Remonty dróg w Sokółce

Martyna Tochwin
Udostępnij:
Kto w tym roku może liczyć na proste chodniki i gładki asfalt? Sprawdzamy, w których miejscach Sokółki już za kilka miesięcy rozpoczną się remonty dróg.

Pozostałe remonty

Pozostałe remonty

droga Stara Kamionka - Bobrowniki
droga Malawicze - Orłowicze
droga Drahle - Bobrowniki - Malawicze Dolne

Ten rok to czas remontowania dróg w centrum Sokółki. Przebudowywane będą bowiem ulice, które bezpośrednio wchodzą w teren ścisłego centrum.
Pierwsze remonty rozpoczną się już za kilka miesięcy. Jednak ulice w centrum zostaną rozkopane dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Pod łopatę pójdą ulice Wróblewskiego i Piłsudskiego. Na obu zostanie wylany nowy asfalt i będą ułożone nowe chodniki. Dodatkowo powstaną parkingi.

- Na ulicy Wróblewskiego powstanie także postój taxi. Z kolei ulica Piłsudskiego po remoncie będzie dużo węższa niż obecnie - tłumaczy Piotr Bujwicki, zastępca burmistrza Sokółki. - Będzie to efekt tego, że po obu stronach ulicy będą zbudowane parkingi.

Ulica Piłsudskiego będzie remontowana w części do skrzyżowania z ulicą Polną. Drugi odcinek tej ulicy był bowiem modernizowany kilka lat temu.

Jak podkreśla Bujwicki, przy okazji remontu ulicy Piłsudskiego, nadzieję na zmiany mogą mieć także mieszkańcy niedokończonej ulicy Polnej (po lewej stronie nie zostały ułożone nowe chodniki).

- To zależy od funduszy. Liczę jednak na to, że przy okazji moglibyśmy skończyć tu remonty - podkreśla Bujwicki.

Będzie tak, jak na Lipowej

Ulica Piłsudskiego w części zyska zupełnie nowy wygląd. Chodzi o odcinek od Urzędu Miejskiego do kamienicy (stara przychodnia). Na tej długości, po obu stronach, zarówno chodniki jak i nawierzchnia będą ułożone z kamienia.

- Będzie to wyglądało tak, jak na ulicy Lipowej w Białymstoku. Jest to związane z przebudową i rewitalizacją centrum Sokółki - tłumaczy zastępca burmistrza.
Jakie jeszcze zmiany w centrum czekają nas w tym roku? Chodzi między innymi o skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Piłsudskiego. Zostanie ono gruntowanie przebudowane.

- Zmianie ulegną łuki drogi - mówi Bujwicki. - Będą na pewno przebudowane w taki sposób, aby zapewnić kierowcom lepszą widoczność. Zwłaszcza chodzi o wyjazd z kierunku szpitala. Tam widoczność jest naprawdę słaba. W tym miejscu pojawią się też nowe parkingi.

Chodników doczekają się też mieszkańcy ulicy Sikorskiego. Ale tylko ci, którzy mieszkają po prawej stronie ulicy. Prace będą robione na odcinku od ul. Dąbrowskiego do siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wiosną drobne remonty

W tym roku remontów mogą spodziewać się w końcu mieszkańcy ulicy Witosa. Ta jedna z najdłuższych ulic w mieście na asfalt i chodniki czeka już kilka lat. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, jej kompleksowy remont rozpocznie się już w trzecim kwartale tego roku.

Zgodnie z harmonogramem prac remontowych, wiosną rozpoczną się prace na kilku ulicach. Nowych chodników i nawierzchni mogą spodziewać się mieszkańcy ulic Akacjowej, Traugutta i Lotników Lewoniewskich. Ta ostatnia ulica będzie robiona przy wsparciu finansowym z budżetu państwa. Chodzi o niebagatelną kwotę - aż 740 tysięcy złotych.

- Mamy już decyzję z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przyznaniu nam pieniędzy - zapewnia Piotr Bujwicki.

Chodników doczekają się też wreszcie mieszkańcy ulicy Wiosennej, a nowej nawierzchni sokółczanie mieszkający przy ulicy Kołłątaja, na odcinku od ul. Monte Cassino do ul. Wyszyńskiego.

W tym roku zakończenia prac remontowych mogą spodziewać się także mieszkańcy ulicy Dolnej i Dąbrowskiego (odcinek od ul. Sikorskiego do ul. Witosa).
Na wieś też trzeba dojechać

Sokółka to jednak nie tylko miasto. To także wieś. Dlatego ten rok to także remonty dróg, biegnących na terenie wiejskim.

Kompleksowa przebudowa czeka odcinek drogi Stara Kamionka - Bobrowniki.
W tym roku finalizacji doczeka się inwestycja z roku poprzedniego. Chodzi oczywiście o drogę łączącą wsie Malawicze - Orłowicze. Zostanie tam teraz położony asfalt.

Większą inwestycją na terenie wiejskim będzie też budowa drogi Drahle - Bohoniki - Malawicze Dolne.

Remont ten będzie robiony wspólnie z powiatem sokólskim przy wsparciu finansowym MSWiA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 15

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
CYTAT(appian @ 12.01.2009, 21:16)
Lista zakwalifikowanych wniosków (zatwierdzonych przez MSWiA) do dofinansowania w 2009 roku z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 -2011”

Zarząd Powiatu w Sokółce
WZF.I.7222- 2-79/08
Przebudowa,,Szlaku Tatarskiego" na odcinku drogi powiatowej nr 12698 od drogi wojewódzkiej nr 674 do Drahli oraz drogi powiatowej nr 1271B Drahle - Bohoniki - Malawicze Dolne
dł. 6680 mb
wkład własny (w tys. zł) 3800,0
wnioskowana kwota dotacji (w tys. zł) 3000,0

Burmistrz Sokółki
WZF.1.7222-2-104/08
Przebudowa ulicy Lotników Lewoniewskich w Sokółce na odcinku dł. 628 mb
dł. 628 mb
wkład własny (w tys. zł) 740,7
wnioskowana kwota dotacji (w tys. zł) 740,6

Lista projektów wybranych do realizacji w ramach RPOWP złożonych w terminie 29.02.2008 - 25.04.2008 r. (konkurs nr 1)
Oś priorytetowa II Rozwój infrastruktury transportowej
Działanie 2.1 Rozwój transportu drogowego
Poddziałanie 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa

Powiat Sokólski
RPO.IV.0191-124/08 WND-RPPD.02.01.02-20-105/08
Przebudowa ciągu komunikacyjnego łączącego trzy przejścia graniczne Lipszczany-Kuźnica-Bobrowniki
ogólna wartość projektu - 21 222 862,81

Gmina Sokółka
RPO.IV.0191-71/08 WND-RPPD.02.01.02-20-062/08
Usprawnienie układu komunikacyjnego Gminy Sokółka- przebudowa ulic Witosa, Piłsudskiego i Wróblewskiego oraz drogi gminnej Stara Kamionka-Bobrowniki o łącznej dł. 5,276 km
ogólna wartość projektu - 7 045 118,30


A ile żwirownie dały łapówy za droge Sokółka Kamionka Stara Gdzie asfalt jeden zamieniono na drugi????? Ile ten odcinek robiony dla kopalni rozwiązałby spraw w naszym mieście.
c
cd
Dlatego radzę napisać, Radny nie będzie musiał nic mówić tylko pisma czy kopertę z nimi na stole Przewodniczącego położyć.Jestem przekonany, że do takiej inicjatywy , którą Przewodniczący ma obowiązek Radzie przeczytać wielu zechce się ustosunkować, a zakładam, że nie będą pochodziły z jednego okręgu, i dotyczyły jednego Radnego.
<>
co po tych naszych radnych skoro na sesjach (o ile są obecni) ust nawet nie otwierają; no może poza przerwami kiedy piją kawę i jedzą ciastka; nazwisk chyba wymieniać nie trzeba
c
cd
"xx" Nie do Ciebie był kierowany ten pierwszy post a do tych, którzy zadecydowali o takim a nie innym kierunku czy strategii. Czyli radnych, burmistrzów (gromady moich i twoich reprezentantów, którzy jak widać z forum inne problemy mają niż rozwiązywanie twoich czy moich, dzieci idących do szkoły, łamanych nóg czy brodzenia w błocie) A dla uspokojenia ewentualnych czytelników to mieszkam ponad 50lat przy gorszym "syfie" niż twoja Sienna i na to żeby stała się ulicą jak wynika z tablic nie ma chyba widoków przez najbliższe 50. Mogę napisać "żądam" asfaltu, chodników czy Bóg wie czego jeszcze ale jest to materiał zarezerwowany na potrzeby jedynie ścisłego centrum jak wynika z wypowiedzi burmistrza Bujwickiego więc nie starczy go na pewno na potrzeby Fabrycznej, Spokojnej Bony CSkłodowskiej Wasilkowskiej nie mogę wymienić wszystkich, które do tak zwanego ścisłego centrum nie należą. Zachodzę przeto w głowę jakim sposobem ulica Witosa na której 20lat temu rosło zboże i kartofle nagle do centrum trafiła a Twoja Sienna czy Roski Małe od ponad 100 są ulicami(teoretycznie!!) i ich rewitalizacja nie obejmuje To pytanie do burmistrza??
Spodziewam się, że odpowiedzi nie otrzymam, bez względu na to jakimi argumentami bym konieczność remontu tej czy innej nie uzasadniał.Więc nie wdaję się w dalszą polemikę. Ale za to mam propozycję dla wszystkich tych co przy takich pseudo ulicach mieszkają. Każdy z was ma wybranego jakiegoś tam radnego, niech któryś z was napisze i poprosi o podpisanie sąsiadów wniosku "inicjatywy obywatelskiej", którą wasz przedstawiciel ma obowiązek w waszym imieniu Radzie przedstawić i nie powinien on dotyczyć konkretneo remontu na konkretnej ulicy bo rada otrzyma np 30 różnych wniosków i z łatwością je odrzuci a powinna dostać tyle jednakowo brzmiących bo takich odrzucić się nie da.Myślę że powinien brzmieć mniej więcej tak:

W związku z nieumieszczeniem ulicy (nazwa) przy której zamieszkuję w gminnym planie remontów i napraw dróg na terenie Miasta i Gminy wnoszę o wstrzymanie naliczania podatku od nieruchomości mieszcącej przy tej ulicy a będącej moją własnością ,w związku z niewypełnieniem przez władze obowiązku zpewnienia podstawowych elementów infrastruktury na którą podatek jest pobierany.Wstrzymanie pobierania powinno trwać do czasu umieszczenia ulicy przy której mieści się moja nieruchomość w takim planie z określeniem zakresu prac i terminów w których mają być wykonane i ich wykonania tak aby infrastruktura tej ulicy dorównywała średniemu standardowi innych ulic.

Przecież nie jesteśmy mieszkańcami gorszymi od tych z centrum i podatki płacimy takie same i od niektórych o wiele dłużej więc może za rewitalizację jakiejś tam ulicy w centrum niech zapłacą ci którzy tam mieszkają i będą na co dzień korzystać. Na pisemną inicjatywę obywatelską zgłoszoną Radzie, Rada ma obowiązek w ustawowym terminie odpowiedzieć.Oczywiście z uzasadnieniem.
x
xx
~cd~ w poprzednim komencie pisałeś o czym zupełnie innym ale skoro tego nie pamiętasz to ja Cie niestety nie wyleczę a po drugie nie przekręcaj mojej wypowiedzi bo pisałem tam zupełnie o czym innym (czytaj uważnie) widać zrozumienie mojej wypowiedzi również sprawia ci trudność i to nie ja pisałem "niedorobione bachory" tylko ty raptem cię olśniło? to ty miałeś pretensje że chodzą ulicami i mandaty im chciałeś wlepiać, już zapomniałeś co pisałeś wcześniej? dziwi mnie tylko jedno, ze na warszawskiej dało się chociaż postawić znak (ograniczenie dla pojazdów do 10t) a np. na siennej jest to już problem, czy to by nie poprawiło bezpieczeństwa dzieci chodzących tą ulicą do szkoły? i wyrób sobie zdanie na jakiś temat zanim o tym napiszesz na forum bo są tu twoje dwie wypowiedzi i dwa różne punkty widzenia
c
cd
Drogi "xx" o porcję intelektu zgłoszę się do ciebie, jeżeli odrobinę odstąpisz bo jak widzę to niczego Ci nie brakuje tyko chyba Tira, żebyś mógł do swojej rezydencji przy Siennej dojechać i nie martwić o kłuże, dziury czy brak chodników. Dzieci zostaw w spokoju i także ich intelekt bo tak naprawdę to o ich bezpieczne dojście do szkoły i bezpieczny powrót a nie twoją "alergię" na Tiry chodzi. Ulica powinna godzić interes tak użytkowników jezdni(czyli Tirów również) jak i pieszych, w tym dzieci, wśród których mogą znajdować się takie; z różnymi wadami, niekoniecznie widocznymi np: niedosłuchem, niedowidzeniem czy wręcz z niedorozwojem umysłowym co też jest chorobą i na pewno niezawinioną przez dziecko. I jeżeli gdzieś w Sokółce czy okolicy jest takie dziecko to właśnie do Szkoły nr 2 zostanie skierowane ponieważ jest ona jedyną w Sokółce Integracyjną.Więc otoczenie tej szkoły( w tym ulica Sienna,Kwiatowa, Szkolna,1-maja, Warszawska) technicznie powinny być przystosowane do pogodzenia obu typów ruchu aby jeden nie zagrażał drugiemu tym bardziej, że niemal przy samej szkole znajdują się Urząd Skarbowy, Komenda Policji czy Mleczarnia (jak ktoś tam wspomniał) oraz jeden z trzech tylko przejazdów przez linię kolejową. Więc ruch pojazdów też musi się odbywać żeby nie tylko te instytucje mogły funkcjonować, ale żeby Tobie także można było dowieźć lekarza z Tirem środków na uspokojenie czy nadwrażliwość. Więc nie opowiadaj mi o nirozumieniu problemu, chociaż może patrzę nań trochę inaczej. A skoro nie łapiesz nie moja wina.
x
xx
~cd~ widać że Twój poziom intelektu dorównuje tym "niedorobionym bachorom" co niby chodzą tymi wymienionymi przez Ciebie ulicami, przejdź się kiedyś tymi ulicami po deszczu to gwarantuję Ci że nogi połamiesz albo zamieszkaj np. na tak nielubianej przez Ciebie ulicy Siennej, którą dziennie przejeżdża po kilkadziesiąt tirów to wtedy porozmawiamy; dobrze jest pie...... smutki jak problem Cię nie dotyczy a politykować to się udaj na sesję rady miejskiej albo do sejmu
s
spoko
Żądam asfaltu na Spokojnej
~Kasia~
A co sądzicie, o budowie ronda?
c
cd
Chyba z choinki spadliście z tymi swoimi ulicami. Jakaś Sienna, Fabryczna czy Wesoła. Tablice wam postawili z nazwą to i ma na dziesięciolecia wystarczyć. Zdziwieni, że wybraliście władze ale władze nie wybrały was. Nazwy sobie może zmieńcie na jakieś święte czy po bohaterze jakimś i pomnik albo obelisk ufundujcie to może władza zawita bo inaczej to chyba ni chu!!chu!!. Mnie zawsze imponowała zbieżność stanu z nazwą jak np. (T)Roski Małe więc po co się o nie trosczyć jak takie małe, czy Nowa (jak ją dziadek Leosz z dziadkiem Bryczkowskim przed jakieś 100u laty furmankami powyjeżdzali to do dziś jak Nowa więc co tu poprawiać. Ważne żeby nowobogacki z Witosa w błoto nie wdepnął i kamasza nie "upaprał" bo on jest kolega, kolegi kogoś ważnego więc i ulica zaczyna być najważnieżjsza i strategiczna po prostu dla miasta, a płyty chodnikowe na innych, które się władzy opatrzyły wymieni się na granit czy bazalt, a jak ten się opatrzy to może na marmur i alabaster. A jakieś bachory niepełnosprawne na Siennej toż to nie władzy wina (rodzice niedorobili) proponował bym kasować po 100 w drodze do szkoły i po 100 w drodze powrotnej za nieprawidłowe przechodzenie jezdni albo od razu po 300 czy 500 za przekroczenie prędkości, jak od radiowozu drogówki uciekają. Szybko by się uzbierało na jedną albo nawet dwie kolumny Burmistrzów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach. Jaka atrakcja! Na przyszłe 400lecie jak znalazł.
W
WESOŁA
Właśnie popieram "FABRYCZNĄ" tak samo jest na wesołej drogi są powybijane, gdy pada deszcz na fabrycznej robi się jezioro(prawie cała droga jest zalana wodą)
F
FABRYCZNA
A O FABRYCZNA TO CO?? TU ŻADEN BURMISTRZ NIE ZAGLĄDA LEPIEJ OKOLICZNE WIOCHY ZALAC ASFALTEM NO W KONCU SWOJ DO SWEGO CIĄGNIE
s
swowk
A może ktoś w końcu zainteresuję się ulica Sienną, gdzie nie ma chodników a dzieci chodzące do 2 idą po ulicach, nie mówiąc o tirach, które jeżdzą tą ulicą do pobliskiej mleczarni mieszkania trzęsą się jak galaretki gdy taki tir jedzie, nie wspomnę o jakości tej ulicy
a
appian
Lista zakwalifikowanych wniosków (zatwierdzonych przez MSWiA) do dofinansowania w 2009 roku z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 -2011”

Zarząd Powiatu w Sokółce
WZF.I.7222- 2-79/08
Przebudowa,,Szlaku Tatarskiego" na odcinku drogi powiatowej nr 12698 od drogi wojewódzkiej nr 674 do Drahli oraz drogi powiatowej nr 1271B Drahle - Bohoniki - Malawicze Dolne
dł. 6680 mb
wkład własny (w tys. zł) 3800,0
wnioskowana kwota dotacji (w tys. zł) 3000,0

Burmistrz Sokółki
WZF.1.7222-2-104/08
Przebudowa ulicy Lotników Lewoniewskich w Sokółce na odcinku dł. 628 mb
dł. 628 mb
wkład własny (w tys. zł) 740,7
wnioskowana kwota dotacji (w tys. zł) 740,6

Lista projektów wybranych do realizacji w ramach RPOWP złożonych w terminie 29.02.2008 - 25.04.2008 r. (konkurs nr 1)
Oś priorytetowa II Rozwój infrastruktury transportowej
Działanie 2.1 Rozwój transportu drogowego
Poddziałanie 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa

Powiat Sokólski
RPO.IV.0191-124/08 WND-RPPD.02.01.02-20-105/08
Przebudowa ciągu komunikacyjnego łączącego trzy przejścia graniczne Lipszczany-Kuźnica-Bobrowniki
ogólna wartość projektu - 21 222 862,81

Gmina Sokółka
RPO.IV.0191-71/08 WND-RPPD.02.01.02-20-062/08
Usprawnienie układu komunikacyjnego Gminy Sokółka- przebudowa ulic Witosa, Piłsudskiego i Wróblewskiego oraz drogi gminnej Stara Kamionka-Bobrowniki o łącznej dł. 5,276 km
ogólna wartość projektu - 7 045 118,30
l
llmm
Mirjmy nadzieję że to prawda. Ulica Wróblewskiego jest najgorsza w miesćie, a to przecież centrum. Tędy Burmistrz i Starosta defiluje kilka razy w roku. Wręcz obrzydliwie wygląda budynek sklepu Jaskółka. Garaż z krzywym dachem (szopa) powinien być rozebrany. Parkingi są tu bardzo potrzebne. Mam nadzieję ze ulica będzie poszerzona, bo przejechać nią jest bardzo trudno. Najgorsze są jednak niezabudowane, śmierdzące śmietniki przy samej ulicy. Najczęściej w weekendy idzie tędy defilada. To horror, bo śmieci, papirów i resztek jedzenia jest tu wtedy najwięcej. Dziwne,że tego nikt nie widzi. Dla mnie to jest obrzydliwe.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie