Rugby Białystok - Chaos Poznań 20:13 (zdjęcia)

Rugby Białystok - Chaos Poznań 20:13
Rugby Białystok - Chaos Poznań 20:13 Wojciech Wojtkielewicz
Zawodnicy Rugby Białystok pokonali u siebie Chaos Poznań 20:13 w meczu 6. kolejki II ligi. To pierwszy w tym sezonie domowy triumf Podlasian.

Białostoczanie przed meczem byli zdecydowanym faworytem, bowiem na inaugurację ograli rywali na ich boisku 40:3. Tym razem jednak już tak łatwo nie poszło.

- Wiedzieliśmy, że przeciwnik to już nie ten sam zespół, który pokonaliśmy w naszym drugoligowym debiucie. Nastawialiśmy się raczej na ciężką przeprawę, bo rywale w międzyczasie dokonali kilku znaczących wzmocnień z Posnanii Poznań - zauważa Wojciech Twarowski, zawodnik Rugby Białystok.

Przewidywania potwierdziły się, bowiem to goście objęli prowadzenie 6:0 po dwóch celnych wykopach z rzutów karnych. Miejscowi nie dali jednak za wygraną, mieli dużą przewagę, ale zapunktowali dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy przyłożeniem popisał się Twarowski.

- Druga połowa to otwarta gra z obu stron. W pierwszych minutach dołożyliśmy kolejne przyłożenie i prowadziliśmy 17:7 - relacjonuje Twarowski.

To jednak nie był jeszcze koniec emocji. Goście walczyli do końca i zdobywając sześć punktów zmniejszyli straty do czterech oczek. Później miejscowi mieli jeszcze rzut karny, zamieniony na punkty przez Sebastiana Śliwowskiego i na kilka minut przed końcem prowadzili 20:13.

- Rywale w ostatnich czterech minutach zepchnęli nas do defensywy i rozpaczliwie broniliśmy się na piątym metrze. Na szczęście wybrnęliśmy z opresji i utrzymaliśmy korzystny rezultat - cieszy się Twarowski.

Radość białostockiego zawodnika jest tym większa, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w rugby siedmioosobowym i jest w kadrze jedynym graczem spoza ekstraligi. Ponadto ekipa z Podlasia otrzymała punkty walkowerem za nierozegrany mecz we Wrocławiu (z winy gospodarzy) i w tabeli II ligi jest współliderem z AZS AWF Warszawa.

Kolejne spotkanie rugbystów z Białegostoku już w niedzielę o godz. 11, kiedy podejmą Watahę Zielona Góra.

Wyniki 6. kolejki

Rugby Białystok - Chaos Poznań 20:13 (7:6). Punkty dla Rugby B-stok: Twarowski 10 (2 przyłożenia), Śliwowski 10 (2 karne, 2 podwyższenia).

Rugby Wrocław - AZS AWF Warszawa 12:23.

1. AZS AWF W-wa 5 18 99:58

2. RUGBY BIAŁYSTOK 518 116:54

3. Wataha4 12 101:89

4. Chaos 57 72-122

5. Rugby Wrocław 55 36-101