Siatkówka. Porażka BAS Białystok z liderem tabeli I ligi

Adam Muśko
BAS Białystok
BAS Białystok facebook BAS Białystok
BAS Białystok przegrał 1:3 wyjazdowy mecz BBTS Bielsko-Biała.

W wyjściowym składzie BBTS na mecz z białostockim beniaminkiem nie wyszło kilku podstawowych zawodników. BAS w pełni to wykorzystał i toczył wyrównaną walkę. W końcówce po dwóch asach serwisowych Kacpra Wnuka goście objęli prowadzenie 21:17 i przewagę utrzymali do końca wygrywając 25:19.

W drugim secie w drużynie BBTS od początku zagrał już Jarosław Macionczyk, a zaraz potem dołączył także Oleg Krikun. Pomimo wzmocnienia personalnego rywali białostocki zespół prowadził wyrównaną walkę, a w końcówce miał nawet trzy punkty przewagi 16:19. Niestety w decydujących momentach podopieczni Piotra Łuki mylili się i w końcu po autowym ataku Jana Lesiuka przegrali do 23.

W trzecim secie od początku rytm grze nadawali gospodarze, a białostoczanie niewiele mogli zdziałać. BBTS pewnie wygrał do 12.

W czwartego seta lepiej weszli podopieczni Łuki, którzy wykorzystali błędy przeciwników, a po bloku Lesiuka odskoczyli na trzy oczka (8:5). Jednak ta przewaga trwała krótko. BBTS doprowadził do remisu 10:10 i z upływem czasu miał coraz większa kontrolę nad przebiegiem gry. Ostatecznie BAS nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego lidera tabeli i set zakończył się porażką do 23.

BBTS Bielsko-Biała – BAS Białystok 3:1 (19:25, 25:23, 25:12, 25:23)