Rugby Białystok z drugim zwycięstwem

Rugbyści z Białegostoku (na szaro) podjęli walkę w Zielonej Górze i opłaciło się Dariusz Biczyński
Drugie zwycięstwo w II lidze 15-osobowej odnieśli zawodnicy Rugby Białystok, pokonując na wyjeździe Watahę Zielona Góra 25:24.

Wiedzieliśmy, że zielonogórzanie są zespołem dużo wyższej klasy niż nasz poprzedni przeciwnik – Chaos Poznań i dlatego spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy niż przed tygodniem – przyznaje Andrzej Kopyt, trener białostockich rugbistów.

Od początku inicjatywę posiadali gospodarze, a sytuacje przyjezdnych dodatkowo pogorszył fakt, że już w 5. minucie poważnej kontuzji kolana doznał ich kapitan Mateusz Perzyna. Przerwa spowodowana tym zdarzeniem trwała niemal pół godziny. Po wznowieniu gry zielonogórzanie zdobyli dwa przyłożenia. Białostoczanie w tym fragmencie krótko posiadali piłkę, ale to wystarczyło, by zdobyć trzy punkty, celnym kopem na słupy, po przewinieniu jednego z rywali. Do przerwy prowadzili miejscowi 12:3 i niewiele zwiastowało, by w drugiej połowie mogło coś się zmienić. Trener Kopyt nie zamierzał jednak kapitulować i na drugą połowę zmienił nieco plan taktyczny, co przyniosło efekty.

– Bolesna kontuzja Mateusza i ciężka pierwsza połowa dała nam mocno w kość – przyznaje szkoleniowiec białostoczan. – Wyszliśmy jednak z szatni z odpowiednim nastawieniem i może nasi chłopcy nie są jeszcze dobrzy technicznie, ale mogliśmy przekonać się, jakie efekty przynosi poświęcenie i serce, zostawione na boisku.

W drugiej połowie gra stała się bardziej otwarta. Najpierw dystans do przeciwnika zmniejszył kolejnym kopem z karnego Sebastian Śliwowski (do wyniku 12:6), a następnie dwa przyłożenia zdobyli zawodnicy z Podlasia, wychodząc po raz pierwszy w meczu na prowadzenie.

Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować i po udanej akcji punktowej – trzy minuty przed końcem – prowadzili sześcioma oczkami. Wydawało się, że takiej przewagi już nie mogą roztrwonić, a jednak. Ku rozpaczy miejscowych, białostoczanie znaleźli lukę w ich obronie i po akcji łącznika młyna – udało się wywalczyć przyłożenie za pięć punktów, a za chwilę skutecznie podwyższył na wagę triumfu – MVP meczu – Śliwowski.

Kolejne spotkanie rugbistów z Białegostoku już w sobotę o godz. 18. Na bocznym boisku przy ul. Słonecznej podejmą AZS AWF Warszawa.

Wyniki 2. kolejki
Wataha Zielona Góra - Rugby Białystok 24:25 (12:3). Punkty dla Rugby Białystok: Sebastian Śliwowski – 10 (2 podwyższenia, 2 karne), Krzysztof Murawko – 5 (przyłożenie), Wojciech Twarowski 5 (przyłożenie), Artur Sulima – 5 (przyłożenie).
Chaos Poznań v AZS AWF Warszawa 21:21 (7:14).

1. RUGBYBIAŁYSTOK2 9 65:27
2. AZS AWF Warszawa 2 6 40:21
3. Chaos Poznań2 2 24:61
4. Wataha 1 1 24:25
5. Rugby Wrocław 1 0 0:19