Adam Muśko
Adam Muśko
Eugeniusz Iwaniuk
Eugeniusz Iwaniuk Wojciech Wojtkielewicz
W zaległym meczu z 9 kolejki I ligi BAS Białystok przegrał 2:3 na wyjeździe z KPS Siedlce.

Kilka dni temu białostocki beniaminek ogłosił, że nowym trenerem drużyny od 28 grudnia będzie Piotr Łuka. W Siedlcach poprowadził zespół prezes i dotychczas drugi trener Eugeniusz Iwaniuk.

Przeczytaj także:Piotr Łuka poprowadzi BAS Białystok

W pierwszym secie przez większą część niespodziewanie dominował białostocki beniaminek. W końcówce BAS wygrywał nawet 18:13, ale gospodarze zdołali odrobić straty i ostatecznie wygrali na przewagi 26:24.

W kolejnej partii siedlczanie bez większych problemów wygrali do 19 i wydawało się, że są na dobrej drodze do zgarnięcia trzech punktów.

W trzecim secie BAS już przegrywał 0:3, ale od tego momentu grał coraz lepiej. Dobrze serwował Jakub Abramowicz, a skuteczni w ataku byli Kacper Wnuk i Adrian Kacperkiewicz. Białostocki zespół wygrał seta do 20, a dobrą grę także przeniósł na kolejną partię.

W czwartym secie po serii bloków BAS wygrywał 5:1. Jednak gospodarze zdołali odrobić dystans i w końcówce była walka punkt za punkt. Tak jak w pierwszym secie doszło do gry na przewagi, ale tym razem lepszy okazał się BAS. Seta asem serwisowym zakończył Abramowicz (27:29).

Niestety w tie-breaku KPS szybko wypracował sobie trzy punkty zapasu, a BAS nie był w stanie tego zniwelować. Im bliżej końca meczu, tym coraz bardziej uwidaczniała się przewaga gospodarzy i ostatecznie goście przegrali do 10 i cały mecz 2:3.

Na 30 grudnia w Białymstoku zaplanowane jest spotkanie BAS z MCKiS Jaworzno.

KPS Siedlce – BAS Białystok 3:2 (26:24, 25:19, 20:25, 27:29, 15:10)