2 1 połowa

Zagłębie Lubin

4

2 1 połowa

• Już teraz można raczej powiedzieć, że oglądaliśmy dziś najlepszy mecz całego sezonu w PKO Ekstraklasie! W pierwszej połowie Śląsk dwukrotnie prowadził, w drugiej dzięki trafieniom Sasy Żivca oraz Bartosza Slisza dwa razy bliższe triumfu było Zagłębie. Ostatecznie padł jednak remis 4:4 - najpierw trafił Dino Stiglec, a potem hat-tricka skompletował Erik Exposito. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec spotkania, po fenomenalnym meczu Śląsk remisuje z derbach z Zagłębiem 4:4!

• Broź zagrał do Markovicia, ten uderzył tuż nad poprzeczką!

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Za Przemysława Płachetę Mateusz Cholewiak.

• Szansa dla Zagłębia! Starzyński został zablokowany, a Żivec uderzył nad poprzeczką!

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Erik Exposito bohaterem meczu! Jakub Łabojko zagrał świetną piłkę do Michała Chrapka, ten wypatrzył Erika Exposito, a strzał Hiszpana najpierw obronił Konrad Forenc, lecz wobec dobitki Hiszpana był już bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!

• Cholewiak był w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany.

• Konrad Forenc został jeszcze nadepnięty i mamy przerwę w grze.

• Akcja rezerwowych - Marković zagrał do Cholewiaka, ale ten przegrał pojedynek z Forencem!

• Michał Chrapek faulem przerwał kontrę Zagłębia. Może się cieszyć, że Szymon Marciniak nie wyciągnął żółtej kartki.

• Jakub Tosik nie da rady kontynuować gry. Na boisku jest Łukasz Poręba.

• Na razie mamy drugą zmianę w Śląsku. Boisko opuszcza Lubambo Musonda, wchodzi Mateusz Cholewiak.

• Skurcze łapią Jakuba Tosika. Konieczna będzie zmiana, a tych Martin Sewela wciąż ma aż trzy.

• Piłkarze Zagłębia mają spore problemy z Lubambo Musondą. Skrzydłowy Śląska znów był faulowany.

• Michał Chrapek zagrał prostopadłą piłkę do Filipa Markovicia, ale ten przegrał pojedynek z Forencem!

• Po starciu z Musondą leży Bartosz Slisz. Mamy przerwę w grze.

• We Wrocławiu mamy dziś świetną frekwencję - 20.434 kibiców!

• Niezłe uderzenie Płachety z ostrego kąta, piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Łukasz Broź dośrodkowywał w pole karne, a Sasa Balić zagrał ręką. Będzie kolejna okazja dla Śląska!

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Opuszcza boisko Robert Pich, w jego miejsce Filip Marković.

• Jeszcze jedna akcja Śląska, znów mogliśmy mieć błyskawiczną odpowiedź, pudłuje jednak Robert Pich!

• Nieprawdopodobne, co dzieje się we Wrocławiu! Kolejny gol, Bartosz Slisz przymierzył z woleja i Zagłębie po raz kolejny prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! BARTOSZ SLISZ!

• Tym razem to Śląsk błyskawicznie wyrównuje! Dino Stiglec podszedł do piłki umieszczonej na siedemnastym metrze, uderzył nad murem i pokonał Konrada Forenca. Co za mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! DINO STIGLEC!

• Tuż przed polem karnym faulowany Lubambo Musonda. Będzie świetna okazja dla Śląska!

• Zagłębie wyprowadziło kontrę i po raz pierwszy w tym meczu znalazło się na prowadzeniu! Damjan Bohar przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i zagrał do Sasy Żivca, a ten przyjął sobie piłkę i przymierzył niemal w samo okienko, nie dając szans Putnockiemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! SASA ŻIVEC!

• Dobre dośrodkowanie Brozia, minął się jednak z piłką Exposito. Po chwili wysoko nad bramką posłał piłkę Łabojko.

• Przycisnęło Zagłębie, lecz kolejne dośrodkowania nie przyniosły większego zagroźenia w polu karnym Śląska.

• Jakub Łabojko zablokował Sasę Żivca. Zagłębie ma jeszcze rzut rożny.

• Mocne uderzenie Roberta Picha z dystansu. Słowak uderzył w środek bramki, ale Forenc i tak miał problemy ze skuteczną interwencją.

• Płacheta ładnie minął Tosika, lecz potem zagrał za plecy Musondy. Spowolniło to akcję Śląska i nic z niej ostatecznie nie wyszło.

• Zbyt mocne zagranie na prawą stronę do Brozia. Od piątego metra wznowi grę Forenc.

• Śląsk zagościł teraz dłużej na połowie rywala. Wrocławianie zaczną grę od autu.

• Akcja Śląska lewą stroną, po dośrodkowaniu w pole karne zgrywał piłkę głową Płacheta, ale obrońcy Zagłębia wybili piłkę.

• Od środka wznowiło mecz Zagłębie. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Znakomity mecz oglądamy na razie we Wrocławiu! Aż 19 strzałów (w tym dziewięć celnych) i cztery gole zobaczyli na razie kibice. Bohaterem jest na razie Erik Exposito - wygląda na to, że Hiszpan odblokował się na dobre, po dwukrotnie pokonał Konrada Forenca, dając Śląskowi prowadzenie. Do przerwy mamy jednak remis, bo najpierw z rzutu karnego wyrównał Filip Starzyński, a w ostatniej akcji pierwszej połowy do siatki trafił Bartosz Kopacz. Kto zada decydujący cios w drugiej połowie? Wracamy już za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! Śląsk remisuje z Zagłębiem 2:2!

• Zagłębie po raz drugi wyrównuje, zdobywając gola do szatni! Znakomicie w pole karne dośrodkował Lubomir Guldan, pojedynek główkowy z rywalem wygrał Bartosz Kopacz i precyzyjnym uderzeniem pokonał Putnockiego. Co za mecz we Wrocławiu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! BARTOSZ KOPACZ!

• Naciska na rywali Zagłębie. Jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Uderzenie sprzed pola karnego Bartosza Kopacza, piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Bohar dobrze dośrodkował piłkę z lewej strony, Stiglec wybił piłkę na rzut rożny.

• Nieco zwolniło tempo meczu w końcówce pierwszej połowy. Szymon Marciniak dorzucił do niej jeszcze trzy minuty.

• Filip Starzyński znokautował piłką Przemysława Płachetę. Pomocnik Śląska potrzebuje pomocy medycznej.

• Dzieje się we Wrocławiu! Najpierw Starzyński zagrał świetną piłkę do Bohara, tego zatrzymali obrońcy, a gospodarze natychmiast wyprowadzili kontrę. Po niej spudłował Erik Exposito!

• Uderzenie z dystansu Slisza, ale piłka przeszła obok bramki.

• Śląsk znów prowadzi! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita, lecz Jakub Łabojko dorzucił jeszcze futbolówkę w pole karne z lewej strony, Robert Pich zgrał piłkę do Erika Exposito, a Hiszpan po raz drugi w tym meczu trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!

• Groźnie pod bramką Zagłębia! Po dośrodkowaniu Chrapka w ostatniej chwili interweniował Sasa Balić, zdejmując piłkę z głowy Musondy!

• Śląsk znów mógł prowadzić! Świetna akcja gospodarzy, prostopadła piłka od Michała Chrapka do Roberta Picha, lecz Słowak pudłuje z bliskiej odległości!

• Szybko wyrównał stan meczu Śląsk! Najpierw w poprzeczkę uderzył Sasa Żivec, ale akcja Zagłębia trwała dalej. Jeden ze strzałów ręką zablokował Wojciech Golla, a Szymon Marciniak po analizie VAR podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Starzyński - Matus Putnocky wyczuł jego intencje, ale gracz Zagłębia uderzył bardzo precyzyjnie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! FILIP STARZYŃSKI!

• Wojciech Golla ukarany dodatkowo żółtą kartką.

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! WOJCIECH GOLLA RĘKĄ ZABLOKOWAŁ STRZAŁ JEDNEGO Z RYWALI!

• Poprzeczka ratuje Śląsk! Z ostrego kąta uderzył Sasa Żivec - zrobił wszystko niemal idealnie, do szczęścia brakło bardzo niewiele!

• Bartosz Slisz nie zdołał minąć Chrapka po lewej stronie boiska. Tylko aut dla Zagłębia.

• Zderzyli się w polu karnym Michał Chrapek i Jakub Tosik. Mamy przerwę w grze.

• Mocne uderzenie sprzed pola karnego Łukasza Brozia, czujny jednak na linii Konrad Forenc!

• Odpowiedź Zagłębia - indywidualna akcja Damjana Bohara zakończona niecelnym strzałem.

• Lubambo Musonda dośrodkował w pole karne z prawej strony, główkował Robert Pich, ale Słowak nie trafił czysto w piłkę.

• Dino Stiglec bardzo ostro potraktował rywala i zarobił żółtą kartkę.

• Śląsk prowadzi w derbach! Dino Stiglec miał sporo miejsca na lewej stronie, dośrodkował na jedenasty metr, a tam Erik Exposito wyprzedził Lubomira Guldana i uderzył głową mocno, pod poprzeczkę, pokonując Konrada Forenca!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!

• Teraz to Zagłębie znajduje się w ataku pozycyjnym. Zagranie Balicia w kierunku Sirka nie dotarło jednak do adresata.

• Kopacz w środku pola faulował Chrapka, przerywając szybką akcję Śląska.

• Indywidualna akcja Bohara i zagranie piętką - zbyt lekkie, aby mógł przejąć piłkę Sirk.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego główkował Sasa Balić, lecz spokojnie złapał piłkę golkiper Śląska.

• Zbyt mocne zagranie Stigleca do Płachety. Od bramki zacznie Putnocky.

• Nieudane uderzenie Brozia. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Kolejny raz popędził lewym skrzydłem Bohar, ale po jego dośrodkowaniu żaden z graczy Zagłębia nie zdołał oddać strzału i wybił futbolówkę Dino Stiglec.

• Zagłębie bardzo blisko gola! Dobra akcja gości lewą stroną, Bohar zagrał w pole karne do Starzyńskiego, ale ten uderzył tuż obok słupka!

• Słabe było dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego. Pomocnik Zagłębia zagrał wprost w ręce Putnockiego.

• Dobre uderzenie z ostrego kąta Łukasza Brozia, czujny był jednak Forenc i dobrze odbił piłkę!

• Erik Exposito mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem, ale w ostatniej chwili zdążył z interwencją Bartosz Kopacz.

• Po dośrodkowaniu Damjana Bohara uderzał Rok Sirk, lecz strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Matusa Putnockiego.

• Na razie Śląsk spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Gospodarze mają problemy, aby przedostać się z futbolówką pod bramkę rywali.

• Od środka rozpoczyna mecz Śląsk. Gospodarze w zielonych strojach, Zagłębie na pomarańczowo.

• Zaczynamy!

• Nagrodę dla najlepszego młodzieżowca sierpnia odebrał jeszcze przed meczem Przemysław Płacheta.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Dla obu zespołów dzisiejszy mecz jest bardzo prestiżowy - derby Dolnego Śląska zawsze elektryzują kibiców. W ostatnich pięciu meczach lepsza była ta drużyna, która grała na własnym boisku. Czy podobnie będzie tym razem? Zaraz zaczynamy, Stadion Wrocław wypełniony dzisiaj w naprawdę dużym stopniu!

• Dla Zagłębia początek tego sezonu jest bardzo nieudany. Pod wodzą Bena van Daela "Miedziowi" wygrali tylko jedno z siedmiu spotkań. Ostatnio, już z Pawłem Karmelitą na ławce, Zagłębie rozgromiło Arkę Gdynia aż 5:0. Dziś na ławce rezerwowych lubinian zadebiutuje Martin Sevela. Patrząc na dokonania Słowaka w ojczyźnie, może to być naprawdę dobry ruch. W debiucie łatwo z pewnością jednak nie będzie.

• Śląsk Wrocław jest jedynym zespołem, który w tym sezonie PKO Ekstraklasy jeszcze nie przegrał. Gospodarze dzisiejszego meczu nie są jednak liderem, bo w ostatnich trzech meczach dzielili się punktami z przeciwnikami. Zawodzą przede wszystkim napastnicy - w ostatnich dwóch spotkaniach Śląsk zdobył łącznie tylko dwa gole. Dziś wrocławianie będą jednak faworytami.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Zagłębia:

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Śląska Wrocław:

• Przed nami ostatnie z sobotnich spotkań 9. kolejki PKO Ekstraklasy! Walczący o pozycję lidera Śląsk Wrocław zmierzy się w nim z Zagłębiem Lubin. Początek meczu o 20:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!