Rusza "Pierwsza gwiazdka" Drogi

Marta Gawina
Już ruszyła budowa żywej szopki na placu miejskim. W sobotę rozpocznie się tu sprzedaż ozdób świątecznych. Nie zabraknie też cegiełki-niespodzianki. 4 grudnia w szopce pojawią się żywe zwierzęta. Pewny jest osiołek i baranek. W pobliżu będzie spacerował św. Mikołaj. Każde dziecko może liczyć na cukierki. Poza tym św. Mikołaj będzie zbierał prezenty pod swoją choinkę. Przekaże je potem dzieciom zaproszonym na imprezę choinkową w Hotelu Gołębiewskim. Ta odbędzie się 14 grudnia.
Już ruszyła budowa żywej szopki na placu miejskim. W sobotę rozpocznie się tu sprzedaż ozdób świątecznych. Nie zabraknie też cegiełki-niespodzianki. 4 grudnia w szopce pojawią się żywe zwierzęta. Pewny jest osiołek i baranek. W pobliżu będzie spacerował św. Mikołaj. Każde dziecko może liczyć na cukierki. Poza tym św. Mikołaj będzie zbierał prezenty pod swoją choinkę. Przekaże je potem dzieciom zaproszonym na imprezę choinkową w Hotelu Gołębiewskim. Ta odbędzie się 14 grudnia. fot. Anatol Chomicz
Udostępnij:
Żywa szopka, zbieranie i rozdawanie żywności najuboższym, a na koniec wspólna wigilia dla wszystkich mieszkańców Białegostoku.

- Bo najważniejsze jest to, by ludzie nie czuli się sami - mówi ojciec Edward Konkol.

Jego stowarzyszenie "Droga" już po raz dwunasty organizuje świąteczną akcję "Pierwsza gwiazdka". Zbierane będą pieniądze, żywność i ciepłe ubrania. To wszystko tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafi do najbardziej potrzebujących.

- My wiemy, że w ten sposób nie rozwiążemy problemów całego świata. Ale najważniejsza jest ta pewność, że żaden człowiek nie jest sam. Że Bóg go nie opuścił. A dobroci Boga doświadcza się przez dobroć drugiego człowieka. Nieszczęśliwi ludzie potrzebują kogoś, kto by ich zauważył. Żywność, ubrania to wszystko jest bardzo ważne. Ale przede wszystkim chcemy dać ludziom promienie dobroci. I to jest istota tego wszystkiego. To jest istota naszej akcji - przypomina ojciec Edward Konkol.

Cztery tysiące paczek

Każdy z nas może obdarować potrzebujących promieniami dobroci. Wystarczy przyłączyć się do akcji "Pierwsza gwiazdka".

Tym bardziej że samotnych i biednych osób nie brakuje. Stowarzyszenie chciałoby w tym roku przygotować cztery tysiące paczek z prezentami i żywnością. Trafią one do rodzin z Białegostoku i byłych terenów PGR-ów.

Jak można pomóc? Na placu miejskim już w sobotę otwarte zostanie stoisko z ozdobami świątecznymi i cegiełką-niespodzianką.

- Tego samego dnia podobne stoiska pojawią się w białostockich galeriach. Będzie też wielka kwesta. Nasi wolontariusze i zaproszeni goście wyjdą z puszkami na ulice Białegostoku - mówi ojciec Edward Konkol.

Przez cały czas trwania akcji można też przynosić żywność do siedziby stowarzyszenia przy ul. Proletariackiej. Najlepsza jest ta z długim terminem ważności.

- Bardzo czekamy na słodycze dla najmłodszych, ale przede wszystkim na ciepłe ubrania. Rękawice, skarpety, kurtki. Pomóżmy ludziom przetrwać zimę - dodaje ojciec Konkol.

Wspólne kolędowanie

Akcja "Drogi" zakończy się wigilią dla wszystkich mieszkańców Białegostoku. Będzie wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń. Tak jak rok temu z mieszkańcami spotkają się ks. abp Edward Ozorowski, ks. abp Jakub, przedstawiciele władz miasta.

- Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wyznania. I osoby samotne, całe rodziny - podkreśla założyciel stowarzyszenia "Droga".

Warto na świąteczne spotkanie przyjść z prezentem. Te w czasie wigilii zostaną rozdane najbardziej potrzebującym.

Plan akcji ojca Konkola

- 4 grudnia, godz. 14 - oficjalne otwarcie żywej szopki na placu miejskim

- 12-13 grudnia - Wielka Kwesta Opłatkowa

- 14 grudnia - spotkanie choinkowe w Hotelu Gołębiewskim

- 19 grudnia - wydawanie żywności dla gminnych ośrodków pomocy społecznej

- 21 grudnia - II Białostockie Spotkanie Opłatkowe. Rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 18.30

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie