SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Oceniliśmy rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Głosowanie zakończone. Sprawdź wyniki!

Zakończyliśmy wielką akcję Samorządowiec Województwa Podlaskiego - Oceniamy Władze pod honorowym patronatem Jerzego Leszczyńskiego, marszałka województwa podlaskiego, w której można było zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna była także dobrym sprawdzianem popularności i aktywności lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.

Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

Białystok
ŁomżaSuwałki
augustowskibiałostockibielski
grajewskihajnowskikolneński
łomżyńskimonieckisejneński
siemiatyckisokólskisuwalski
wysokomazowieckizambrowski
Sejmik Województwa Podlaskiego

Poznaj liderów wśród włodarzy

Poznaj liderów wśród radnych

– Włodarze pochodzący z wyboru bezpośredniego mają prawo być ocenieni przez swoich wyborców, bez względu na to czy będą kandydować w kolejnej kadencji, czy też nie. To wyborcy są pracodawcą prezydenta, burmistrza czy wójta. To oni ich zatrudnili na cztery lata. Czy Ci dobrze się wywiązali z tego kontraktu? Okaże się. - mówi Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego. Mieszkańców gorąco namawiam do wzięcia udziału w plebiscycie, bo - po prostu - macie prawo już teraz do oceny. Już dziś możecie powiedzieć: jesteśmy dumni ze swojego włodarza, skoro na to zasługuje, to warto to pokazać. Gdyby tak nie było, to zagłosujcie na nie.

W wielkim plebiscycie samorządowym można było głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można było oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu jest różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku stworzony zostanie wojewódzki ranking, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytuły i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

Głosy można było oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców województwa podlaskiego zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

Wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - wielką galę samorządową. Jeden prezydent, trzej burmistrzowie, trzej wójtowie i trzej starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają statuetki i dyplomy. Zwycięzcy w rankingu radnych otrzymają medale.

Po uroczystej gali do całego nakładu "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu. Na łamach dodatku znajdzie się także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

Na stronach dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Laureatom drugich i trzecich miejsc poświęcimy pół strony w dodatku. O mijającej kadencji i planach na nową w rozmowach na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć trzej najlepiej oceniani radni rad Białegostoku, Łomży, Suwałk, a także sejmiku województwa. W dodatku wymienimy również laureatów trzech pierwszych miejsc z rad każdej gminy, miasta i powiatu w województwie podlaskim.

Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach. Będzie nią zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzeniu profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Podczas prowadzonego przez ekspertów szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do piątku, 21 września do godz. 19.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się na początku października.
  • Po wielkiej gali samorządowej ukaże się dodatek prezentujący laureatów plebiscytu, który zostanie dołączony do "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej". **

Plebiscyt odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

Informacji udziela Joanna Nowik
tel. 505 496 942
e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny