facebook/Ślepsk Malow Suwałki
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali po dramatycznym meczu i 2,5 godzinnej walce Cerrad Enea Czarnych Radom 3:2. Ślepsk Malow Suwałki awansował w tabeli PlusLigi na trzecie miejsce, a Suwałki Arena została twierdza niezdobytą w tym sezonie. MVP meczu został Paweł Halaba (Ślepsk Malow Suwałki).

Twierdza zostaje! - wykrzyknął libero Ślepska Malow Suwałki Mateusz Czunkiewicz w tańcu radości po ostatniej piłce meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Suwalczanie wygrali po dramatycznym boju 3:2. Tym samym w Suwałkach Arena zespół Ślepska Malow Suwałki zostaje niepokonanym zespołem.

Mecz przez 2,5 godziny był bardzo wyrównany i stał na dobrym poziomie. Pierwszy set to walka punkt za punkt, ale końcówka należała do gości, którzy wygrali 25:23.

Ślepska Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom. Nerwowy drugi set

W drugiej partii wydawało się, że podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza spokojnie wygrają mając przewagę trzech, czterech punktów. Jednak goście po mocnych zagrywkach Bartosza Firszta wyrównali. Losy seta decydowały się w walce na przewagę, którą wygrali gospodarze 31:29.

W trzecim secie dał o sobie znać Bartłomiej Filipiak. Jego ataki pozwoliły wypracować przewagę, z którą suwalczanie zakończyli seta wygrywając 25:20.

W czwartej partii wydawało się, że podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza pójdą za ciosem, ale Czarni Radom objęli na początku prowadzenie 6:1. Gospodarze z mozołem niwelowali przewagę. Goście jednak wygrali do 23 doprowadzając do tie-breaka.

To był chyba najtrudniejszy mecz w sezonie. Czarni też chyba grali najlepszy swój mecz. Potrafimy grać lepiej, wkradła się u nas niedokładność. Najważniejsze, że przegrywając w tie-breaku 8:12, 10:13 potrafiliśmy odwrócić losy spotkania - powiedział Paweł Halaba MVP meczu Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom.

Ślepska Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom. Dramatyczny tie-break

Decydujący, piąty set przebiegał pod dyktando radomian, którzy uzyskali w końcówce przewagę trzech punktów 13:10. Trzy dobre akcje pozwoliły gospodarzom na remis 13:13. Czarni mieli jeszcze piłkę setową obroniona przez suwalczan. Walka ostatecznie skończyła się zwycięstwem Ślepska Malow 19:17!

- Kibice dali pełny ogień. Dziękuję im za to w moim i zespołu imieniu - powiedział po meczu trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz. Przed meczem w sztabie szkoleniowym powiedziałem, że dwa punkty biorę w ciemno wiedząc jak zagra zespół po takim meczu na wysokim poziomie w Bełchatowie i to, że Radom rzuci nam się do gardeł - dodał dla TV Ślepsk suwalski szkoleniowiec.

- Doping kibiców niósł nas do zwycięstwa. Mecz nie należał do łatwych, ale wychodzimy z niego jako wygrani. Twierdza Suwałki pozostaje niezdobyta. Teraz potrzebujemy odpoczynku i na pewno damy maksa w kolejnym meczu z mistrzem ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle - powiedział Mateusz Czunkiewicz.

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 31:29, 25:20, 23:25, 19:17)
Ślepsk: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Halaba, Takvam, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Rudzewicz, Buchowski.
Czarni: Woicki, Schulz, Łukasik, Firszt, Warda, Lemański, Masłowski (libero) oraz Nowak, Borges, Rusin.
MVP: Paweł Halaba (Ślepsk)