Siatkówka. Popis naszych drugoligowców. BAS Białystok i Centrum Augustów nie straciły seta

BAS Białystok kontynuuje triumfalny marsz
BAS Białystok kontynuuje triumfalny marsz Wojciech Wojtkielewicz
Znakomitą kolejkę mają za sobą drugoligowi siatkarze z naszego województwa. BAS Białystok wygrał na wyjeździe 3:0 z Camperem Wyszków, a Centrum Augustów w takim samym stosunku uporało się u siebie z Huraganem Wołomin.

- Nie lekceważymy żadnego rywala i na pewno podejdziemy do meczu z z Camperem maksymalnie skoncentrowani, bo nikt nie odda nam punktów bez walki - zapowiadał przed wyjazdem do Wyszkowa trener białostockiego lidera Krzysztof Andrzejewski.

I rzeczywiście, gospodarze postawili się faworytowi, szczególnie w dwóch pierwszych partiach, które były zacięte.

- Zespół, który wykorzystywał wszystkie swoje atuty, widziałem dopiero w trzecim secie. Dopiero w tym secie pokazaliśmy swoją poukładaną i agresywną siatkówkę - ocenił w facebookowym wpisie prezes BAS-u Eugeniusz Iwaniuk.

Centrum u siebie jest niezwykle groźne i ma na koncie komplet zwycięstw. Huragan przyjechał do Augustowa opromieniony pokonaniem 3:0 MOS Woli Warszawa, a jednak nie był w stanie urwać ekipie znad Netty nawet jednej partii. Oby teraz nasz zespół do znakomitej gry we własnej hali dołożył jakieś zdobycze punktowe na wyjazdach.

WYNIKI 5. KOLEJKI
Camper Wyszków - BAS Białystok 0:3 (23:25, 22:25, 19:25).
Centrum Augustów - Huragan Wołomin 3:0 (25:23, 25:20, 26:24).

Metro Warszawa - Arka Tempo Chełm 1:3, MOS Wola Warszawa - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1, Trójka Międzyrzec Podlaski - Bzura Ozorków 0:3, Lotnik Łęczyca - KKS Kozienice 0:3.

1. BAS BIAŁYSTOK 5 15 15:1

2. Arka Tempo Chełm 5 11 12:7
3. MOS Wola Warszawa 5 11 12:8
4. Bzura Ozorków 5 9 12:9
5. CENTRUM AUGUSTÓW 5 8 11:9
6. Metro Warszawa 5 8 12:11
7. KKS Kozienice 5 8 11:10
8. Lotnik Łęczyca 5 6 8:10