MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszają kolejne remonty w centrum miasta

Marta Gawina
Modernizacja potrwa do 31 maja 2014 roku. Jej koszt to ponad dwa mln zł.
Modernizacja potrwa do 31 maja 2014 roku. Jej koszt to ponad dwa mln zł. Archiwum
W środę rozpoczynają się modernizacje ul. Białówny oraz 42. Pułku Piechoty. Obie inwestycje mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Od środy trzeba spodziewać się utrudnień w centrum miasta. Rozpoczyna się bowiem prostowanie ul. Białówny, na odcinku od ul. Malmeda do Nowego Światu.

- Po remoncie nowa jezdnia będzie przebiegać w pobliżu pawilonu handlowego. Od jej budowy zaczynamy pracę na Białówny - mówi Janusz Ostrowski, dyrektor Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich.

Do 17 listopada postój oraz droga manewrowa pomiędzy pawilonami handlowymi a parkingiem zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas, ten od strony przychodni lekarskiej. - Miejsca do parkowania znajdą na nowo wybudowanym parkingu po drugiej stronie ul. Nowy Świat - przypomina Janusz Ostrowski.

Drogowe prace w centrum miasta zakończą się 20 maja przyszłego roku. Ich koszt to ok. 1,4 mln zł. Dzięki nim ul. Białówny zostanie w końcu przybudowana na całej długości.

Także jutro rozpoczynają się roboty na niewielkiej, ale ważnej ulicy 42. Pułku Piechoty, sąsiadującej z przedłużeniem Andersa. Swoje siedziby ma tu kilka firm. Nie zawsze ich klienci mieli łatwy dojazd.

Jezdnia często była zalewana. Po modernizacji ma to się zmienić.

- Przebudowywać będziemy fragment ulicy od ul. gen Sulika do ul. Kazimierza Wielkiego. Droga zostanie przede wszystkim ujęta w krawężniki. Powstanie nowe oświetlenie, nowe chodniki, uzupełniona zostanie ścieżka rowerowa - wymienia Janusz Ostrowski.

Kierowcy mogą też liczyć na nową nawierzchnię. - Samą modernizację rozpoczniemy od budowy małego łącznika między 42. Pułku Piechoty a ul. Sulika. Te prace chcemy wykonać w tym roku. Reszta w przyszłym - wyjaśnia Janusz Ostrowski.

Także w najbliższym czasie, prowadzone będą roboty rozbiórkowe, ustawione zostaną krawężniki. Drogowcy zajmą połowę jezdni.

Od 18 listopada rozpoczną się prace związane z wykonywaniem kanalizacji deszczowej, sanitarnej i nowej nitki wodociągu. One też spowodują utrudnienia w ruchu.

Co ważne, zimą, kiedy prace będą niemożliwe, remontowana ulica 42. Pułku Piechoty zostanie udostępniona kierowcom całą szerokością.

Modernizacja potrwa do 31 maja 2014 roku. Jej koszt to ponad dwa mln zł.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny