Salon Jaguar i Land Rover Nord Auto działa już ponad rok. Sukcesy w trudnych czasach

Artykuł sponsorowany NORD AUTO Sp. z o.o.

Autoryzowany dealer marek Jaguar i Land Rover został otwarty w Białymstoku wiosną 2020 roku. W stolicy województwa podlaskiego - punkt sprzedaży i obsługi aut ekskluzywnych, czyli premium plus - uruchomiła spółka Nord Auto. Choć salon brytyjskich marek rozpoczął działalność w trudnym okresie, to osiąga znaczące sukcesy a obecni i przyszli właściciele aut obu brytyjskich marek korzystają z najwyższych standardów obsługi sprzedażowej i posprzedażowej.

- Nord Auto, jako autoryzowany dealer Jaguar Land Rover współpracuje z nowym importerem, który działa w Polsce od grudnia ubiegłego roku. Spełniliśmy wszystkie standardy, które w tych markach są szczególnie wysokie, mamy przeszkolony personel w związku z czym możemy sprzedawać samochody, części i obsługiwać klientów w serwisie - mówi Andrzej Arefiew.

Jaguar i Land Rover były już sprzedawane w Białymstoku. Zajmował się nimi inny dealer. Niestety w 2018 roku obie marki zniknęły z lokalnego rynku. Dzięki spółce Nord Auto od 2020 roku wszyscy użytkownicy brytyjskich aut mają ułatwiony dostęp chociażby do autoryzowanego serwisu i oczywiście salonu sprzedaży.

- Na rynku podlaskim, a zwłaszcza w Białymstoku Jaguar był już obecny przez trzy lata, a potem miał dwuletnią przerwę. Teraz dzięki nam, dzięki spółce Nord Auto, wrócił wraz z Land Roverem. Gdy pod koniec 2019 roku decydowaliśmy się na to, by zostać autoryzowanym dealerem JLR, nikt nie mógł przewidzieć, że wkrótce wybuchnie pandemia, która spowoduje mnóstwo kłopotów. Trzeba więc przyznać, że pierwszy rok był trochę stracony z dwóch powodów: przez pandemię i przez zmianę importera. Tak naprawdę działamy od stycznia 2021 roku - wspomina szef Konsorcjum Arefiew.

W 2021 roku nastąpiła też bardzo ważna i dobra zmiana. Importerem stała się spółka jont venture między firmą Inchcape i głównym właścicielem Jaguara i Land Rovera z Wielkiej Brytanii.

- Wreszcie mamy importera z prawdziwego zdarzenia. Jest to spółka joint venture między Inchcape a Jaguarem i Land Roverem. Inchcape JLR Poland sp. z o.o. jest w tej chwili Generalnym Importerem Jaguara i Land Rovera w Polsce. Dodam, że Inchcape to firma o zasięgu światowym, związana wyłącznie z motoryzacją. Jest obecna w 34 krajach zatrudniając tam 1,6 tys. pracowników. - podkreśla Andrzej Arefiew, prezes Konsorcjum Arefiew.

Jak jednak dodaje, firma ma się z czego cieszyć, bowiem w pierwszym kwartale tego roku wydała klientom więcej aut niż poprzedni dealer przez cały rok.

- Klienci kupują auta segmentu premium plus i mam nadzieję, że będą to robili jeszcze częściej, ponieważ są to marki, które cieszą się na rynku dużym uznaniem. Z kolei Nord Auto to firma solidna i doświadczona, bo obecna na białostockim rynku od (ponad) czternastu lat. Mam więc nadzieję, że z Jaguarem i Land Roverem powtórzy sukces, jaki osiągnęła z innymi markami. A ponieważ chcemy się nieustannie rozwijać, w tym roku zamierzamy sprzedać ponad sto samochodów. I wszystko wskazuje na to, że ten wynik osiągniemy - uważa Andrzej Arefiew i dodaje, że 70 proc. zakupów to Land i Range Rover a 30 proc. stanowią Jaguary.

W salonie Jaguar Land Rover Nord Auto, który mieści się przy alei Jana Pawła II 85 w Białymstoku można obejrzeć i umówić się na jazdy testowe m.in. takimi samochodami, jak Jaguar: F-Pace, I-Pace, XJ i XF; Land Rover: Discovery, Discovery Sport oraz Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar i Range Rover Evoque.

Nord Auto jest częścią Konsorcjum Arefiew (działa od 1992 roku), jednego z największych multibrandowych dealerów w Polsce. Obecnie prowadzi salony i autoryzowane serwisy w Białymstoku, Warszawie i Olsztynie. Konsorcjum tworzą firmy związane ze sprzedażą, wynajmem i kompleksową obsługą pojazdów.

Jaguar Land Rover Nord Auto mieści się przy Al. Jana Pawła II 85 w Białymstoku.
Salon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00

premium.nordauto.com.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie