Short track. Świetny występ Łukasza Kuczyńskiego w Dreźnie i medal na 500 metrów

Łukasz Kuczyński z ŁKS Juvenia Białystok wywalczył brązowy medal w Pucharze Świata w short tracku, który odbył się w Dreźnie. Polak był trzeci na dystansie 500 metrów. Ponadto w wyścigu na 1000 metrów czwarte miejsce zajął inny łyżwiarz szybki na krótkim torze z Juvenii Michał Niewiński.

W Dreźnie odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu świata w short tracku. Biało-Czerwoni zdobyli w nich trzy, brązowe medale, a jeden z nich stał się łupem zawodnika ŁKS Juvenii Białystok Łukasza Kuczyńskiego.

Łukasz Kuczyński stanął na podium biegu na 500 metrów zajmując trzecie miejsce. W walce o półfinał Polak skorzystał na upadku Ukraińca Olega Handeia i przyjechał drugi za Kazachem Denisem Nikiszą.

Natomiast w półfinale na ostatnim już okrążeniu Kuczyński przesunął się z ostatniego miejsca na drugie, a po dyskwalifikacji Amerykanina Andrewa Heo został uznany zwycięzcą biegu.

W walce o medale Łukasz Kuczyński był czwarty, ale po wykluczeniu jednego z łyżwiarzy został przesunięty na trzecie miejsce wywalczając brązowy medal. Zwyciężył Kanadyjczyk Felix Roussel. Jest to drugi medal Polaka w Pucharze Świata. Pierwszy zdobył rok temu w Dordrechcie. W pucharowym rankingu 500 metrów Polak awansował na dwunastą lokatę (152 pkt).

Dwa pozostałe medale zdobyła zawodniczka Stoczniowca Gdańsk Kamila Stormowska na 500 metrów i 1000 metrów.

Ponadto Polacy byli bliscy wywalczenia medalu w konkurencji męskich sztafet. Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Diane Sellier i Felix Pigeon minęli linię mety jako trzeci, ale po decyzji sędziów uznających błąd Selliera zostali przesunięci na czwarte miejsce.

Także czwarte miejsce, na dystansie 1000 metrów zajął Michał Niewiński z Juvenii Białystok

Sezon Pucharu świata w short tracku zakończy się już w przyszłym tygodniu w Gdańsku (16-18 lutego) w hali Olivia.