Siatkówka: Nasi awansowali do półfinału

(pt)
W czwartek w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce odbyły się wojewódzkie ćwierćfinały w piłce siatkowej chłopców.

Sokółczanie, pod wodzą Stanisława Polewko, znaleźli się w najlepszej ósemce województwa. Na turniej miały stawić się trzy zespoły. Nie dojechała drużyna z SP nr 4 z Białegostoku i dlatego został rozegrany tylko jeden mecz.

SP nr 1 z Sokółki zmierzyła się z SP nr 1 z Moniek. Pierwszy set to dominacja gospodarzy, którzy wygrali tę partię 25:8. W drugim secie sokółczanie zagrali drugim składem. Niestety, dublerzy nie sprostali rywalom i przegrali 8:25. W decydującym trzecim secie, po ambitnej i emocjonującej walce, zwyciężyli chłopcy z Moniek, wygrywając go 15:12.

Mimo porażki sokółczanie awansowali do półfinałów. Zagrali w składzie: Piotr Sarosiek, Mateusz Rećko, Rafał Kiczuk, Karol Woronowicz, Michał Harasimowicz, Cezary Prymak, Krystian Tomaszczyk, Radosław Skolimowski, Michał Ameliańczyk, Karol Greś i Szymon Haponik.