Siatkówka: Polska - Finlandia 3:1 [ZDJĘCIA] Polki awansowały do finałów ME

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Siatkówka: Polska - Finlandia 3:1
Siatkówka: Polska - Finlandia 3:1 Łukasz Klimaniec/Dziennik Zachodni
Polskie siatkarki w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy rozgrywanego w Bielsku-Białej pokonały dziś reprezentację Finlandii 3:1. Biało-czerwone jeszcze przed kończącym rywalizację niedzielnym spotkaniem z Węgierkami zapewniły sobie awans do przyszłorocznych finałów ME, które odbędą się w Gruzji i Azerbejdżanie.

Wygrana nie przyszła podopiecznym trenera Jacka Nawrockiego łatwo. Po dwóch wygranych pierwszych setach w trzeciej partii do głosu doszły Finki, które wygrały ją 25:20. Na szczęście w czwartym secie wszystko wróciło do normy i Polki znów dominowały na parkiecie hali BKS wygrywając tę partię najwyżej i całe spotkanie 3:1.

Polska – Finlandia 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)

Polska: Kąkolewska (14), Efimienko (10), Kaliszuk (13), Wołosz (5), Grajber (3), Smarzek (13), Sawicka (libero) oraz Witkowska (libero), Ganszczyk, Krzos, Twardowska (1) i Mucha (2)

Węgry - Estonia 3:2 (25:16, 20:25, 23:25, 25:14, 15:13)

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
* Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Materiał oryginalny: Siatkówka: Polska - Finlandia 3:1 [ZDJĘCIA] Polki awansowały do finałów ME - Dziennik Zachodni