Siatkówka. BAS KB Białystok - Libero Aleksandrów Łódzki 3:2. Gromiły, przysnęły, przebudziły się i wygrały

Białostockie siatkarki odniosły cenne, ale ciężko wywalczone zwycięstwo
Białostockie siatkarki odniosły cenne, ale ciężko wywalczone zwycięstwo Wojciech Wojtkielewicz
Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice na meczu BAS Kombinat Budowlany Białystok - Libero Aleksandrów Łódzki w I lidze siatkarek. Najpierw zanosiło się na spacerek gospodyń, potem na ich porażkę, a skończyło się tie-breakiem i ciężko wywalczonym zwycięstwem 3:2.

Premierowy set rozstrzygnął się bardzo szybko. Po serii bloków białostoczanki odskoczyły od remisu 8:8 na 13:8 i rywalki straciły ducha. Popełniały błąd za błędem i zdołały ugrać tylko 16 punktów. Kiedy w kolejnej odsłonie ekipa trenera Sebastiana Grzegorka znów prowadziła 13:8 wydawało się, że dojdzie do powtórki i kolejnego pogromy gości.

Tak jednak się nie stało i wyglądało to tak, jakby Podlasianki nagle przysnęły. Zaczęły grać wolno, siadło przyjęcie i przyjezdne poczuły, że nie wszystko stracone. Błyskawicznie odrobiły straty, wyszły na prowadzenie 22:19 i zwyciężyły do 23.

- Nie wiem, co się stało. W pierwszym secie grałyśmy naprawdę fajnie i może to nas za bardzo uspokoiło. Brakowało nam emocji, odpuściłyśmy trochę i rywalki to wykorzystały - komentuje rozgrywająca BAS-u Lizaweta Manczak.

Letarg trwał w kolejnej odsłonie, w której gospodynie jako tako spisywały się do stanu 18:19, ale potem popełniły całą serię błędów i przegrały do 19. Białostocki blok w żaden sposób nie mógł sobie poradzić z atakami z lewego skrzydła Oliwii Laszczyk, która zdobywała punkt za punktem. Zapachniało porażką.

Przebudzenie naszej drużyny nastąpiło w połowie czwartego seta. Przy remisie 15:15 atakiem, a potem dwoma serwisami zapunktowała Julia Iber, poprawiła Monika Gorzka i siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego nie potrafiły odrobić start, przegrywając 22:25.

Tie-break tylko na początku układał się po myśli rywalek, które prowadziły 6:4. Potem zespół trenera Grzegorka rozpędził się, wyrównał, odskoczył na 13:8 i wygrał 15:10, a spotkanie atakiem z obejścia zakończyła Natalia Gronostajska.

WYNIKI 24. KOLEJKI
BAS Kombinat Budowlany Białystok - Libero Aleksandrów Łódzki 3:2 ((25:16, 23:25, 19:25, 25:22, 15:10).
BAS KB Białystok:
Woźniak, Rafalska, Mańczak, Sokolińska, Osadchuk, Niedźwiedzka, Michalewicz (libero) oraz Gronostajska, Iber, Pisarczyk, Gorzka i Lichodziejewska (l).

Wieżyca 2011 Stężyca - Płomień Sosnowiec 2:3, Roleski PWSZ Tarnów - Solna Wieliczka 3:1, Enea Energetyk Poznań - SMS PZPS I Szczyrk 3:0, AZS AWF Warszawa - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3, SAN-Pajda Jarosław - Częstochowianka Częstochowa 3:0, Stal Mielec - Karpaty Krosno 3:1.

1. Roleski PWSZ Tarnów 23 64 67:12
2. Stal Mielec 24 58 65:23
3. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 24 54 64:34
4. Enea Energetyk Poznań 23 48 56:33
5. Częstochowianka Częstochowa 23 46 53:33
6. Płomień Sosnowiec 24 43 53:39
7. SAN-Pajda Jarosław 24 41 50:39
8. Karpaty Krosno 24 30 41:52