MKTG SR - pasek na kartach artykułów

S8 Warszawa - Białystok: Jest poślizg na podlaskich odcinkach (zdjęcia, wideo)

Marta Gawina
Marta Gawina
Na budowanym odcinku S8 Mężenin - Jeżewo, który liczy ponad 14 kilometrów właśnie ruszają roboty zasadnicze
Na budowanym odcinku S8 Mężenin - Jeżewo, który liczy ponad 14 kilometrów właśnie ruszają roboty zasadnicze GDDKiA Białystok
To już pewne. O kilka miesięcy przeciągnie się budowa dwóch fragmentów S8 Jeżewo - Mężenin i Zambrów - granica województwa.

Prace na tych podlaskich odcinkach w stronę Warszawy powinny zakończyć się w ostatnich dniach września tego roku. Ale będą opóźnienia. Informacje te potwierdza nam Rafał Malinowski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Wśród powodów opóźnień wymienia m.in. problemy techniczne.

- Związane są z koniecznością nieprzewidzianych wcześniej wzmocnień gruntu pod obiektami inżynierskimi, jak i samą drogą - mówi rzecznik.

Zobacz też: S 8: Mężenin - Wiśniewo. Włosi nadrabiają zaległości

Czy nie będzie więcej problemów, okaże się w najbliższych miesiącach. Drogowcy właśnie wracają na plac budowy. Po zimowej przerwie przebudowa ósemki ma ruszyć pełną parą.

Powyższa mapka okazała się być nie aktualna. Dwa podlaskie odcinki Mężenin0Jeżewo i Zambrów-granica wojewdztwa będą gotowe kilka miesięcy później.
Powyższa mapka okazała się być nie aktualna. Dwa podlaskie odcinki Mężenin0Jeżewo i Zambrów-granica wojewdztwa będą gotowe kilka miesięcy później.

Na niespełna 15-kilometrowym fragmencie od granicy województwa do Zambrowa wykonano już ok. 75 proc. zaplanowanych prac. Od dzisiaj będzie kontynuowana budowa m.in. wysokich nasypów na obejściu wsi Ostrożne oraz montaż murów oporowych. Przewidziany jest też montaż barier ochronnych i słupów dla ekranów akustycznych.

Wizualizacja przebudowy S8 na odcinku Obwodnica Mężenina - Jeżewo (źródło: GDDKiA)

- Na odcinku Mężenin - Jeżewo, który liczy ponad 14 kilometrów właśnie ruszają roboty zasadnicze. Na początek wykopy i nasypy, stabilizacja i wzmocnienie podłoża plus prace na obiektach inżynierskich - dodaje Rafał Malinowski.

Ta trasa gotowa jest w 60-65 proc. Co ciekawe, na obydwóch podlaskich odcinkach prace, choć o wiele mniej intensywnie były prowadzone także zimą. Na przykład trwała rozbiórka nawierzchni i podbudowy starej drogi DK 8 w rejonie Szumowa.

Czytaj też: S8: Nowe przetargi na budowę ósemki. Coraz bliżej Warszawy

Zimowa przerwa zakończyła się także na mazowieckich odcinkach S8, których przebudową też zajmuje się nasz oddział GDDKiA. Na odcinku Wyszków-Poręba prace rozpoczęły się wczoraj od robót ziemnych (nasypy, wykopy). Podobny początek mają drogowcy, którzy pracują od wczoraj na trasie Poręba-Ostrów Mazowiecka.

Mazowiecka cześć S8 ma być gotowa w 2018 roku. W ubiegłym roku do użytku oddano trasę Wiśniewo - Mężenin.

Trwają intensywne prace przy budowie drogi ekspresowej S8 na odcinku Wiśniewo - Jeżewo. Planowane zakończenie inwestycji przypada na grudzień 2016 r.

S8 Wiśniewo - Jeżewo. Budowa drogi ekspresowej idzie pełną p...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny