Do końca lutego przyjmowaliśmy zgłoszenia do rankingu „Innowacje 2012”. Wystarczyło wypełnić ankietę i przesłać ją do nas.

To już 6. edycja naszego rankingu, który od początku "Kurier Poranny" realizuje z Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych w Białymstoku. Jest to jedyny taki ranking w kraju, pokazujący i promujący najbardziej innowacyjne firmy na poziomie wojewódzkim.

Przez lata laureatami były firmy, które znakomicie sobie radzą na rynkach lokalnych, polskim, jak i zagranicznym – w sumie było ich ok. 30. Wśród nich warto wymienić m.in. (w kolejności alfabetycznej): AC SA, APS SA, ChM, Electrum, Ideal Group, Malow, Mlekovita, Plum, Promotech, Pronar, SaMasz, czy Unibep.

W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – nagrodzimy firmy w kategoriach: produkcja oraz usługi, w podziale na firmy mikro (do 9 pracowników), małe (do 49 pracowników), średnie (do 249 pracowników) i duże (powyżej 250 pracowników). Tegoroczną nowością jest nagrodzenie najlepszego produktu i usługi oraz docenienie twórców tych rozwiązań.

Ranking jest bezpłatny, a wystartować w nim mogły wszystkie firmy zarejestrowane w województwie podlaskim, niezależnie od formy własności czy osiąganych przychodów. Nadesłane przez firmy ankiety analizują teraz eksperci RFSNT NOT w Białymstoku oraz naukowcy Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Ale nasz ranking to nie tylko ocena podlaskich firm. To także – jak co roku – okazja do wymiany doświadczeń oraz otrzymania pokaźnej porcji wiedzy. W tym roku tematem przewodnim uroczystej gali będzie eksport – zarówno w ujęciu ponadlokalnym (sprzedaż swoich produktów lub usług poza województwo podlaskie), jak i międzynarodowym.

Podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na gali 26 marca w NOT w Białymstoku.

Partnerami tegorocznej edycji Innowacji są: Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Czytaj też:

Czekamy na ankiety od innowacyjnych firm

 Innowacje 2012. Tylko firmy innowacyjne mają szansę na sukces.

Zgłosiły się już pierwsze firmy

Ostatnia szansa, by wziąć udział w Innowacjach 2012

We wtorek poznamy laureatów Innowacji 2012

 

Organizatorzy Innowacji 2012

 

Patroni rankingu

 

 

Patroni medialni

tvpPRB