Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły Targi Pracy Politechniki Białostockiej. Na studentów czeka 50 wystawców

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Targi Pracy Politechniki Białostockiej
Targi Pracy Politechniki Białostockiej Wojciech Wojtkielewicz
W ciągu dwóch dni studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej mają szasnę poznać bliżej oferty kilkudziesięciu pracodawców z największych firm z regionu i Polski oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Na Wydziale Elektrycznym trwają Targi Pracy.

Korytarze Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej tętnią życiem. Wszystko za sprawą Targów Pracy, które przez dwa dni (12-13.10) ściągają do budynku rzesze studentów.

Targi Pracy Politechniki Białostockiej są organizowane od kilku lat i cieszą się dużą renomą. Udział w nich biorą najwięksi pracodawcy.

- Mamy mnóstwo wystawców i mnóstwo studentów, którzy przewijają się tu falami. Przedstawiciele firm chętnie opowiadają im o rekrutacji i o swoich ofertach. A tych jest naprawdę dużo. Można to zobaczyć chociażby na naszej stronie internetowej - mówi Mateusz Adaszczyk, kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami. - Firmy potrzebują studentów ze świeżymi głowami i świeżym spojrzeniem. Liczą więc na to, że trochę cv u nich zostanie.

W ramach wydarzenia 12 października na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej pomiędzy godziną 10.00 a 15.00 można porozmawiać z przedstawicielami wielu różnych branż. Wśród wystawców dominują firmy produkcyjne, budowalne, związane z IT. Będzie też dużo zróżnicowanych ofert pracy biurowej, dla osób ze znajomością języków, które chcą się rozwijać i są otwarte na zdobywanie nowych doświadczeń.

- Przestrzał jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie - przyznaje Mateusz Adaszczyk.

Bezpłatne warsztaty

Drugiego dnia Targów Pracy Politechniki Białostockiej odbędą się bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej. Do wyboru są warsztaty z umiejętności miękkich, specjalistyczne szkolenia IT, jak też dotyczące silników spalinowych.

Pierwszy warsztat z umiejętności miękkich poprowadzi kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, Mateusz Adaszczyk, który opowie o tym, jak sprawnie komunikować się z innymi i jak ta komunikacja przekłada się np. na sukces w negocjacjach.

Do osób, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, skierowane jest spotkanie, które poprowadzi Sylwia Stokowska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Podczas warsztatu można dowiedzieć się m.in. jak przygotować się do założenia własnej firmy, skąd pozyskać dofinansowanie na założenie działalności, a także gdzie i jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.

O tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób najlepiej odpowiadać na pytania rekrutera opowiedzą Izabela Niziałek i Magdalena Urbańska z firmy Forte.

Ci, którzy chcieliby podszkolić swoje umiejętności autoprezentacji mogą wziąć udział w warsztacie pt. „Zbuduj z nami inspirujące, spersonalizowane wystąpienie publiczne”, który poprowadzą Monika Więckiewicz i Michał Zieliński z Forte. Będzie to doskonała okazja, by zdobyć pierwsze doświadczenia, niezbędne np. przy pozyskiwaniu inwestora czy ubieganiu się o pracę.

Kolejny warsztat z umiejętności miękkich będzie dotyczył tego, jak zbudować efektywną strukturę organizacyjną. Poprowadzi go Barbara Smosna wraz z Natalią Idzik i Justyną Żurowską z Forte.

Do pasjonatów programowania i osoby, które wiążą swoją przyszłość zawodową z IT, skierowane są dwa ostatnie warsztaty tego dnia. Karolina Zalewska i Tomasz Łubkowski z Acaisoft poprowadzą szkolenie pt. „Pewnego razu w IT – fantazja studenta vs pracodawcy”, później będzie można dowiedzieć się nieco więcej na temat cyberbezpieczeństwa.

natomiast o godz. 16.00 będzie można dowiedzieć się więcej nt. cyberbezpieczeństwa.

Dodatkowo o godz. 11.30 w sali szkoleniowej Biura Karier i Współpracy z Absolwentami (akademik Gamma) konstruktor LPG TECH Grzegorz Lewandowski opowie o LGI, czyli innowacyjnym systemie zasilania silników spalinowych.

Harmonogram szkoleń:

9.00-10.00 Jak sprzedać piasek na pustyni, czyli negocjacje w trudnych czasach, Mateusz Adaszczyk kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami
10.15- 11.15 Własna firma – od pomysłu do realizacji, Sylwia Stokowska, WUP
11.30-12.15 Jak zaskoczyć rekrutera, czyli jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną? Izabela Niziałek, Magdalena Urbańska, Forte
12.30-13.30 Zbuduj z nami inspirujące, spersonalizowane wystąpienie publiczne, Michał Zieliński oraz Monika Więckiewicz, Forte
13.30-14.30 Zbuduj z nami efektywną strukturę organizacyjną, Barbara Smosna, Natalia Idzik oraz Justyna Żurowska, Forte
14.45-15.45 Pewnego razu w IT - fantazja studenta vs pracodawcy, Karolina Zalewska oraz Tomasz Łubkowski, Acaisoft
16.00-17.00 Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem firewalli Palo Alto. Uzyskaj bezpłatne szkolenie i zostań TAC Engineer’em w iOPEX, Tomasz Nosal oraz Jagadeswara Rao Maddukuri, iOPEX
Powyższe warsztaty odbędą się w auli PO/33 mieszczącej się w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Dodatkowo:
11.30 - 12.00 LGI - innowacyjny system zasilania silników spalinowych, Grzegorz Lewandowski - konstruktor LPG TECH, sala szkoleniowa Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, ul. Zwierzyniecka 8 (Dom Studenta nr 3 Gamma), parter

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny