Siatkówka. BAS Białystok porażką i spadkiem zakończył pierwszoligowy sezon

BAS Białystok rozegrał ostatni mecz w Tauron I Lidze
BAS Białystok rozegrał ostatni mecz w Tauron I Lidze Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze BAS Białystok po sezonie występów żegnają się z Tauron I Ligą. W ostatnim meczu rundy zasadniczej przegrali na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli MCKiS Jaworzno 0:3, która także zostaje zdegradowana do II ligi.

BAS Białystok, który był beniaminek tegorocznych rozgrywek zajął 14 miejsce w tabeli wygrywając sześć spotkań i gromadząc w sumie 19 punktów.

Ostatnie spotkanie w sezonie, rozegrane na wyjeździe w Jaworznie, z MCKiS było dość wyrównane. Jednak każdy set kończył się wygraną gospodarzy, którzy zresztą także żegnają się z Tauron I Ligą.

Pierwszy set zakończył się dopiero walką na przewagi. W ostatnich akcjach Jan Lesiuk nie skończył ataku, a gospodarze po skutecznym zagraniu Pawła Żelińskiego wygrali 26:24.

W dwóch kolejnych setach kilkupunktową przewagę posiadali siatkarze z Jaworzna i to oni wygrywali drugą i trzecią partię 25:19 i 25:21 i cały mecz 3:0.

MCKiS Jaworzno - BAS Białystok 3:0 (26:24, 25:19, 25:21)
BAS Białystok: Lesiuk, Stanisławajtys, Wnuk, Kacperkiewicz, Abramowicz, Jankiewicz, Podborączyński (l), Kudraszow, Ostaszewski (l), Witkoś, Tokajuk, Bączek, Laskowski, Roszkowski.

1. LUK Politechnika Lublin 27 71 74:17
2. BKS Visła Bydgoszcz 27 70 79:25
3. BBTS Bielsko-Biała 28 66 73:31
4. Exact Systems Norwid Częstochowa 28 54 63:47
5. eWinner Gwardia Wrocław 28 51 63:47
6. Polski Cukier Avia Świdnik 28 48 55:49