Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Robotic Tournament. Studenci PB na podium

krk
Białostoccy studenci z sukcesami na Robotic Tournament 2016.
Białostoccy studenci z sukcesami na Robotic Tournament 2016. pb.edu.pl
104 zarejestrowane zespoły i 243 roboty - tak wyglądały zgłoszenia do VIII Międzynarodowego Turnieju Robotów RoboticTournament 2016. Wśród uczestników także studenci z Politechniki Białostockiej.

W sobotę, 9 kwietnia, drużyny złożone ze studentów Wydziału Mechanicznego, oraz Wydziałów: Elektrycznego i Informatyki wystartowały w zawodach w Rybniku.

W tegorocznej edycji turnieju konstruktorzy wystawiali swoje roboty w 10 konkurencjach: LineFollower, LineFollower for lego, Sumo, MiniSumo, Sumo for lego, MicroMouse, LegoConstructor, RoboDragRace, RoboDragRace for lego oraz Freestyle. W Turnieju wzięli udział zawodnicy z Polski, Czech, Niemiec, Chin i Słowacji.

Roboty studentów Politechniki Białostockiej wystartowały w kategoriach: Sumo, Sumo for lego, RoboDragRace for lego.

SUMO - studenci PB opanowali podium
[/b
Roboty tej kategorii są jednostkami w pełni autonomicznymi, co oznacza że nie są w żaden sposób sterowane przez człowieka. Wymiary podstaw tych robotów nie mogą przekraczać 20cm x 20cm, a waga ograniczona jest do 3kg.
Bison skonstruowany przez Polish Bison Team (studenci Wydziału Elektrycznego oraz Informatyki: Krzysztof Matus, Nils Thernstrom, Mateusz Czega oraz Tomasz Szczurko) zdobył pierwsze miejsce kategorii SUMO. Kolejne roboty o dźwięcznych nazwach Masakrator, Pryzmat i Rudy zajęły odpowiednio drugie, trzecie i czwarte miejsce. To konstrukcje autorstwa studentów Wydziału Mechanicznego: Krystiana Chojnowskiego, Adama Kalinowskiego, Marka Klimowicza, Bartłomieja Łukaszuka, Bartosza Pawłowa i Macieja Wysockiego.
[b]RoboDragRace for lego - drugie miejsce i Sumo for lego - trzecie miejsce

RoboDragRace for lego to ,,robotyczna" wersja wyścigu równoległego na ¼ mili. Główna zasada to pokonanie prostego odcinka trasy szybciej, niż rywal. Zwycięzcą zostaje robot który przejedzie trasę w jak najkrótszym czasie.

Dwie konstrukcje wzięły udział w konkurencji RoboDragRace for lego. Drugie miejsce w tej konkurencji wywalczył robot Gruba Rybcia (skonstruowany przez studentów WM: Damiana Lubeckiego, Agnieszkę Szkodzińską i Łukasza Walczuka), zaś robot Tourviel uplasował się na czwartej pozycji.

Sumo for lego - wypchnąć przeciwnika i wygrać, a budowa robota - opiera się na jednostce centralnej z zestawu LEGO Mindstorms, waga nie powinna przekraczać 2kg oraz rozmiar 20cm x 20cm.

Studenci Wydziału Mechanicznego wystawili także dwa roboty w konkurencji Sumo for lego. Trzecie miejsce wywalczył robot Yaevinn, natomiast Faoiltiarna została wyeliminowana w bratobójczej walce w 1/8 finału. Oba roboty zostały stworzone przez Damiana Lubeckiego, Rafała Rogalskiego oraz Agnieszkę Szkodzińską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny