Siatkówka. BAS Białystok - AZS AGH Kraków 2:3. Emocje, nerwy, pomyłki sędziowskie i porażka po tie-breaku

W meczach siatkarzy BAS-u Białystok emocji nie brakuje
W meczach siatkarzy BAS-u Białystok emocji nie brakuje Urszula Łobaczewska
Nerwowy, emocjonujący i dramatyczny był mecz I ligi siatkarzy BAS Białystok - AZS AGH Kraków. Niestety, podlaski beniaminek przegrał z krakowskimi akademikami 2:3, chociaż był bardzo blisko zwycięstwa za trzy punkty. - Na pewno mogło być lepiej, ale patrzę na to w ten sposób, że zdobyliśmy kolejny punkt, który jest bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie - mówi trener BAS-u Białystok Krzysztof Andrzejewski.

Kluczowe wydarzenia miały miejsce w końcówce czwartego seta, kiedy przy remisie po 21 pani sędzia z Radomia nie zauważyła, że piłka otarła się o krakowski blok, a za moment ukarała trenera Andrzejewskiego czerwona kartką, co skutkowało kolejnym oczkiem dla rywali.

- W jednej akcji zostały nam zabrane dwa punkty i miało to wpływ na wynik tego seta. Nie rozumiem, za co dostałem czerwoną kartkę, bo krzyknąłem tylko, że było po bloku - wyjaśnia szkoleniowe białostoczan. - Jestem jednak ostatnią osobą, która powie, że przegraliśmy przez pomyłki sędziowskie. Nie można nad takim sposobem prowadzenia meczu przejść do porządku, ale pani sędzia myliła się w obie strony. Mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy, popełnialiśmy błędy i to są przyczyny naszej porażki - dodaje trener Andrzejewski.

Już po pierwszym secie gospodarze powinni prowadzić, bo wygrywali już 17:10. Wtedy w ich grze coś się zacięło. Pojawiły się błędy w przyjęciu, kilka zepsutych zagrywek. Akademicy z Krakowa zaczęli błyskawicznie odrabiać straty i wygrali premierowa partię 25:23.

Kolejne dwie odsłony po zaciętej walce wygrali białostoczanie, którzy w czwartym secie prowadzili już 20:17, ale nie umieli zamknąć meczu. Tie-break należał do przyjezdnych, w szeregach których nie do zatrzymania był MVP meczu - Bartosz Gomułka. Dramatyczną batalię akademicy zakończyli blokiem na Macieju Naliwajce, a naszej drużynie udało się zdobyć tylko dziesięć oczek.

BAS Białystok - AZS AGH Kraków. Brak libero był bardzo widoczny

Szkoda, ale trzeba też dodać, że w szeregach beniaminka bardzo widoczny był brak libero Daniela Ostaszewskiego, którego zastąpił debiutujący w I lidze Piotr Micewicz. Rywale od oczątku upatrzyli go sobie i ostrzeliwali zagrywką. Młody siatkarz radził sobie z różnym skutkiem.

- W mojej ocenia Piotrek udźwignął ten dla siebie bardzo trudny mecz mentalnie i nie mam do niego żadnych pretensji. Oczywiście, można się zastanawiać, co by było, gdyby wystąpił Daniel, który jest czołowym libero ligi. Ale tego już nie zmienimy i skupiamy się już na kolejnym występie - kończy trener Andrzejewski.

Norwid Częstochowa - BAS Białystok. Będzie transmisja z meczu

A następnym rywalem BAS-u Białystok będzie Norwid Częstochowa. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek - 24 listopada w hali rywali i będzie transmitowane na kanałach Polsatu Sport.

WYNIKI 10. KOLEJKI

• BAS Białystok - AZS AGH Kraków 2:3 (23:25, 25:22, 30:28, 23:25, 10:15).
  • BAS Białystok: Rawiak, Turski, Czetowicz, Naliwajko, Wójcik, Goss, Micewicz (libero) oraz Szmat, Kacperkiewicz, Witkoś i Walczak.
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Olimpia Sulęcin 3:0, Chrobry Głogów - MKS Będzin 3:1, SMS PZPS Spała - Mickiewicz Kluczbork 1:3, Visła Bydgoszcz - Norwid Częstochowa 1:3, Avia Świdnik - Astra Nowa Sól 3:1, KPS Siedlce - Krispol Września 3:2, Gwardia Wrocław - Legia Warszawa 3:0.

1. Mickiewicz Kluczbork 10 24 27:10
2. Avia Świdnik 10 24 27:12
3. Gwardia Wrocław 10 23 25:11
4. MKS Będzin 10 22 26:11
5. Visła Bydgoszcz 10 20 27:19
6. Norwid Częstochowa 10 20 25:18
7. Chrobry Głogów 10 18 21:18
8. Astra Nowa Sól 10 15 20:19