Siatkówka. BAS KB Białystok z kolejnym zwycięstwem. Nasz zespół przerwał wysokie loty Sokoła

Białostoczanki powstrzymały zwycięską serię Sokoła, ogrywając beniaminka z Mogilna 3:1 Urszula Łobaczewska
Bardzo dobra passa Sokoła Mogilno (cztery wygrane z rzędu) została przerwana. Beniaminek I ligi siatkarek przegrał z BAS-em KB Białystok 1:3. Na początku spotkania zabrakło nam koncentracji, ale potem dziewczyny trzymały nerwy na wodzy, zagrały to, co miały zagrać i zwyciężyliśmy - ocenia trener białostoczanek Sebastian Grzegorek.

Spotkanie mogło się podobać, bo nie było monotonne. Z Mogilna przyjechała imponująco liczna grupa kibiców Sokoła, która przez całe spotkanie zagrzewała swój zespół do walki. A że białostoccy fani nie pozostawali dłużni, to potyczka toczyła się w gorącej atmosferze.

BAS KB Białystok - Sokół 3:1. Na początku był za duży luz

Białostoczanki zaczęły źle i szybko przegrywały 1:5, a potem 5:10. Co prawda nasza drużyna pozbierała się i doprowadziła do remisu (14:14), ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki, zwyciężając 26:24.

- Był za duży luz po naszej stronie. Nie kończyłyśmy ataków, a rywalki wyprowadzały kontry i punktowały - tłumaczy Karolina Szmigielska, libero BAS-u KB Białystok. - Na szczęście potem zaczęłyśmy grać swoje i mecz toczył się po naszej myśli - dodaje.

Rzeczywiście, drugi i trzeci set to koncert gry gospodyń. Sokół odbił się od ściany, jaką był szczelny blok przeciwniczek. Przyjezdne albo bezpośrednio traciły punkty po czapach, albo szukały dziwnych rozwiązań i atakowały w aut. Efekt, to wygranej naszego zespołu do 15 i do 13.

BAS KB Białystok - Sokół 3:1. MVP meczu zadała decydujące ciosy

W ostatniej partii znów gra Podlasianek siadła, a przeciwniczki zaczęły spisywać się lepiej. Walka była bardzo wyrównana, ale to beniaminek z Mogilna miał w końcówce serię piłek setowych na doprowadzanie do tie-breaka.

Na szczęście w decydujących momentach ręka nie zadrżała Julii Papszun, która skończyła trzy niezwykle ważne ataki. Dwa decydujące ciosy zadała gościom MVP spotkania - Paulina Niedźwiecka, pieczętując ciężko wywalczony, ale zasłużony triumf i komplet punktów.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• BAS Kombinat Budowlany Białystok - Sokół Mogilno 3:1 (24:26, 25:15, 25:13, 30:28).
  • BAS KB Białystok: Osadchuk, Szczygieł-Głód, Niedźwiecka, Gronostajska-Ogrodnik, Cur-Słomka, Nowacka, Michalewicz (libero) oraz Szmigielska (l), Sokolińska, Manczak, Papszun, Kisielewska i Woźniak.
  • Nike Węgrów - SMS PZPS I Szczyrk 3:2, Solna Wieliczka - Stal Mielec 0:3, Karpaty Krosno - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1, SAN-Pajda Jarosław - Częstochowianka Częstochowa 3:0, Płomień Sosnowiec - Energetyk Poznań 2:3.
  • Mecz: Wieżyca 2011 Stężyca - LTS Legionovia Legionowo został przełożony.