RobotChallenge 2017. Studenci z Politechniki Białostockiej zwyciężyli

agada
Zdjęcie prasowe/Politechnika Białostocka
Międzynarodowe zawody robotyczne w Chinach za nami. Białostoccy studenci z PB zajęli pierwsze miejsce w RobotChallenge 2017.

W dniach 4-6 sierpnia odbyły się międzynarodowe zawody robotyczne w Chinach - RobotChallenge 2017. Zaprezentowanych podczas nich zostało 1317 robotów z 26 krajów w Pekinie. W tym znalazła się drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego z Politechniki Białostockiej.

Białostocka drużyna zajęła I oraz III miejsce. To największe zawody, w jakich brała udział i zakończone ogromnym sukcesem. W swojej kategorii musieli zmierzyć się z najlepszymi konstrukcjami m.in. z Chin, Japonii, Meksyku, Turcji czy Kuwejtu.

Białostoccy studenci wystawili w konkursie dwie konstrukcje: robota Masakrator oraz Speedster. Roboty trafiły do oddzielnych grup, a każdy z nich zajął pierwsze miejsce. Los tak chciał, że obie konstrukcje w półfinałach trafiły na siebie. Wszystko z powodu losowania i stworzonej drabinki pucharowej.

Drużyna podjęła decyzję, że w finale wystartuje robot Masakrator. Zmierzył się z niepokonanym do tej pory japońskim robotem. Zwyciężył z wynikiem 2:0. Drugi z robotów, Speedster, zajął szczęśliwe trzecie miejsce.

Politechnika Białostocka i Cerber Motorsport skonstruowali czwartego bolida CMS-04