Siatkówka. Polska - Brazylia. Transmisja TV online na żywo

Polska - Brazylia. Transmisja TV online
Polska - Brazylia. Transmisja TV online MM Silesia
Dziś mecz Polska - Brazylia. Transmisja TV online na żywo przez internet rusza o godz. 20

Polacy dobrze rozpoczęli drugi turniej Ligi Światowej.W hali katowickiego Spodka biało-czerwoni pokonali Kanadę 3:0 i umocnili się na prowadzeniu w grupie B.

Siatkówka Polska - Kanada. Transmisja TV online na żywo

Wygrana nie przyszła nam wcale tak łatwo, jak sugeruje wynik. W pierwszym i do połowy drugiego seta Kanadyjczycy byli bardzo groźni - ocenił przed kamerami Polsatu Sport rozgrywający naszej reprezentacji Łukasz Żygadło.

Rzeczywiście, ekipa Klonowego Liścia długo wcale nie zamierzała dawać powodu do świętowania prawie dziewięciotysięcznej publiczności i w pierwszych fragmentach nie tylko dotrzymywała kroku biało-czerwonym, ale i miała przewagę.

Przy stanie 3:7 gospodarze przecknęli się i szybko odrobili straty. Na 9:9 wyrównał Grzegorz Kosok, po chwili blokiem poprawił Marcin Możdzonek i to nasza drużyna prowadziła 13:11, a potem 16:13. To jednak nie był konie emocji, bo Kanada nie odpuszczała. Polacy przy wyniku 24:22 zmarnowali dwa setbole i sami byli w poważnych tarapatach. Wybawił ich z nich potężnymi serwisami Zbigniew Bartman, który najpierw zdobył punkt z zagrywki, a potem zmusił rywali do błędu, po którym wynik seta na 28:26 atakiem z przechodzącej piłki ustalił Żygadło.

- Dobrze, że w końcówkach zachowujemy spokojne głowy. To pozwala nam zwyciężać - tłumaczy rozgrywający biało-czerwonych.

W drugiej odsłonie zaznaczała się lekka przewaga gospodarzy, ale jeszcze nie na tyle poważna, by wynik seta nie budził wątpliwości. Dopiero w końcówce doszło do szturmu. Siatkarze Andrei Anastaziego grali jak w transie - kończyli ataki, blokowali przeciwników, skutecznie bronili. Opór Kanady został złamany.

W ostatniej odsłonie goście z Ameryki Północnej nie mieli absolutnie nic do powiedzenia i zostaliby rozbici, bo przegrywali już 14:23.

Wtedy nasza drużyna trochę się rozluźniła i pozwoliła rywalom na uniknięcie klęski i honorową porażkę do 20.

W sobotę Polska pokonała Finlandię 3:0