Remis Wigier i Sokoła w derbach Podlasia. Pierwsze zwycięstwo Ruchu

Wigry Suwałki (biało-niebieskie stroje) tylko zremisowały z Sokołem.
Wigry Suwałki (biało-niebieskie stroje) tylko zremisowały z Sokołem. Fot. W. Drażba
Wigry Suwałki zremisowały u siebie z Sokołem Sokółka 1:1. Był to piąty z rzędu remis suwalczan w tym sezonie. Pierwsze zwycięstwo odniósł Ruch Wysokie Mazowieckie, który pokonał ekipę Stali Stalowa Wola 2:1.

Suwalczanie piąty raz grali u siebie i po czterech wcześniejszych remisach liczyli na pierwsze zwycięstwo. sokół - beniaminek rozgrywek długo przegrywał 0:1 po golu Przemysława Makarewicza, lecz w ostatniej minucie wyrównał Mateusz Butkiewicz.

- Nie wykorzystaliśmy dwóch świetnych sytuacji na początku, ale na szczęście dogoniliśmy wynik. Remis na trudnym terenie jest naszym sukcesem - komentuje Witold Mroziewski, trener Sokoła.

Niewesołą minę miał za to szkoleniowiec Wigier Marek Witkowski.

- Znowu, chociaż prowadzimy, to tracimy punkty. Taka sytuacja jest okrutnie denerwująca - mówi trener suwalczan.

W lepszych humorach jest trener Ruchu Wysokie Mazowieckie - Sławomir Kopczewski. Jego zespół w końcu wygrał w tym sezonie.

- Łatwo może nie było, ale nie ma w II lidze łatwych meczów. Ważne, że się podnieśliśmy, po straconej bramce i przed przerwą wyrównaliśmy, a w drugiej połowie strzeliliśmy zwycięskiego gola.

Bohaterem Mlecznych był Arkadiusz Żaglewski - zdobywca obu bramek.

Wyniki 5. kolejki

Wigry Suwałki - Sokół Sokółka 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Makarewicz (35), 1:1 - Butkiewicz (88).

Wigry: Salik - Makarewicz, Rogoziński, Usaczew, Statkievicius, Sobolewski, Świerzbiński, Darda, Pianka (77. Ł. Walicki), Mikulenas, Radzio (82. Locman).

Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Łapiński, Pracz (66. Toczydłowski), Zalewski, Wojtkielewicz, Kopeć (77. Andrzejewski), Baranowski (66. Butkiewicz), Mościński, Gołębiewski.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Radawiec (31), 1:1 - Żaglewski (44), 2:1 - Żaglewski (66).

Ruch: Holewiński - Czarnecki, Kołodziejczyk, Urban,Bartkiewicz, Jegliński, Strózik, Żaglewski(75. Spejchler), Kołodziejczyk (60. Trzaskalski), Płosczuk (46. Oświęcimka 88. Fidziukiewicz), Łukasik.

Puszcza Niepołomice - Motor Lublin 0:1, Pelikan Łowicz - GLKS Nadarzyn 0:0, Start Otwock - Resovia Rzeszów 0:0, Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn 1:1, Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 4:2, Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Okocimski Brzesko - Wisła Płock 2:1.