MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozalia Mancewicz poprowadzi event My Dla Innych w Teatrze Dramatycznym

Adrian Kuźmiuk
Projektant Bartosz Malewicz (po prawej) przygotowuje pokaz mody dla Stowarzyszenia My Dla Innych.
Projektant Bartosz Malewicz (po prawej) przygotowuje pokaz mody dla Stowarzyszenia My Dla Innych. Rafał Średziński
Rozalia Mancewicz, Piotr ,,Gaua" Gałczyński, Bartosz Malewicz, Formacja Taneczna Kadryl, czy Sylwia Wojciechowska to jedynie część artystów, którzy wystąpią za darmo w Teatrze Dramatycznym.
Projektant Bartosz Malewicz (po prawej) przygotowuje pokaz mody dla Stowarzyszenia My Dla Innych.
Projektant Bartosz Malewicz (po prawej) przygotowuje pokaz mody dla Stowarzyszenia My Dla Innych. Rafał Średziński

Projektant Bartosz Malewicz (po prawej) przygotowuje pokaz mody dla Stowarzyszenia My Dla Innych.
(fot. Rafał Średziński)

Nie lada zaskoczeniem dla podopiecznych Stowarzyszenia My Dla Innych były odwiedziny Rozalii Mancewicz i Bartosza Malewicza, białostockiego projektanta.

- Miss Polonia 2010 opowiedziała nam o swojej pracy i zdradzili kilka szczegółów z życia prywatnego - mówi Rafał Średziński, prezes stowarzyszenia. - Ale przede wszystkim zgodziła się na poprowadzenie organizowanego przez nas eventu w Teatrze Dramatycznym.

Stowarzyszenie My Dla Innych prężnie działa w naszym mieście od czterech lat. Pomaga osobom niepełnosprawnym intelektualnie integrować się ze społeczeństwem. Od poniedziałku do piątku przy ul. Rumiankowej 13 odbywają się zajęcia z tańca, aerobiku, zajęcia muzyczno-rytmiczne, plastyczne i rekreacyjne. Ponadto podopieczni mają też możliwość skontaktowania się z psychologiem, doradcą zawodowym, a także z radcą prawnym. Są też pod stałą opieką psychologa i oligofrenopedagogika.

- Najbardziej zależy nam na tym, aby nasi podopieczni nauczyli się samodzielności, a społeczeństwo mogło ich lepiej poznać - mówi Rafał Średziński. - Dlatego wychodzimy do ludzi, organizujemy różnego rodzaju happeningi i spotkania.

Najbliższy odbędzie się 26 marca w Teatrze Dramatycznym. Oprócz Rozalii Mancewicz wystąpi tam również znany z programu You Can Dance tancerz Piotr ,,Gaua" Gałczyński, który na tę okazję przygotował specjalny pokaz. Na deskach teatru wystąpi również Formacja Taneczna Kadryl, która z sukcesami reprezentuje Białystok na tanecznej arenie międzynarodowej. Będzie można usłyszeń Sylwię Wojciechowską, wokalistkę i laureatkę muzycznego konkursu MAT - wygrywa Miłość, Akceptacja, Tolerancja. Wystąpi też wokalna grupa młodzieży z Centrum Artystycznego Elizy Sacharczuk, a także młodzieżowe Trio Akordeonowe. Nie zabraknie pokazu mody Bartosza Malewicza.

Ponadto w holu będzie można obejrzeć wystawę fotografii Emila Stankiewicza i Karola Płońskiego "Deskorolka w Białymstoku". Joanna Jedlińska i Mirosław Minczewski zaprezentują rękodzieło i malarstwo.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny