MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Są pieniądze na tworzenie terenów inwestycyjnych przez samorządy. A co dla przedsiębiorców? Dowiedz się

Redakcja
Są pieniądze na tworzenie terenów inwestycyjnych przez samorządy. A co dla przedsiębiorców? Dowiedz się
Są pieniądze na tworzenie terenów inwestycyjnych przez samorządy. A co dla przedsiębiorców? Dowiedz się UMWP
W piątek wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno zaprosił przedsiębiorców do udziału w szkoleniach organizowanych przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku.

Najbliższe spotkanie z cyklu Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na rozwój będzie miało miejsce 2 marca. Będzie poświęcone możliwości pozyskiwania funduszy z wszystkich programów europejskich (nie tylko z Regionalnego Programu Operacyjnego) - w tym z programów ujętych w Umowie Partnerstwa, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i inicjatyw Komisji Europejskiej.
Ze względu na duże zainteresowanie tym spotkaniem Maciej Żywno zaprosił od razu firmy na szkolenie w drugim terminie (tydzień później) 9 marca 2016 r. w UMWP przy ul. Poleskiej.

Czytaj także: 

http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/dowiedz_sie_wiecej_o_programie/wez_udzial_w_szkoleniach_i_konfe/spotkanie-informacyjne-fundusze-europejskie-na-rozwoj-przedsiebiorstw.html

http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/dowiedz_sie_wiecej_o_programie/wez_udzial_w_szkoleniach_i_konfe/spotkanie-informacyjne-sroda-z-funduszami-dls.html - zakończony nabór wniosków

Wicemarszałek przypomniał także samorządowcom o możliwości dofinansowania funduszami europejskimi procesu tworzenia terenów inwestycyjnych w gminach. Już 7 marca otwarty zostanie termin składania wniosków w konkursie o pieniądze na ten cel:

  •  termin składania wniosków: 7 marca – 15 kwietnia 2016
  • kto może składać wnioski: samorządy i ich jednostki organizacyjne,
  • Dofinansowanie przeznaczone jest na projekty dotyczące stworzenia nowej oraz rozwoju istniejącej infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego, czyli gruntów dla biznesu, z wyłączeniem mieszkalnictwa.
  • Na wsparcie w szczególności mogą liczyć projekty dotyczące prac studyjno-koncepcyjnych, badań geotechnicznych, uzbrojenia w media, budowy lub modernizacji wewnętrznego układu komunikacyjnego.
  • Wydatki na wewnętrzną infrastrukturę komunikacyjną – jako uzupełniający element projektu dotyczącego kompleksowego przygotowania terenu inwestycyjnego – stanowić mogą jedynie mniejszą część budżetu projektu.
  • Preferowane jest wykorzystanie pod inwestycje terenów zdegradowanych, miejskich nieużytków (inwestycje typu brownfield).

Budżet konkursu wynosi 60 mln zł
Maksymalny poziom dofinansowania: 95 proc. kosztów kwalifikowalnych.  

To już drugi konkurs w nowym RPO w ramach Działania 1.4.1 Z poprzedniej edycji skorzystał tylko Zambrów, który jako jedyny samorząd wystąpił o wsparcie dostępne na utworzenie terenów inwestycyjnych. Zambrów otrzymał 2,1 mln zł dotacji i uzbroi 6,5 ha gruntów w niezbędną infrastrukturę.

 

W ramach RPOWP 2007-2013 z dotacji na tereny inwestycyjne
skorzystało 10 samorządów: Białystok, Łomża, Łapy, Wysokie Mazowieckie, Czyżew, Grajewo, Hajnówka, Narewka, Bielsk Podlaski, Szczuczyn.

Wartość dofinansowania projektów wyniosła ponad 89,2 mln zł. W wyniku realizacji tych inwestycji powstało 114 ha terenów inwestycyjnych.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny