Sięgnij na WSFiZ w Białymstoku po staż i pracę w USA

(peż)
Po raz pierwszy w Polsce w Warszawie i Białymstoku Quinnipiac University wraz Central European Institute (Hamden, Connecticut, USA) organizują nabór kandydatów do trzyletniego programu stypendialnego Polish American Business Leaders, obejmującego studia MBA w USA oraz pracę w amerykańskich firmach.

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu – partnerzy Quinnipiac University i Central European Institute, w ramach programu stypendialnego Polish American Business Leaders, zapraszają wszystkich studentów i absolwentów zainteresowanych uzyskaniem stypendium MBA na spotkanie z profesorem Christopherem Ballem, Prezydentem Central European Institute oraz przedstawicielem Quinnipiac University, które odbędzie się
• w dniu 27 października br. w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Aula Kameralna, ul. Ciepła 40, 15-472 Białystok,
• w dniu 29 października br. w godz. 13.00-15.00 w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Głowna Sala Konferencyjna, ul. Królowej Marysieńki 48, 02-954 Warszawa, podczas którego zostanie dokonana prezentacja Quinnipiac University i Central European Institute. Uczestnicy spotkania zapoznają się ze specyfiką studiów MBA w USA, zaprezentowane zostaną szczegółowe zasady i warunki ubiegania się i przyznawania stypendium na studia MBA dla polskich studentów.
Ze względu na duże zainteresowanie programem Polish American Business Leaders i ograniczoną liczbą miejsc, należy dokonać rejestracji udziału w wybranym spotkaniu. Zgłoszeń należy dokonywać do 24 października 2014 r. bądź do wyczerpania miejsc elektroniczne wypełniając formularz zgłoszeniowy. O zakwalifikowaniu do udziału w spotkaniu WSFiZ poinformuje drogą e-mailową. Szczegółowe informacje: www.wsfiz.edu.pl

W październiku 2013 r. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, jako jedyna jak dotąd uczelnia w Polsce nawiązała współpracę z Quinnipiac University (QU), Quinnipiac's School of Busines (Hamden, Connecticut, USA), prywatną uczelnia wyższą, kształcącą obecnie 6500 studentów i 2500 doktorantów.

QU od wielu lat plasuje się jako jedna z najlepszych uczelni USA (US News & World Report), Quinnipiac's School of Busines należy do grona tych amerykańskich szkół biznesu, które uzyskały pełną akredytację AACSB International, Stowarzyszenia Advance Collegiate Schools of Business (akredytację taką posiadają m.in., Harvard Business School, Yale School Menagemant, University of Hardford – The Barney School of Business, University of Illinois at Chicago Liautaud Graduate School of Bisiness).

Wyjątkowość QU polega na tym, że jest to jedna z nielicznych uczelni w świecie, która bardzo silnie zorientowana jest na współpracę z uczelniami z krajów Europy Środkowej.

Central European Institute (CEI) – jednostka QU – został powołany do życia w celu budowania więzi między Stanami Zjednoczonymi i narodami Europy Środkowej poprzez wzmacnianie relacji w trzech głównych obszarach: akademickim, biznesowym i kulturowym. CEI jest organizacją patronacką zrzeszającą Chairs (przypisane poszczególnym krajom) w celu rozwijania stosunków między Stanami Zjednoczonymi a poszczególnymi państwami.

Od 2008 r. przy QU Funkcjonuje Széchenyi Chair for Hungary, zarządzane przez prof. Balla,który jest Prezydentem CEI i obecnie pełni także funkcję honorowego konsula Węgier w stanie Connecticut. Széchenyi Chair for Hungary organizuje węgiersko-amerykańską wymianę studentów, w ramach programu MBA, objętego specjalnym programem stypendialnym, do której w tym roku, po raz pierwszy zaproszeni zostali także studenci z Polski, z WSFiZ w Białystoku.

W dniach 01-14.06.2014 r., jeden ze studentów, a także przedstawiciele WSFiZ w Białymstoku i Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu, reprezentującego polskich przedsiębiorców i którego uczelnia jest wieloletnim partnerem, wzięli udział w MBA Executive Trip to Hungary - wyjeździe studyjnym słuchaczy studiów MBA z QU do Budapesztu.
MBA Executive Trip to Hungary organizowany jest corocznie, przy udziale Corvinus University of Budapest.
Uczestnicy Programu odwiedzili 17 przedsiębiorstw zarówno węgierskich, jak i oddziałów amerykańskich firm na Węgrzech, poznając specyfikę otoczenia, w jakim działają przedsiębiorstwa na Węgrzech, główne różnice oraz podobieństwa w sposobie działania firm węgierskich i amerykańskich, uwarunkowania prawne oraz taktyki zdobywania przewagi konkurencyjnej na rynku amerykańskim oraz węgierskim (europejskim).

ball   Zaangażowanie prof. Christophera Balla w rozszerzaniu działalności CEI na inne kraje Europy Środkowej doprowadziły do zawiązania przy CEI w lutym br. Novak Family Polish Chair w Quinnipiac University. Hojna dotacja podarowana przez Pete’a i Kasię Novak  przeznaczona jest na ustanowienie stypendium pod nazwą Polish American Business Leaders, wzorowanego na Hungarian American Business Leaders i wsparcia polskich stypendiów MBA. 

Celem polskiego programu stypendialnego MBA jest zapewnienie przygotowania przyszłych liderów biznesu w Polsce, poprzez uzyskanie amerykańskiego MBA i pracę w amerykańskich przedsiębiorstwach oraz poznanie amerykańskich standardów podejścia do biznesu.

QU przy współpracy z polskimi partnerami każdego roku dokona wyboru dwóch najlepszych polskich studentów kierunków biznesowych. Studenci ci otrzymają stypendium na przyjazd do Stanów Zjednoczonych na okres trzech lat nauki i pracy. Kluczowymi wymaganiami programu są: ukończenie MBA w Quinnipiac University, regularne praktyki w amerykańskich firmach, a po ukończeniu MBA, a przed powrotem do Polski, uczestnicy będą pracować w amerykańskiej firmie, w pełnym wymiarze czasu pracy, przez półtora roku.

W dniach 26-27 października br., WSFiZ w Białymstoku oraz Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu będą gościły Prezydenta CEI i jednocześnie koordynatora z ramienia QU Programu Polish American Business Leaders, prof. Christophera Balla.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie