Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Silna reprezentacja Polski Wschodniej na targach w Poznaniu

Opr. (EW)
Klaster Obróbki Metali
Klaster Obróbki Metali materiały prasowe
Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING to wyjątkowe w Polsce wydarzeniem dla przemysłu. Partnerem tegorocznej edycji jest Klaster Obróbki Metali (KOM), którego siedziba znajduje się w Białymstoku.

SUBCONTRACTING odbędzie się w dniach 6-9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do grona wystawców należą firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi są producenci poszukujący nowych dostawców. KOM wraz z kilkunastoma firmami i partnerami zaprezentuje tam swoje innowacyjne produkty i usługi.

SUBCONTRACTING to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbywają się razem z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, targami 3D SOLUTIONS oraz Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Targowy kwartet tworzy profesjonalną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej i stwarza możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Wydarzenia te przyciągają duże grono specjalistów. W roku ubiegłym liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17,5 tys., profesjonalistów, a swoje usługi prezentowały m.in. przedsiębiorstwa z Bułgarii, Estonii, Litwy, Polski, Niemiec i Portugalii.

- Na targach SUBCONTRACTING w Poznaniu zadebiutowaliśmy w 2016 roku - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM. - Byliśmy zadowoleni z udziału w imprezie, frekwencji i potencjalnych klientów. Mieliśmy rozmówców nie tylko z Polski, ale także Francji, Szwajcarii, Niemiec, Litwy i Białorusi.

Na wspólnym stoisku, złożonym z czterech „wysp”, w pawilonie nr 7 wystąpią: Klaster Obróbki Metali, Malinex, Darmet, Zakrem, Technology Applied, Roztocze, AC SA, Ferrox, A+ Ceramics, Demex, Agwo Serwis, ALEX, White Hill, Jobimet, Faber, Budrad, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Politechnika Białostocka. Wystawa będzie rozmieszczona w taki sposób, by należeć do najbardziej widocznych i zaakcentowanych. Warto zaznaczyć, że podczas zeszłorocznej edycji targów prezentacja Klastra zajmowała 18 metrów kwadratowych. W tym roku będzie to około 200. Wyjazd odbywa się przy wsparciu merytorycznym i finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Miasta Białystok.

KOM został partnerem merytorycznym i strategicznym tegorocznych targów. Oznacza to, iż poza specjalnymi warunkami udziału w wydarzeniu i zbiorczej ekspozycji firm Klastra w wyróżniającej się aranżacji i lokalizacji, członkowie mają możliwość zaprojektowania treści panelu seminariów i warsztatów.

- Z tej okazji przygotowujemy Speaker’s Corner, poświęcony działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji - zapowiada Janusz Poulakowski. - Klastrowicze będą także mogli wziąć udział w spotkaniach B2B z polskimi i zagranicznymi kooperantami.

W strefie Speaker's Corner odbędzie się cykl fachowych warsztatów, dyskusji oraz seminariów. Poruszone zostaną takie zagadnienia, jak np. konsolidacja polskiej branży metalowo-maszynowej, nowe trendy w podwykonawstwie, współpraca nauki i biznesu w praktyce, konkurencyjność polskiego przemysłu czy finansowanie biznesu.

- Tegoroczna edycja SUBCONTRACTING jest organizowana w partnerstwie z KOM. Nasz potencjał został dostrzeżony i doceniony. Firmy skupione w Klastrze na co dzień często konkurują ze sobą, ale współpracują również przy wymianie technologii, poszukiwaniu nowych rynków zbytu na swoje produkty, wspólnej promocji potencjału czy pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Tworzymy zatem swoistą „Inteligentną SuperFabrykę 4.0” - tłumaczy Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu KOM. - Nasze przedsiębiorstwa nie mają się czego wstydzić, posiadają ogromny potencjał, a ich parki maszynowe należą do najnowocześniejszych na świecie.

SUBCONTRACTING 2017 to kolejna znacząca impreza w tym roku, na której zobaczymy prezentację Klastra Obróbki Metali oraz zrzeszonych w nim podmiotów. W kwietniu grupa firm ze wschodniej Polski z branży metalowo-maszynowej wzięła udział w targach Hannover Messe 2017.

Klaster Obróbki Metali obecnie liczy ponad 90 podmiotów (firm i partnerów strategicznych - uczelnie samorządy, parki technologiczne, instytucje około biznesowe). Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach członkowskich przekracza 7600 osób, roczny przychód firm klastrowych plasuje się na poziomie przeszło 1,6 mld zł, z czego eksport stanowi 40 proc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny