Sensacyjne zwycięstwo. Jagiellonia Białystok - Odra Wodzisław 2:1 (zdjęcia i wideo)

(dor)
Jagiellonia Białystok w morderczym upale pokonała zespół Odra Wodzisław 2:1
Jagiellonia Białystok w morderczym upale pokonała zespół Odra Wodzisław 2:1 Fot. Wojciech Oksztol
Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki bohaterami spotkania. Zdobyli dwie bramki w drugiej połowie spotkania. "Babol roku" - Rafał Gikiewicz puścił piłkę strzeloną z około 25 metrów.

Pierwsza połowa zakończyła się horrorem. Tuż przed gwizdkiem sędziego Rafał Gikiewicz puścił gola strzelonego przez Piotra Piechniaka. Kibice byli zdegustowani.

Po przerwie humor wyraźnie im się poprawił. Po pięciu minutach gry ataki na bramkę Odry zaczął Frankowski. Na sukces nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie spotkania wyrzucona z autu piłka trafiła do Frankowskiego. Niepilnowany zawodnik przelobował Stachowiaka i było 1:1.

Kibice zaczęli się niepokoić, bo sędzia podejmował ich zdaniem niezrozumiałe decyzje. Po kwadransie Frankowski znów podjął próbę zdobycia bramki.

Kamil Grosicki wypuszczony przez Frankowskiego na czystą pozycję przebiegł samotnie z piłką około 50. metrów. Nie dał się dogonić trzem obrońcom Odry i pewnie trafił w światło bramki Stachowiaka.

Jagiellonia uzyskała prowadzenie 2:1. Pod koniec spotkania piłkarze nieco opadli z sił, ale utrzymali wynik. Ukarani odjęciem 10 punktów, po tym meczu mają ich już tylko - 7. Za tydzień Jaga gra na wyjeździe z GKS Bełchatów.