Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1. Żółto-Czerwoni nie przerwali złej serii. To już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa (zapis relacji)

JLAS
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO!
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO! Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali na wyjeździe 1:1 ze Śląskiem Wrocław w 11. kolejce ekstraklasy. Tym samym Żółto-Czerwoni nie odnieśli zwycięstwa już w piątym meczu z rzędu (wliczając Puchar Polski). Punkt w stolicy Dolnego Śląska zapewnił białostoczanom gol Juana Camary. Poniżej zapis relacji na żywo.

90+5' Koniec spotkania. Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1.
90+3' Debiutujący Wasilewski zmienia Klimalę, z kolei w miejsce Camary wchodzi Mudrinski.
90+1' Cholewiak zmienia Picha.
90' Znów ładnie urwał się Klimala, zagrał do Kostala, który został zablokowany.
89' Niewiele brakowało, aby Imaz zaskoczył Putnocky'ego. Hiszpan strzelał pod murem, ale w ostatniej chwili złapał futbolówkę bramkarz Śląska.
88' Jaga będzie miała dobrą sytuację. Klimala faulowany tuż przed polem karnym.
87' Słabiutkie uderzenie Imaza w niezłej sytuacji.
86' Tym razem Kostal spróbował strzału z dalszej odległości. Skutek jednak podobny.
84' Strzał Klimali z dystansu szybuje nad poprzeczką.
82' Starcie Camary ze Stiglecem o piłkę. Obaj ucierpieli.
79' Węglarz broni strzał Brozia.
78' W Jagiellonii Kostal zmienia Prikryla, natomiast w Śląsku Szczepan wchodzi w miejsce Exposito.
77' Zderzenie głowami Wójcickiego i Exposito
76' Wyśmienity rajd Klimali, który z łatwością minął kilku rywali, ale nie potrafił pokonać Putnocky'ego z ostrego kąta.
74' Ufff... Groźnie było teraz pod bramką Węglarza. Bramkarz Jagi broni strzał głową Exposito.
73' Rożny dla Śląska po interwencji Śląska.
69' Gooooooool! Juan Camara! Hiszpan z zimną krwią wykorzystuje bardzo dobrą kontrę Jagi. Asystuje Klimala.
67' Ofensywna akcja Arsenicia, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Putnocky.
66' Zmiana w Śląsku. Marković wchodzi w miejsce Chrapka.
64' Camara osaczony przez trzech rywali traci futbolówkę.
63' Teraz Imaz uprzedzony przez Puerto w walce o górną piłkę.
61' Klimala do Imaza, Hiszpan przegrywa pojedynek siłowy z Łabojko.
59' Kolejne dośrodkowanie Guilherme nie trafia do żadnego z jego partnerów.
57' No i niestety, Śląsk na prowadzeniu... Strzelcem gola Robert Pich, który wykorzystał doskonałe zgranie Brozia, pokonując Węglarza płaskim strzałem.
55' Imaz na spalonym.
53' Raczkowski kontynuuje festiwal kartek i tym razem kara Płachetę.
51' Klimala upomniany żółtą kartką.
50' Stuprocentowa sytuacja dla Śląska zaprzepaszczona przez Chrapka, który fatalnie spudłował będąc kilka metrów przed bramką.
49' Arsenić strzela nieczysto głową i bez problemu Putnocky.
49' Żółtko dla Golli za faul przy bocznej linii na Prikrylu.
48' Uderzenie Imaza trafia w plecy Golli.
48' Węglarz czujnie na przedpolu łapie piłkę dogrywaną przez Brozia.
47' Arsenić blokuje dośrodkowanie Picha. Śląsk ma rzut rożny.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.

45' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0. Dużo chaosu, dużo strat i mało płynnej gry - tak w skrócie można podsumować pierwsze 45 minut.
44' Pospisil uderza z rzutu wolnego, prosto w ręce Putnocky'ego.
43' Zółta kartka dla Puerto.
39' Płacheta posyła piłkę wzdłuż bramki Jagiellonii, ale Pich zaskoczony tym, że futbolówka do niego trafiła, nie oddał strzału i wyłapuje Węglarz.
37' Klimala zagrywa ręką, po tym jak przyjął piłkę zmierzającą do osamotnionego Prikryla.
36' Wydawało się, że Imaz jest faulowany. Gwizdek sędziego jednak milczy.
34' Broź za mocno do Exposito. Piłka w rękach Węglarza.
32' Pich przeczytał Imaza i odebrał Hiszpanowi piłkę blisko pola karnego Śląska. Po chwili dośrodkowanie Prikryla trafia w obrońcę.
30' Najpierw Imaz, teraz Runje. Obaj zagrali bardzo niedokładnie, a szkoda, bo mogliśmy stworzyć coś lepszego.
28' Jagiellonia ma teraz furę szczęścia. Stiglec nie atakowany przez naszych obrońców wchodzi w pole karne i uderza obok słupka.
27' Błąd Prikryla i okazja na kontrę przepadła.
26' Runje wybija piłkę po tej centrze.
25' Śląsk przed szansą z rzutu wolnego.
24' Kolejna próba Płachety zza pola karnego. Znów obok słupka.
23' Juan Camara trafiony ręką przez Brozia, sędzia Raczkowski nie dyktuje faulu.
21' Bilard w polu karnym Jagiellonii, na szczęście wszystko wyjaśnia Arsenić.
18' Śląsk odgryza się. Strzał z dystansu Płachety jednak wysoko nad bramką.
17' Stracona szansa po dograniu Guilherme. Po chwili piłka trafiła pod nogi Klimali, który dośrodkował ciut za wysoko i Imaz nie sięgnął futbolówki.
15' Ładny kontratak Jagi, po którym Puerto fauluje Klimalę i goście mają dobrą okazję.
13' Arsenić powalił Chrapka, Śląsk od rzutu wolnego.
11' Dobra interwencja Romanczuka, który przerwał akcję skrzydłowego wrocławian.
10' Prikryl fauluje Łabojko w środkowej części boiska.
9' Nieudana główka Romanczuka i zaczną od bramki rywale.
6' Centrostrzał Wójcickiego przelatuje nad bramką Śląska.
4' Teraz to Śląsk miał okazję ze stojącej piłki, obrońcy Jagi czujnie wybijają piłkę.
3' Mieliśmy rzut wolny po faulu na Prikrylu. Dośrodkowywał Guilherme, ale obrońcy Śląska poradzili sobie z tą centrą.
1' Sędzia Paweł Raczkowski rozpoczął mecz. Od środka zaczęli piłkarze Jagiellonii.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Pich (57), 1:1 - Camara (69)

Śląsk Wrocław: 1. Matus Putnocky - 28. Łukasz Broź, 5. Israel Puerto, 14. Wojciech Golla (kpt.), 4. Dino Stiglec - 6. Michał Chrapek (66' 19. Filip Marković), 21. Jakub Łabojko - 23. Diego Żivulić, 7. Robert Pich (90' 11. Mateusz Cholewiak), 8. Przemysław Płacheta - 9. Erik Exposito (78' 15. Daniel Szczepan).

Ławka rezerwowych: 22. Daniel Kajzer, 3. Piotr Celeban, 11. Mateusz Cholewiak, 15. Daniel Szczepan, 17. Mariusz Pawelec, 19. Filip Marković, 20. Mateusz Hołownia, 25. Damian Gąska, 35. Bartosz Boruń.

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz - 7. Jakub Wójcicki, 17. Ivan Runje, 15. Zoran Arsenić, 12. Guilherme Sitya - 26. Martin Pospisil, 6. Taras Romanczuk (kpt.) - 14. Tomas Prikryl (78' 77. Martin Kostal), 11. Jesus Imaz, 10. Juan Camara (90' 8. Ognjen Mudrinski) - 9. Patryk Klimala (90' 36. Mikołaj Wasilewski).

Ławka rezerwowych: 28. Krsevan Santini, 2. Andrej Kadlec, 4. Wojciech Błyszko, 8. Ognjen Mudrinski, 19. Bodvar Bodvarsson, 20. Marko Poletanović, 22. Oleg Horin, 36. Mikołaj Wasilewski, 77. Martin Kostal.