Short track. Juniorzy Juvenii Białystok na czołowych lokatach

ma
Zawody ISU Junior Challenge Series 2 na białostockim lodowisku
Zawody ISU Junior Challenge Series 2 na białostockim lodowisku Wojciech Wojtkielewicz
Ponad 200 zawodników z 15 krajów rywalizowało na białostockim lodowisku w zawodach ISU Junior Challenge Series 2. W stolicy Podlasia spotkali się najlepsi juniorzy ścigający się na torze krótkim.

W najstarszej kategorii wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Ukrainiec Ole Handei, który wygrał na wszystkich trzech dystansach: 500, 1000 i 1500 metrów oraz w klasyfikacji wielobojowej. Najlepiej z Polaków wypadł Szymon Wilczyk z Juvenii Białystok, który w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce. Polaka wyprzedzili jeszcze Łotysz Karlis Kruzbergs i Węgier Daniel Tiborcz. Wilczyk był czwarty na 1000 metrów i na 1500 metrów oraz trzeci na 500 metrów.

Natomiast wśród dziewcząt w najstarszej kategorii w klasyfikacji generalnej wygrała Rosjanka Anastazja Migunova, która była czwarta na 1500 metrów i wygrała na 1000 i 500 metrów. Najlepsza z Polek Magdalena Wilga z Politechniki Opolskiej w klasyfikacji wielobojowej została sklasyfikowana na ósmym miejscu, a na wszystkich dystansach była siódma.

W młodszych kategoriach na czołowych pozycjach plasowali się zawodnicy białostockiej Juvenii.

W kategorii junior B w klasyfikacji generalnej wygrała Hanna Sokołowska (pierwsza na 1500 i 1000 metrów i druga na 500 metrów), a wśród chłopców Mateusz Niewiński był drugi (trzeci na 1500 i 500 metrów oraz drugi na 1000 metrów).

Wśród juniorów C klasyfikację generalną wygrał Andrzej Radziejowski (pierwszy na 500 metrów, trzeci na 1500 metrów i szósty na 1000 metrów). Wśród dziewcząt w tej kategorii także triumfowała zawodniczka białostockiego klubu Karolina Parczewska (pierwsza na 1500 i 1000 metrów oraz trzecia na 500 metrów).

W najmłodszej kategorii junior D bezkonkurencyjny okazał się Dominik Palenceusz z Juvenii, który wygrał na trzech dystansach (1000, 500 i 777 metrów.).