MKTG SR - pasek na kartach artykułów

S8 Białystok - Warszawa. Od Mężenina można już jeździć 120 km/h. Ograniczenia zostały zdjęte

(mg)
S8 od Ostrowi do Mężenina już z eskpresową prędkością
S8 od Ostrowi do Mężenina już z eskpresową prędkością Anatol Chomicz
Na S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej aż za Mężenin kierowcy mogą już jeździć z ekspresową prędkością 120 km/h. Znaki ograniczające prędkość do setki zostały zdjęte.

Ograniczenie prędkości do 100 km/h nie obowiązują już na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego. Ta tymczasowa organizacja ruchu właśnie została zmieniona na stałą – ekspresową.

- Dwa tygodnie wcześniej to samo stało się na sąsiednim, podlaskim odcinku S8 - od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa. A ponieważ obwodnice Ostrowi Mazowieckiej oraz Zambrowa d lat są w użytkowaniu, więc pełen standard drogi ekspresowej S8 obwiązuje już na łącznej długości 59 km – przypomina Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku, która nadzorowała przebudowę ósemki od stolicy Podlasia do Warszawy.

Nadal są jednak fragmenty na S8 gdzie setka obowiązuje. Tak jest na właśnie wybudowanych mazowieckich odcinkach S8: Poręba – Ostrów Mazowiecka, Poręba – Wyszków.

Zobacz także: Ekspresowa ósemka S8 Białystok - Warszawa. W piątek zostanie otwarty ostatni brakujący odcinek. Cała trasa już ekspresowa

– Zgodnie z deklaracjami wykonawców, ograniczenia te powinny zniknąć na przełomie listopada i grudnia – wymienia Rafał Malinowski

Z kolei na Podlasiu jedynym odcinkiem z ograniczeniem do 100 km/h pozostaje ten, wykonany przez firmę Astaldi od Mężenina do Jeżewa. Ruch na dwóch jezdniach odbywa się na nim od 30 grudnia ubiegłego roku.

– Jednak przez problemy z zakończeniem inwestycji, w tym roku tymczasowa organizacja ruchu prawdopodobnie nie zostanie zmieniona – dodaje rzecznik białostockiej GDDKiA.

Zobacz koniecznie: Otwarcie odcinka S8 od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Warszawy (17.09.2018)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny