Rynek pracy w Podlaskiem – powiało optymizmem

Materiał informacyjny pracuj.pl
2020 to rok zmarnowanych szans? Niekoniecznie! Pierwsza połowa tego roku stała pod znakiem pandemii koronawirusa, co odbiło się na sytuacji gospodarczej – nie tylko naszego regionu, lecz także całego kraju. Najnowsze dane pokazują jednak, że sytuacja się normuje, a rynek pracy stopniowo się ożywia. Jak donosi portal Pracuj.pl, w okresie od maja do sierpnia opublikowano tam ponad 4000 nowych ogłoszeń o pracę w Podlaskiem.

Oferty pracy – Podlaskie

Począwszy od maja, każdego kolejnego miesiąca przybywa ponad tysiąc nowych ogłoszeń dla województwa podlaskiego. Wciąż najwięcej ogłoszeń dotyczy pracy w przemyśle i handlu. Duży wzrost odnotowano też jednak m.in. w sektorze zakwaterowania i gastronomii – co ma wyraźny związek z rozmrożeniem gospodarki i „luzowaniem” obostrzeń związanych pandemią koronawirusa.

Jak znaleźć pracę? Podlaskie

Powyższe dane wydają się wskazywać na to, że osoby rozglądające się za pracą powinny wzmóc teraz wysiłki. Trudno bowiem przewidzieć, co przyniesie nam końcówka roku – sytuacja jest dość nieprzewidywalna. Najlepiej więc już teraz wziąć się intensywnie do szukania nowego miejsca zatrudnienia. Warto przy tym pamiętać, że zanim zaczniemy przeglądać oferty, powinniśmy odświeżyć i doszlifować swoje CV. Praca w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i innych miejscowościach województwa podlaskiego jest być może na wyciągnięcie ręki – spróbujmy wykorzystać tę szansę! W dla osób, których zawód pozwala wykonywać obowiązki z domu, pracodawcy szykują też coraz więcej ofert pracy zdalnej.

Zobacz oferty pracy w Podlaskiem!

Dodaj ogłoszenie