MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Kurier Poranny i Gazeta Współczesna od lat organizują w Białymstoku Podlaskie Targi Pracy. W piątek i sobotę 24 i 25 marca w Atrium Biała spotkają się pracodawcy i osoby poszukujące pracy.

Na organizowanych przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną Podlaskich Targach Pracy każdy znajdzie coś dla siebie. To wydarzenie, które Kurier Poranny i Gazeta Współczesna organizują od wielu lat. Każda edycja cieszy się niemałym zainteresowaniem zarówno ze strony prowadzących rekrutacje firm, jaki i osób, które zamierzają zmienić dotychczasową pracę lub takich, które dotychczas nie pracowały.
Odwiedzający w piątek i sobotę Atrium Biała będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o obecnych na nich przedsiębiorstwach. Zostaną poinformowani o wakatach, charakterze pracy oraz o warunkach zatrudnienia, począwszy od typu umowy, po dodatkowe benefity pracownicze.

Podlaskie Targi Pracy ruszają już w piątek (24 marca). Wystawcy będą do dyspozycji odwiedzających Atrium Biała przez dwa dni w godzinach 11-17 w piątek i 11-16 w sobotę.

Wybór terminu nie jest przypadkowy. W końcu to właśnie w weekend najwięcej osób spędza czas na zakupach. Ruch w Atrium Biała będzie więc znacznie większy niż w tygodniu, a co za tym idzie, więcej osób będzie miało szansę zapoznać się z ofertami firm. Być może u niektórych klientów zwykłe zakupy zaowocują początkiem przygody w nowej wymarzonej pracy.

KAN
Grupa KAN jest producentem oraz dostawcą innowacyjnych systemów wodnych i grzewczych. Produkty KAN eksportowane są aż do 68 krajów, a sieć dystrybucji obejmuje swym zasięgiem Europę, znaczną część Azji, sięga również Afryki i Ameryki. Obecnie firma zatrudnia ponad 1100 osób, z czego większość, bo około 700 osób w centrali zlokalizowanej w Białymstoku. Jednak wciąż potrzebne są nowe ręce do pracy.
Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno pracowników do produkcji oraz do biura, gdzie niezbędna jest znajomość języków obcych: angielskiego, ale szczególnie preferowany jest niemiecki. Jeśli chodzi o produkcję, to oczywiście atutem są studia techniczne, ale może być też szkoła techniczna (technikum, szkoła zawodowa). Pracę mogą tu znaleźć m.in. konstruktorzy, laboranci i kontrolerzy jakości, specjaliści ds. analiz czy obsługi klienta.

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy

Greenko
Swoje stoisko na targach pracy będzie także miała białostocka spółka Greenko Zawodowe Podlasie, która zajmuje się szkoleniami zawodowymi i doradztwem.
– Oferujemy możliwość przekwalifikowania się lub zdobycia nowych uprawnień, które pozwolą zdobyć pracę. Można powiedzieć, że szkolenia, które prowadzi nasza firma, dają pracownikom i osobom poszukującym pracy wiele nowych możliwości rozwoju. Dajemy wędkę, która zwiększa szanse zaistnienia na rynku pracy – mówi Agnieszka Niewiadomska z Greenko.
Firma prowadziła szkolenia specjalistyczne dla pracowników przedsiębiorstw, które uczestniczyła w poprzednich edycjach Podlaskich Targów Pracy. W Greenko można zdobyć m.in. uprawnienia operatora maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (np. koparek, ładowarek i spycharek) czy do obsługi urządzeń transportu bliskiego wydane przez Urząd Dozoru Technicznego (np. żurawie czy wózki widłowe). Dotychczasowi uczestnicy kursów organizowanych przez Zawodowe Podlasie łącznie uzyskali już kilka tysięcy uprawnień.

Służba Więzienna
Na Podlaskich Targach Pracy o prowadzonym przez siebie naborze opowie również Służba Więzienna. Tu poszukiwani są pracownicy o zróżnicowanym wykształceniu i specjalizacji. Zatrudnienie w Służbie Więziennej mogą aktualnie znaleźć pielęgniarze i ratownicy medyczni, młodszy psycholog działu penitencjarnego, młodszy wychowawca działu penitencjarnego czy młodszy inspektor działu terapeutycznego. Najwięcej, bo aż kilkadziesiąt wolnych wakatów, dotyczy stanowiska – strażnik działu ochrony.
Etaty czekają w Aresztach Śledczych w Białymstoku, Suwałkach, Elblągu i Olsztynie, oraz w Zakładach Karnych, m.in. w Czerwonym Borze czy Barczewie.

Mlekovita
Mlekovita to firma o 95-letniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym. Jako największa grupa mleczarska w Europie Środkowowschodniej, kształtuje rynek mleczarski w tej części świata.
Działając w międzynarodowym środowisku, Mlekovita zatrudnia 5 tys. osób i dba o ich rozwój, m.in. wdrażając najnowsze technologie i inwestując w innowacje. Dzięki temu każdego dnia w 22 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 tys. polskich rolników.
Ponad 1550 mlecznych smakowitości – to największy wybór nabiału w Polsce i Europie – znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 167 krajach świata. Dystrybucja odbywa się dzięki 34 własnym centrom hurtowym, 147 sklepom firmowym Mlekovitka oraz sklepowi internetowemu mlekovitka.pl z szerokim asortymentem.

SaMASZ
Jedną z firm, która na Podlaskich Targach Pracy będzie oferowała możliwość zatrudnienia, jest SaMASZ. To przedsiębiorstwo z 39-letnim stażem, które obecnie zatrudnia ponad 900 osób. Obecnie ma pozycję największego polskiego i jednego z czołowych europejskich producentów maszyn.
SaMASZ produkuje ponad 350 typów maszyn do zbioru zielonki, maszyn komunalnych oraz maszyny do letniego i zimowego utrzymania dróg. W 2018 roku firma przeprowadziła się z Białegostoku do nowej siedziby w Zabłudowie. Tworzy tu Smart Factory, czyli fabrykę opartą na systemach cyberfizycznych, zintegrowanych z zaawansowanymi technologiami produkcyjnymi oraz na nowatorskich metodach zarządzania i organizacji produkcji.
– Potrzeby są duże i będziemy prowadzili rekrutację na takie stanowiska produkcyjne, jak: operator robotów spawalniczych, operator maszyn CNC (chodzi o tzw. komputerowo sterowane urządzenia numeryczne – red.), monter maszyn, spawacz, tokarz manualny, ślusarz narzędziowy i operator maszyn CNC (tokarka lub frezarka). Oczywiście wszyscy ci kandydaci muszą wykazać się znajomością rysunku technicznego – wylicza Marta Bondarenko z SaMASZ-u i zapewnia, że każdy, kto przyjdzie do ich stanowiska, uzyska komplet niezbędnych informacji, zarówno o samej firmie, jak i możliwościach pracy.

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku
Na targach pojawią się również przedstawiciele służb mundurowych, w tym wojska. W Atrium Biała będzie można porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.
- Każdy, kto przyjdzie do mobilnego punktu rekrutacyjnego WCR Białystok, dowie się, na czym polega proces rekrutacji, zapozna się warunkami pełnienia służby i sprzętem wojskowym, jaki mają na wyposażeniu jednostki – mówi mjr Małgorzata Repnik z Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Białymstoku.
Jak zapowiada, będzie też można złożyć wniosek o powołanie do służby, którą może być m.in. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, Wojska Obrony Terytorialnej, uczelnia wojskowa lub szkoła podoficerska, Szkoła Legii Akademickiej (dla studentów) czy zawodowa służba wojskowa.
– Na miejscu udzielimy szczegółowych informacji na temat służby w Wojsku Polskim i korzyści, jakie ona daje – podkreśla mjr Repnik i dodaje, że nie chodzi tylko o wynagrodzenie, ale m.in. także o dostęp do różnych szkoleń, kursów i możliwość rozwoju kwalifikacji.

PZU
Z potencjalnymi przyszłymi pracownikami w Atrium Biała spotkają się także przedstawiciele Grupy PZU. Firma jest w Polsce liderem rynku ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych oraz ubezpieczeń na życie. Znajduje się też w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, prywatnej opieki zdrowotnej czy dobrowolnych programów emerytalnych.
Grupa PZU stanowi ważny filar polskiej gospodarki, ubezpieczając majątek i pracowników największych, ale też małych i średnich przedsiębiorstw, zapewniając finansowanie dla ich inwestycji rozwojowych, dbając o bezpieczeństwo finansowe i zdrowotne większości polskich rodzin. Jest największym konglomeratem finansowym w Europie Środkowowschodniej. Działa w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa przekraczają 430 mld zł. Tylko w Polsce ma ok. 22 mln klientów korporacyjnych i indywidualnych.
Obecnie w województwie podlaskim PZU poszukuje m.in. doradców klienta, specjalistów ds. obsługi świadczeń czy głównych specjalistów ds. wsparcia sprzedaży.

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy

PGE Dystrybucja
Pracowników szuka również białostocka PGE Dystrybucja SA. To jeden z największych w naszym kraju dystrybutorów energii elektrycznej. Aktualnie w podlaskich oddziałach firmie brakuje m.in. specjalistów ds. energetyki i elektromontażu oraz pomocników elektromonterów do pracy w różnych miastach województwa, np. w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim.
– Jeśli chodzi o wykształcenie, niezbędne jest techniczne oraz uprawnienia. Mamy też pracę dla referentów ds. sieci (w różnych lokalizacjach) i w tym wypadku trzeba mieć studia elektryczne, elektrotechniczne lub pokrewne oraz świadectwo kwalifikacji do 1kV. Poszukujemy też referentów ds. łączności, którzy powinni mieć wykształcenie wyższe telekomunikacyjne, informatyczne lub energetyczne – informuje Agnieszka Bajerska, rzeczniczka białostockiej PGE Dystrybucja, i zapewnia, że podczas targów w stoisku firmy będą dyżurowali pracownicy, którzy udzielą kandydatom pełnych informacji.

Pronar
Pronar to lider w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych i recyklingowych oraz liczący się w świecie producent kół do maszyn wolnobieżnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych. Firmę tworzy blisko 3 200 pracowników i dziewięć nowoczesnych fabryk, w których na powierzchni ponad 90 boisk piłkarskich przetwarza się blisko 10 tys. ton stali miesięcznie.

Pronar to firma, która swoje zyski inwestuje w podnoszenie kompetencji pracowników, ale także w infrastrukturę. Wciąż się rozwija, zwiększa produkcję, wprowadza nowe modele maszyn, buduje nowe zakłady i rozbudowuje już istniejące fabryki. Dzięki takiemu działaniu tworzy nowe miejsca pracy, a przez to rekrutacja jest wciąż otwarta. Firma wkrótce uruchomi w Narwi nową fabrykę kół tarczowych i chce w tym roku powiększyć załogę o 500 osób.

– Potrzeby są duże. Szukamy osób ze znajomością języków obcych (angielski, hiszpański, francuski, niemiecki), osób do produkcji m.in.: operatorów maszyn (np. obrabiarek) i robotów spawalniczych, konstruktorów, technologów, magazynierów oraz mechaników i elektryków. Szukamy zarówno pracowników z doświadczeniem, jak i do przyuczenia. O wszystkich szczegółach będziemy rozmawiali podczas targów, ale chętni mogą też dzwonić do naszego działu rekrutacji – tłumaczy Krzysztof Lewczuk, kierownik działu kadr w Pronarze.

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy

West Rock
Firma West Rock zatrudnia obecnie 50 tys. pracowników i posiada ponad 300 zakładów na całym świecie. Przedsiębiorstwo dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań.
Jeden z zakładów należących do Grupy WestRock znajduje się w Zaściankach. Specjalizuje się on w produkcji opakowań typu premium, skierowanych do przemysłu spożywczego, alkoholowego i kosmetycznego. W związku z rozwojem firmy oraz rozbudową zakładu firma poszukuje do zespołu około 60 osób. Pracy może szukać tu m.in. operator maszyn produkcyjnych, lider produkcji, drukarz pomocnik, elektromechanik czy specjalista NPD.
WestRock Białystok chętnie współpracuje z osobami, które nie zdobyły jeszcze doświadczenia zawodowego. Daje szansę na naukę pod okiem specjalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą i wykorzystaniem jej w praktyce. Firma ma więc w swojej ofercie również studenckie staże wakacyjne. Na młodych ludzi czekają działy logistyki, konstrukcji, kosztorysowania czy laboratorium. Uczniów klas średnich zaprasza z kolei do praktyk zawodowych.

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy

Straż Graniczna
W regionie trwa również nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej trwa. W tym roku oddział planuje jeszcze przyjęcie 91 nowych funkcjonariuszy. Zasilone mają być przede wszystkim placówki SG na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
Co ważne, od 1 stycznia 2022 r. zniesiono limit wiekowy kandydatów.
O przyjęcie do służby w SG mogą się ubiegać osoby także po 35. roku życia. Podczas Podlaskich Targów pracy przedstawiciele SG zdradzą wszystkim chętnym m.in. szczegóły postępowania kwalifikacyjnego. Składa się ono z dwóch etapów. Pierwszy to analiza złożonych dokumentów i wstępna rozmowa kwalifikacyjna. Drugi etap to testy pisemne z wiedzy ogólnej i języka obcego oraz test sprawności fizycznej, a także badanie psychofizjologiczne, gdzie wykorzystuje się wariograf. Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Straży Granicznej kończy komisja lekarska podległa MSWiA, która orzeka o zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby w Straży Granicznej.

ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest instytucją, która od ponad 85 lat realizuje działania na rzecz całego społeczeństwa. ZUS to polska agencja rządowa odpowiedzialna za ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne obywateli. Zajmuje się obiegiem, gromadzeniem i wydawaniem środków, a w szczególności odpowiada za wypłatę emerytur i rent.
Aktualnie ZUS prowadzi rekrutację w swoich podlaskich oddziałach. Pracę można znaleźć m.in. na stanowiskach – ds. ewidencji, ds. rachunkowości, ds. wsparcia obsługi spraw emerytalno-rentowych, ds. rozliczeń czy ds. wsparcia procesów informatycznych.
Oferty dotyczą zarówno Białegostoku, jak i oddziałów ZUS w regionie, m.in. w Siemiatyczach, Hajnówce czy Zambrowie.

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
Zasilenia swoich szeregów potrzebuje również Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. W 2023 roku w całym województwie podlaskim policja prowadzi nabór m.in. w Białymstoku, Łomży, Bielsku Podlaskim, Grajewie, Hajnówce, Augustowie czy w Siemiatyczach. W szeregi podlaskiej policji mogą wstąpić polscy obywatele nieposzlakowanej opinii, którzy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i posiadają co najmniej średnie wykształcenie. Niezbędna jest zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych.
Obecni na Podlaskich Targach Pracy policjanci poinformują wszystkich chętnych o warunkach przystąpienia do rekrutacji oraz korzyściach płynących ze służby.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Na Podlaskich Targach Pracy obecny będzie również Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Skorzystać może z niego każdy, kto chce się dowiedzieć, czy jego pomysł ma szanse na dofinansowanie, lub aktualnie realizuje jakiś projekt. Takie osoby otrzymają w tym miejscu konkretną informację, która pomoże w podjęciu decyzji o przygotowaniu projektu lub będzie przydatna przy jego rozliczeniu.
– Przedstawimy podstawowe kryteria uzyskania dofinansowania, wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków oraz poinformujemy o proce durach, wymaganych dokumentach, terminach, zasadach opisywania dokumentów finansowo-księgowych związanych z rozliczeniem dotacji – informują pracownicy punktu.

Więcej o wystawcach targowych piszemy w SPECJALNYM SERWISIE TARGI PRACY.

PODLASKIE TARGI PRACY
Atrium Biała

Białystok
ul. Miłosza 2
24-25 marca 2023
piątek - godz. 11.00-17.00
sobota - godz. 11.00-16.00

Setki ofert pracy czekają na zainteresowanych na Podlaskich Targach Pracy
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny