Siatkówka. BAS KB Białystok wraca z dwoma zwycięstwami z trudnej sesji wyjazdowej

Po dwóch kolejnych zwycięstwach sytuacja białostockich siatkarek w walce o fazę play-off stała się komfortowa Wojciech Wojtkielewicz
Bardzo dobrze w sesji wyjazdowej na południu Polski spisał się BAS Kombinat Budowlany Białystok. Nasze pierwszoligowe siatkarki wygrały w Wieliczce z Solną 3:0 i w Jarosławiu z San-Pajdą 3:2. Tymi zwycięstwami Podlasianki praktycznie zapewniły sobie grę w fazie play-off i pozostaje im walczyć o jak najwyższe rozstawienie przed nią.

W Wieliczce białostoczanki wzięły srogi rewanż za porażkę u siebie 0:3. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Agnieszka Cur-Słomka, która zdobyła aż 23 punkty. W pierwszym secie gospodynie były bezradne wobec jej ataków i dobrej postawy innych siatkarek BAS-u KB Białystok, przegrywając do 18.

Druga odsłona także zmierzała do szczęśliwego finału, ale przy prowadzeniu 19:15 coś w grze naszej drużyny się zacięło i rywalki do prowadziły do remisu po 21. Na szczęście zbicia Pauliny Niedźwieckiej, Poli Nowackiej i Cur-Słomki pozwoliły zamknąć partię (25:22). Największa walka rozgorzała w trzecim secie, który skończył się gra na przewagi. Podlasianki miały kilka meczboli, musiały też bronić dwóch piłek setowych. Wreszcie, przy wyniku 28:27 potyczkę skutecznym blokiem zamknęła Natalia Gronostajska-Ogrodnik.

- Spotkanie było praktycznie przez cały czas pod naszą kontrolą i wygrana bez straty seta jest jak najbardziej zasłużona - komentuje trener BAS-u KB Białystok Sebastian Grzegorek.

SAN-Pajda Jarosław - BAS KB Białystok 2:3. Wybrnęły z trudnej sytuacji

San-Pajda Jarosław jest dużo niżej notowany od Solnej, ale batalia z drużyną z Podkarpacia była dużo bardziej zacięta i skończyła się tie-breakiem. Białostoczanki nie spisywały się już tak dobrze jak w Wieliczce, ich gra była mocno szarpana i tak naprawdę niewiele brakowało, by nasza drużyna przegrała na sucho. Przyjezdne gładko przegrały pierwszą i trzecią odsłonę, a w drugiej roztrwoniły pokaźną przewagę (20:14) i zrobiło się bardzo nerwowo. Na szczęście przy remisie 23:23 skuteczny blok i pomyłka w ataku rywalek pozwoliły wygrać seta.

Czwarta partia należała do naszego zespołu i doszło do tie-breaka. W nim gospodynie wygrywały już 10:8, ale seria bloków w końcówce pozwoliło BAS-owi KB Białystok zwyciężyć, a spotkanie obiciem bloku zamknęła Julia Papszun.

- Z Jarosławiem pojawiły się problemy zdrowotne i mecz kończyła praktycznie inna szóstka niż zaczynała w Wieliczce. Tym bardziej cieszę się zwycięstwa, bo pokazuje ono, jak wyrównanym i mocnym składem dysponujemy - podsumowuje trener Grzegorek.

WYNIKI

• Solna Wieliczka – BAS Białystok 0:3 (18:25, 22:25, 27:29).
  • SAN-Pajda Jarosław - BAS KB Białystok 2:3(25:20, 23:25, 25:17, 20:25, 13:15).
  • BAS KB Białystok: Szczygieł-Głód, Nowacka, Beriaszwili, Cur-Słomka, Niedźwiecka, Gronostajska-Ogrodnik, ,Michalewicz (libero) oraz Szmigielska (l), Woźniak, Sokolińska, Mańczak, Osadchuk i Papszun.
  • Wieżyca 2011 Stężyca - SMS PZPS I Szczyrk 0:3, Karpaty Krosno - Nike Węgrów 3:1, SAN-Pajda Jarosław - Sokół Mogilno 1:3, Płomień Sosnowiec - LTS Legionovia Legionowo 3:0, Energetyk Poznań - Stal Mielec 0:3, Częstochowianka Częstochowa - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3.

1. Stal Mielec 17 49 50:7
2. Płomień Sosnowiec 17 41 45:15
3. Enea Energetyk Poznań 18 38 41:19
4. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 17 35 41:25
5. BAS KB BIAŁYSTOK 18 34 40:26
6. Solna Wieliczka 17 31 36:28
7. Sokół Mogilno 18 28 33:33
8. Karpaty Krosno 17 27 32:30