Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczynamy konkurs Wychowawca Roku 2013

Redakcja
Tak cieszyła się Barbara Ziembińska razem ze swoimi uczniami ze zdobycia tytułu Wychowawcy Roku 2012. Do konkursu zgłosili ją uczniowie, oni też zadbali, by w nim zwyciężyła. W zawodzie pracuje od 14 lat. Obecnie uczy biologii i przyrody w Publicznym Gimnazjum nr 30 w Białymstoku. Jej dewizą jest, by zawsze starać się dostrzegać w uczniu to, co jest dobre. - Nawet sprawiające kłopoty dziecko nie powinno być postrzegane tylko przez swoje słabości - uważa nauczycielka. Podczas pracy nie skupia się tylko na przekazywaniu wiedzy, kładzie też nacisk na wychowanie.
Tak cieszyła się Barbara Ziembińska razem ze swoimi uczniami ze zdobycia tytułu Wychowawcy Roku 2012. Do konkursu zgłosili ją uczniowie, oni też zadbali, by w nim zwyciężyła. W zawodzie pracuje od 14 lat. Obecnie uczy biologii i przyrody w Publicznym Gimnazjum nr 30 w Białymstoku. Jej dewizą jest, by zawsze starać się dostrzegać w uczniu to, co jest dobre. - Nawet sprawiające kłopoty dziecko nie powinno być postrzegane tylko przez swoje słabości - uważa nauczycielka. Podczas pracy nie skupia się tylko na przekazywaniu wiedzy, kładzie też nacisk na wychowanie.
Wspólnie znajdźmy najlepszych Mają pasję, mądrość i zrozumienie dla naszych dzieci, wspierają je w szkolnych trudach. To szkolni wychowawcy. Warto docenić i nagrodzić ich wysiłki. 26 kwietnia rusza tegoroczna edycja konkursu na najlepszego wychowawcę w ramach programu Szkoła bez przemocy. Uroczysta gala dla uczniów i nauczycieli odbędzie się w ogrodach prezydenckich w Warszawie.

To już piąta edycja ogólnopolskiego konkursu Wychowawca Roku. Organizowany jest przez program społeczny Szkoła bez przemocy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, rodziców, uczniów i nauczycieli, do zgłaszania kandydatów na Wychowawcę Roku 2013.

Jak można zgłaszać kandydatów

Pierwszy etap ma polegać na typowaniu kandydatów. Będzie można to zrobić za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl w zakładce Wychowawca Roku 2013.

Aby zgłosić kandydata wystarczy wypełnić formularz, wpisując: dane wychowawcy, nazwę szkoły oraz krótkie uzasadnienie wyboru (maksymalnie do 500 znaków). Każda osoba może wskazać tylko jednego kandydata. Zgłoszenie jest jednoznaczne z oddaniem na niego jednego głosu.

Weryfikacja na podstawie adresu mailowego ogranicza możliwość wielokrotnego głosowania przez jedną osobę.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.szkolabezprzemocy.pl od wczoraj do 17 maja.

Wybór finalistów

W drugim etapie konkursu wybranych zostanie dziesięciu kandydatów w naszym województwie. O tym kto znajdzie się w finałowej grupie zadecyduje liczba oddanych głosów i uzasadnienia.

Nazwiska finalistów zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej oraz na stronie programu.

Drugi etap będzie trwał od 21 do 23 maja. Po czym rozpocznie się smsowe głosowanie. Potrwa ono od 27 maja do 8 czerwca, do godz. 12.

Rozstrzygnięcie w czerwcu

Na podstawie liczby oddanych głosów, wyłoniony zostanie zwycięzca, czyli Wychowawca Roku 2013.

Wyniki zostaną ogłoszone na naszych łamach oraz na stronie internetowej programu Szkoła bez przemocy 10 czerwca.

Nagrody

Zwycięzcy konkursu w nagrodę dostaną 1000 złotych na realizację inicjatywy wychowawczej. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się w Warszawie.

Filmowy konkurs dla dzieci

W tej edycji pomyślano także o zaangażowaniu samych uczniów w konkursowe działania.
Dodatkowo w ramach programu "Szkoła bez przemocy" zostanie zorganizowany konkurs dla dzieci na film. Polega on na nakręceniu przez klasę krótkiego materiału promującego swojego wychowawcę.

Konkurs będzie przeprowadzany na Facebooku. Tam zostanie stworzona specjalna aplikacja programu "Szkoła bez przemocy". Początkowo będzie ona miała formę informacyjną. Potem zostaną dołożone inne np. do dodawania filmów oraz głosowania.

Przesłane obrazy będą zamieszczane na kanale Youtube programu "Szkoła bez przemocy". Natomiast w tygodniu oddawania głosów na poszczególne filmy, zostanie uruchomiona do tego docelowa aplikacja.

Klasa, która wygra, zostanie zaproszona na wycieczkę do Warszawy oraz galę wręczenia nagród.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Spośród wszystkich zgłoszonych nauczycieli wybranych zostanie 16 najlepszych wychowawców w kraju.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Wspólnie wybierzmy najlepszych wychowawców.

Sześć lat Szkoły bez przemocy

Program społeczny "Szkoła bez przemocy" prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych - Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange. Odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu i zmianę postaw wobec przemocy. A także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.
Sześć kolejnych edycji programu przyniosło efekty w postaci wzrostu świadomości dyrektorów, nauczycieli i rodziców jak rozpoznawać i przeciwdziałać przemocy szkolnej.
Wspólnie nadal będziemy udostępniać szkołom nasze doświadczenia i narzędzia wypracowane przez sześć lat programu za pośrednictwem portalu www.szkołabezprzemocy.pl. A za pomocą konkursu na Wychowawcę Roku chcemy promować pedagogów, którzy w swojej pracy nie tylko przekazują wiedzę, ale też budują pozytywne wzorce zachowań wśród uczniów.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny