Śląsk - Jagiellonia 2:0 (relacja na żywo). Żółto-Czerwoni w odwrocie. Czerwona kartka dla Sandomierskiego

(mark)
W piątek, od godz. 20.30 Jagiellonia gra ze Śląskiem Wrocław. Relacja wymaga odświeżania.

90+8 minuta Koniec meczu. Jagiellonia przegrywa 0:2

90+3 minuta. Taras Romanczuk staje na bramce Jagiellonii, gdyż limit zmian został wyczerpany. Rzut wolny z 16 metrów dla Śląska. Strzał Mączyńskiego grzęźnie w nogach obrońców Jagiellonii.

90+2 minuta Sędzia pokazuje Sandomierskiemu czerwoną kartkę

90 minuta Sędzia i VAR. Czy Grzegorz Sandomierski zagrywał ręką poza polem karnym?

86 minuta. Trzecia zmiana w Śląsku. Arkadiusz Piech za Marcina Robaka

77 minuta. Zmiana w Śląsku. Łabojko za Chrapka.

69 minuta. Wreszcie, składna, dobra akcja Jagiellonii. Niestety, strzał Kostala broni Słowik.

66 minuta Zmiany w Jagiellonii. Za Scepovica wchodzi Klimala, a za Bodvarssona Kostal

65 minuta. Zmiana w Śląsku. Musonda (65 Ahmadzadeh)

63 minuta To nie wygląda dobrze. Śląsk kontruje. Pich strzela bardzo niecelnie

62 minuta Śląsk wychodzi z kontrą. Musomba na szybkości wychodzi sam na sam, ale przegrywa z Sandomierskim.

58 minuta Zmiana w Jagiellonii. Martin Pospisil za Jesusa Imaza

57 minuta Scepovic strzela, ale piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Śląska.

50 minuta Jagiellonia atakuje, ale piłkarze Śląska umiejętnie się bronią.

46 minuta Rozpoczęła się druga połowa. Zespoły grają bez zmian.

45+1 minuta Jagiellonia gra źle. Do 25 minuty wyglądało to jako tako. Po stracie drugiej bramki Jagiellonia nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy.

45 minuta Sędzia dolicza do I połowy 1 minutę

44 minuta Chrapek strzela wysoko nad poprzeczką bramki Jagiellonii.

36 minuta Co się dzieje pod bramką Sandomierskiego! Znowu wybicie piłki z pola karnego omal nie zakończyło się trzecią bramką dla Śląska. Runje nastrzela piłkę w nogi kolegi, którą na szczęście łapie Sandomierski.

32 minuta Mocno podkręcona piłka z rzutu rożnego przez Mączyńskiego omal nie zaskoczyła Sandomierskiego, który dwoma rękami wybija ją prawie spod poprzeczki.

30 minuta Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego (Śląsk)

29 minuta Żółta kartka dla Mitrovica. Wolny dla Śląska z prawej strony boiska. Jagiellonia wychodzi z akcją.

25 minuta Rzut wolny dla Śląska z lewej strony boiska. Wydaje się, że piłkarze Jagiellonii zażegnają sytuację i wyjdą z akcją, ale piłka wraca w pole karne Jagiellonii. Chrapek wstrzela piłkę, Runje nie doskakuje do niej, a Marcin Robak z trzech metrów strzela drugiego gola dla Śląska. 2:0 dla Śląska.

18 minuta Teraz rzut wolny ma Śląsk z ok. 30 metra. Krzysztof Mączyński wysoko nad poprzeczką.

15 minuta Jagiellonia wykonuje rzut wolny z 20 metra na wprost bramki. Novikovas strzela nad murem, ale fantastyczną interwencją popisuje się Słowik.

13 minuta Żółta kartkę otrzymuje Guilherme.

12 minuta Mogło być 1:1. Bodvarsson wycofuje piłkę do Jesusa Imaza, który strzela w środek bramki Śląska. Piłkę pewnie łapie Słowik.

8 minuta Śląsk szybko wprowadza piłkę z autu na lewej stronie boiska. Robert Pich wrzuca piłkę w pole karne. Mitrović nie wybija je. Do futbolówki doskoczył Michał Chrapek i pakuje ja do siatki Jagiellonii. 1:0 dla Śląska.

6 minuta Arvydas Novikovas próbuje lobować bramkarza Śląska. Niestety, piłka przechodzi nad poprzeczką

6 minuta Pierwszy rzut rożny dla Śląska. Piłkarze Jagiellonii wybijają piłkę i idzie kontra.

5 minuta Piąta minuta za nami i na razie nic ciekawego na boisku.

1 minuta Mecz startuje. Zaczynają piłkarze Śląska Wrocław.

Śląsk gra w zielonych strojach, Jagiellonia w tradycyjnych żółto-czerwonych.

W pierwszym piątkowym meczu Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:0 i wskoczył w tabeli na trzecie miejsce kosztem.... Jagiellonii.

Mecz sędziuje Paweł Raczkowski z Warszawy.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
Bramka: 1:0 Chrapek 8, 2:0 Robak 25.
Żółte kartki: Mączyński (Śląsk); Guilherme, Mitrović (Jagiellonia)
Śląsk: Słowik - Broź, Tarasovs, Golla, Hołownia - Chrapek (77. Łabojko), Mączyński, Musonda (65 Ahmadzadeh), Pich, Radecki - Robak (86 Piech).
Rezerwowi: Wrąbel - Celeban, Pawelec, Ahmadzadeh, Łabojko, Piech, Gąska.
Jagiellonia: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Bodvarsson (65 Kostal) - Novikovas, Kwiecień, Romanczuk, Imaz (58 Pospisil), Guilherme - Scepovic (65 Klimala).
Rezerwowi: Kelemen - Adamec, Kadlec, Klimala, Kostal, Pospisil, Łapiński.

Dziś o godzinie 20.30 Jagiellonia gra na wyjeździe w meczu 25. kolejki ekstraklasy na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.