Siatkówka: Bas Białystok - Arka Tempo Chełm 3:1. Lider nie pozostawił rywalom złudzeń (zdjęcia)

Siatkarze BAS Białystok okazali się lepsi od Arki Tempo Chełm
Siatkarze BAS Białystok okazali się lepsi od Arki Tempo Chełm Wojciech Wojtkielewicz
W meczu na szczycie II ligi siatkarzy BAS Białystok nie pozostawił złudzeń Arce Tempo Chełm, pewnie wygrywając we własnej hali 3:1. Niestety, nie powiodło się drużynie Centrum Augustów, która została rozgromiona w Kozienicach.

Białostoczanie wygrali ligowy szczyt zasłużenie, bo byli zespołem bardziej zbilansowanym. W ważnych momentach meczu różni siatkarze brali na siebie ciężar zdobywania punktów i ciągnęli grę.

- Cieszę się, że tak było i wszyscy pomagaliśmy sobie nawzajem - mówi kapitan BAS-u Maciej Naliwajko, wybranym MVP drugoligowego hitu.

W premierowej odsłonie gra Arki rozsypała się po kontuzji jej libero Rafała Cabaja, który skręcił staw skokowy i nie był w stanie kontynuować występu. Goście prowadzili w tym momencie 12:10, by za moment przegrywać 13:16. Podlasianie złapali właściwy rytm i szybko zakończyli partię 25:19, a decydujący punkt zdobył atakiem po prostej Jędrzej Goss.

W drugiej partii przy remisie 16:16 BAS stracił kilka oczek z rzędu i mimo pościgu nie odrobił strat (23:25), ale to wszystko, co byli w stanie zrobić goście.

- Przegrany set podziała na nas motywująco, bo w kolejnych rozkręciliśmy się i nie daliśmy rywalom dojść do słowa. Cała drużyna zasłużyła na brawa - ocenia Naliwajko.

W trzeciej odsłonie tylko początek był wyrównany (7:5 dla Arki), a potem gospodarze przyspieszyli, a znakomicie spisali się obaj środkowi - Jakub Turski i Bartłomiej Wójcik, którzy serią bloków i ataków z krótkiej pozbawili przeciwników złudzeń. W ostatniej partii białostoczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a mecz skutecznym atakiem skończył Naliwajko.

- Cieszę się, że drużyna zagrała równo, bo nawet w drugim secie nie graliśmy seria, a jedna seria zaważyła, że go przegraliśmy. Trzy punkty zostały w Białymstoku i nie może być lepiej. Mamy teraz komfort i spokojnie możemy się przygotowywać do kolejnych spotkań - podsumowuje trener białostockiego lidera Krzysztof Andrzejewski.

Centrum w Kozienicach nie miało nic do powiedzenia, a o przewadze gospodarzy najlepiej świadczy to, że ekipa znad Netty w żadnym secie nie przekroczyła granicy 20 zdobytych punktów.

WYNIKI 14. KOLEJKI
BAS Białystok - Arka Tempo Chełm 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 25:17).
BAS Białystok:
Janikowski, Turski, Witkoś, Naliwajko, Wójcik, Goss, Ostaszewski (libero) oraz Kasperkiewicz.

KKS Kozienice - Centrum Augustów 3:0 (25:16, 25:18, 25:12).

Sparta Grodzisk Mazowiecki - Camper Wyszków 3:0, Huragan Wołomin - Metro Warszawa 0:3.
Mecze: Bzura Ozorków - MOS Wola Warszawa i Lotnik Łęczyca - Trójka Międzyrzec Podlaski zostały przełożone.

1. BAS BIAŁYSTOK 14 37 40:12

2. Metro Warszawa 14 32 38:18
3. Arka Tempo Chełm 14 30 34:16
4. Sparta Grodzisk Mazowiecki 14 30 34:18
5. MOS Wola Warszawa 13 24 28:23
6. KKS Kozienice 14 21 27:27
7. Camper Wyszków 14 18 26:31
8. Bzura Ozorków 13 17 22:27