Resovia Rzeszów - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:3, Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże 3:2

Tomasz Dworzańczyk (wdr) [email protected] tel. 085 748 95 34
Daniel Ołowniuk (przy piłce) strzelił dwa gole w meczu z Kolejarzem i znacznie przyczynił się do pierwszego zwycięstwa Wigier w bieżącym sezonie. Fot. Wojciech Drażba
Cenne zwycięstwa odniosły obie podlaskie ekipy. Wigry Suwałki pokonały na własnym boisku Kolejarza Stróże 3:2, a Freskovita Wysokie Mazowieckie wygrała w Rzeszowie z Resovią 3:1.

Rzadko się zdarza, aby kibice gospodarzy żegnali zespół gości oklaskami. A nas właśnie spotkał ten zaszczyt - mówi Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.
"Mleczni" do przerwy przegrywali jednak 0:1, po golu Kamila Walaszczyka.
- Bramka padła z ewidentnego spalonego. Dobrze, że ta sytuacja nie załamała moich zawodników - tłumaczy Zajączkowski.
Wyrównujące trafienie było dziełem Arkadiusza Czarneckiego, który dobił strzał Adriana Bartkiewicza. Na prowadzenie wyprowadził "Mlecznych" Arkadiusz Żaglewski, popisując się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Minutę przed końcem wynik ustalił Michał Twardowski, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Wygrali zasłużenie

Suwalczanie po raz pierwszy w bieżącym sezonie zgarnęli trzy punkty. Wygraną zapewnili napastnicy Daniel Ołowniuk i Łotysz Vitalijs Zils.

- Stworzyliśmy więcej stuprocentowych sytuacji i wygraliśmy zasłużenie - uważa Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, kiedy centrę z rogu Macieja Makuszewskiego wykorzystał Ołowniuk. Po podaniu Sebastiana Radzio debiutancką bramkę zdobył Zils i wydawało się, że był do "gol do szatni". Niestety, chwilę dekoncentracji gospodarzy wykorzystał Bartłomiej Socha.

Już się nie podnieśli

Po przerwie przepiękną bramkę zdobył Ołowniuk, który przelobował golkipera Kolejarza. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć tylko kontaktowym golem.