Siatkarska PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Ten rywal im wybitnie nie leży

Ślepsk Malow Suwałki nie był wstanie sprawić niespodzianki
Ślepsk Malow Suwałki nie był wstanie sprawić niespodzianki Paweł Dubiel
Jastrzębski Węgiel to koszmar Ślepska Malow Suwałki. Nasi siatkarze w PlusLidze przegrali z renomowanym rywalem siedem spotkań z rzędu, urywając mu ledwie dwa sety. Nie inaczej było i w ósmej potyczce, bo suwalczanie znów nie dali rady, tym razem ulegając na wyjeździe drużynie z Górnego Śląska 1:3.

Tylko początek spotkania był wyrównany i Ślepsk Malow dotrzymywał rywalom kroku do wyniku 8:8. Potem warunki na parkiecie dyktowali gospodarze, którzy w dwóch pierwszych setach osiągnęli znakomita skuteczność ataku - 88 procent. Ostrzeliwani szczególnie przez Tomasza Fornala i MVP meczu - Stephena Boyera (obaj zdobyli po 22 punkty) goście zdołali ugrać najpierw 15, a potem 18 oczek.

Trzecia odsłona wyglądała inaczej. Jastrzębianie nie utrzymali bardzo wysokiego poziomu i do głosu doszła nasza drużyna. Ślepsk Malow odskoczył na 16:13 i mimo prób rywal nie pozwolił odebrać sobie inicjatywy, wygrywając do 22, a partię skończył Cezary Sapiński.

Ślepsk Malow. Muszą wykasować ten mecz w głowach i skupić się na Olsztynie

Niestety, to był tylko chwilowy błysk, po którym powróciła dominacja faworytów. W ostatniej partii suwalczanie nie mieli nic do powiedzenia i przegrali aż 13:25.

- Jastrzębie zagrało niesamowicie. Narzuciło ogromną presję na serwisie w pierwszych dwóch setach. My za to nie, a gdy zrobiliśmy to w trzecim secie, to gra wyglądała zupełnie inaczej. Musimy wykasować z głowy to spotkanie i skupić się na kolejnym - komentuje w klubowych mediach Mateusz Czunkiewicz, libero Ślepska Malow.

W najbliższy piątek - 10 marca, Ślepsk Malow Suwałki w bardzo istotnym meczu w kontekście walki o czołową ósemkę zmierzy się u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn.

WYNIKI 26. KOLEJKI

• Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:13).
  • Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Kujundzić , Takvam, Sapiński, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Buchowski, Żakieta i Magnuszewski.
  • BBTS Bielsko–Biała - Trefl Gdańsk 1:3, Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:0, Indykpol AZS Olsztyn - Barkom Lwów 3:0, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1.
  • 5 marca (niedziela): LUK Lublin - Projekt Warszawa (godz. 14.45), Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów (17.30).
  • 6 marca (poniedziałek): GKS Katowice - Stal Nysa (20.30).