MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rynek Kościuszki: Wigilia Miejska. Władze miasta i Caritas zapraszają mieszkańców

Magdalena Kuźmiuk [email protected]
Rok temu białostoczanie spotkali się na wigilii 22 grudnia.
Rok temu białostoczanie spotkali się na wigilii 22 grudnia. Jerzy Doroszkiewicz
W niedzielę, o godzinie 13, osoby samotne i potrzebujące spotkają się na Rynku Kościuszki.

Wigilia skierowana jest oczywiście do wszystkich mieszkańców, ale sercem tego spotkania są ludzie ubodzy. Ci najubożsi, starsi, samotni odarci są z życzliwości. Ta wigilia jest po to, by podzielić się dobrocią - mówi ojciec Edward Konkol, szef Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Droga.

Już po raz ósmy włącza się w organizację wigilii miejskiej. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę tradycyjnie na Rynku Kościuszki. Początek o godzinie 13. Nie zabraknie bigosu, pierogów z grzybami, barszczu, ryby po grecku czy śledzi. Choć jeszcze kilka dni temu ojciec Edward Konkol był zaniepokojony, że jedzenia może być za mało.

- Niepokój odszedł, bo widzę, jak wielka jest życzliwość białostoczan. Zgłasza się coraz więcej osób, które chcą pomóc. Ostatnio przyszedł człowiek, który przygotował półtorej tony bigosu. Pierogi się lepią. Będzie pięknie! - zapewnia szef Drogi.

Wigilia Caritasu

Organizują ją wspólnie Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja im. Rodziny Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.
Wigilia dla osób samotnych, ubogich, rodzin wielodzietnych odbędzie się 24 grudnia o godz. 14 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 2. Będzie wspólna modlitwa, opłatek, kolędowanie i tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieci dostaną prezenty, a dorośli paczki z żywnością.

Wolontariusze wciąż gromadzą słodycze, które trafią do najuboższych dzieci w regionie. Trzeba przygotować ponad tysiąc paczek. Słodkości można przynosić do siedziby stowarzyszenia przy ul. Proletariackiej 21.

- Jeden człowiek przyniósł 1500 jajek-niespodzianek. Babcia zrobiła 260 rękawiczek z włóczki. Robiła je od zeszłego roku! - cieszy się ojciec Edward.

Przyznaje, że w pomoc angażują się też osoby prawosławne. Wiele zadeklarowało, że w święta zamieni się w Mikołajów i rozwiezie dzieciom słodycze do domów. Ojciec Konkol wciąż zachęca też innych z własnymi autami do dołączenia do tej wesołej paczki Mikołajów.

Czytaj e-wydanie »

Słodkie okazje z wysokimi rabatami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny