Siatkówka plażowa. Medale białostoczan na mistrzostwach Polski

Anna Wolańska (na najwyższym stopniu podium z lewej) z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, wywalczyła złoto Mistrzostw Polski Masters zbiory prywatne
Trzy medale wywalczyli nasi reprezentanci na 19. Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Masters. W zawodach, których areną była Września, wystartowało aż 124 duety.

- Mistrzostwa były znakomicie zorganizowane i miały wielki rozmach. Walczyliśmy na siedmiu boiskach, a w obsadzie turnieju nie brakowało nazwisk o reprezentacyjnej przeszłości. Tym bardziej cieszą sukcesy, które udało nam się osiągnąć - mówi Robert Wajszczuk, nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Wajszczuk, wraz z Krzysztofem Wanatem z Radomia wywalczyli srebrne medale w kategorii + 100 (wspólny wiek obu zawodników). Jego koleżanka z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku Anna Wolańska, grająca w parze z Lucyną Dudziewicz, okazała się bezkonkurencyjna w kategorii + 80.

Po złoto sięgnął też duet Tytanów Białystok Damian Załęski i Mariusz Szlejter, który wygrał rywalizację w kategorii + 70.