Siatkówka. BAS Kombinat Budowlany Białystok odpadł z Pucharu Polski

Białostocki zespół przegrał dwukrotnie przegrał z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki
Białostocki zespół przegrał dwukrotnie przegrał z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki Piotr Sawczuk
Na 3. rundzie zakończyły swój udział w bieżącej edycji Pucharu Polski BAS Kombinat Budowlany Białystok. Nasze siatkarki uległy u siebie LOS-owi Nowy Dwór Mazowiecki 2:3.

Oba zespołu grały ze sobą w sobotę w I lidze i wtedy rywalki nie dały szans białostoczankom, wygrywając gładko 3:0, a naszej drużynie nie wychodziło prawie nic.

- Każdy mecz to inna historia i liczę, że pucharowe spotkanie będzie wyglądało zupełnie inaczej - mówił trener BAS-u Sebastian Grzegorek.

I tak było, przynajmniej na początku, bo Podlasianki łatwo wygrały dwa pierwsze sety. Potem inicjatywę zaczęły przejmować przyjezdne, zwyciężając ostatecznie po tie-breaku.

- Wyglądało to już dużo lepiej niż w lidze, a do zapomnienia są tylko czwarty set i końcówka piątego. Puchar pokazał, że stać nas na dużo lepszą grę niż prezentujemy w lidze - dodaje Grzegorek.

Oby do przełomu doszło już w weekend, kiedy zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli Podlasianki zagrają na wyjeździe z wyżej notowaną Częstochowianką Częstochowa.

WYNIK
BAS Kombinat Budowalny Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (25:21, 25:20, 22:25, 16:25, 10:15).