Reprezentanci Juvenii Białystok zdominowali ogólnopolskie zwody w short-tracku

(sk)
Aż 275 łyżwiarzy szybkich z całego kraju stanęło na starcie Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych, które rozgrywane były w Białymstoku
Aż 275 łyżwiarzy szybkich z całego kraju stanęło na starcie Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych, które rozgrywane były w Białymstoku. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Zimowej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw Polski juniorów.

Zawody zdominowali reprezentanci Juvenii Białystok. W klasyfikacji generalnej wśród seniorek triumfowała Agnieszka Olechnicka. Rywalizację seniorów wygrał Łukasz Michalczuk.

W gronie juniorów A najlepsi byli: Natalia Kozłowska i Dawid Rzemieniecki. Zawody juniorów B zwyciężyli Agnieszka Tawrel i Sebastian Kłosiński, a C - Nikola Mazur i Michał Dudziuk. W kolejnej grupie triumfował Krystian Korecki, a drugie miejsce wywalczyła Magdalena Warakomska. Rywalizację juniorów E wygrał Jakub Maliszewski.

Oprócz zawodów rankingowych łyżwiarze szybcy walczyli też w Pucharze Polski. Najlepsi w nim okazali się Tawrel i Jakub Borowski.