Śląsk Wrocław porażką zakończył występy na europejskiej arenie

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Łukasz Kolenda w meczu z Dolomiti zdobył 14 punktów.
Łukasz Kolenda w meczu z Dolomiti zdobył 14 punktów. Fot. PAP/Sebastian Borowski
Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Dolomiti Trydent 61:72 (9:19, 18:10, 17:20, 17:23) w ostatniej kolejce fazy grupowej Pucharu Europy. Mistrzowie Polski z jedną wygraną zajęli ostatnie miejsce w grupie B i nie awansowali do play off.

W pierwszym meczu z Dolomiti Śląsk wygrał zdecydowanie 80:57 i było to jedyne zwycięstwo wrocławian w rozgrywkach. Rewanżowe starcie nie miało żadnego znaczenia, bo obie ekipy straciły już wcześniej szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek i było jasne, że Włosi zajmą przedostatnie, a mistrzowie Polski ostatnie miejsce w grupie.

Dobra druga kwarta Śląska

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po sześciu minutach prowadzili 14:7. Chwilę później Jakub Nizoł zmniejszył straty do pięciu punktów, ale było to ostatnie trafienie wrocławian w tej części spotkania. Na szczęście dla mistrzów Polski Włosi nie spisywali się w ofensywie wiele lepiej, bo w trzy minuty zdołali dorzucić tylko pięć "oczek" (19:9).

W drugiej kwarcie Śląsk zaczął odrabiać straty i po tym jak Arciom Parachouski wykorzystał jeden z dwóch rzutów osobistych, na tablicy wyników pojawił się remis 21:21. Gospodarze zdołali jeszcze odskoczyć na 26:21, ale kolejne sześć punktów zdobył mistrz Polski i zrobiło się 26:27. Ostatnia akcja tej kwarty należała jednak do Dolomiti. Drew Crawford przymierzył za trzy i Włosi prowadzili po pierwszej połowie 29:27.

Decydujące trzy minuty meczu

Na początku trzeciej kwarty Ivan Ramljak dał Śląskowi prowadzenie (30:29), ale od stanu 35:35 cały czas minimalną przewagę mieli Włosi. W ostatniej odsłonie wrocławianie najpierw po trafieniu Łukasza Kolendy zbliżyli się na dwa punkty (49:47), a po skutecznej akcji Aleksandra Dziewy na sześć minut przed końcem wygrywali 52:51. Było to jednak ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu.

Kiedy przy stanie 59:54 Dziewa zmniejszył straty do trzech punktów, wydawało się, że Śląsk może powalczyć o wygraną. Przez kolejne blisko trzy minuty mistrz Polski nie potrafił jednak poprawić swojego dorobku, a Włosi w tym okresie zdobyli 11 oczek, odskoczyli na 70:56 i losy spotkania były rozstrzygnięte.

Dolomiti Trydent - Śląsk Wrocław 72:61 (19:9, 10:18, 20:17, 23:17).

Dolomiti Trydent: Luca Conti 15, Andrejs Grazulis 15, Diego Flaccadori 10, Darion Atkins 8, Drew Crawford 8, Trent Lockett 7, Mattia Udom 5, Toto Forray 4, Richard Morina 0, Maximilian Ladurner 0, Lorenzo Dell’anna 0;

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 14, Aleksander Dziewa 10, Jeremiah Martin 8, Jakub Nizoł 8, D.J. Mitchell 8, Ivan Ramljak 6, Vasilije Pusica 3, Jakub Karolak 3, Arciom Parachouski 1, Szymon Tomczak 0, Daniel Gołębiowski 0.