Remis na dobry początek!

(GEDO)
Przy piłce strzelec gola dla Puszczy, Andrzej Kicel
Przy piłce strzelec gola dla Puszczy, Andrzej Kicel Fot. Archiwum
Długo oczekiwana przez hajnowskich kibiców piłkarska wiosna w IV lidze w końcu się rozpoczęła. Puszcza rozegrała w Michałowie mecz 18. kolejki, remisując z gospodarzami 1:1.

Dwa pierwsze rewanżowe spotkania ze względu na niesprzyjającą aurę zostały przeniesione. Mecz z Turem z 17. kolejki rozegrany zostanie 22 kwietnia w Hajnówce, a z 16. kolejki z Iskrą w Narwi 6 maja.

Bilans kadrowy

Przygotowania do rundy rewanżowej Puszcza wznowiła 14 stycznia, ćwicząc cztery razy w tygodniu. W zimowej przerwie kadrę zespołu zasilili dwaj zawodnicy Cresovii Siemiatycze. Między słupkami rywalem Różyckiego ma być Paweł Kasperuk, ostatnio nigdzie nie zgłoszony, a w pomocy lub w obronie o miejsce w składzie będzie walczył piłkarz z "papierami na dobrą grę" Hubert Piotrowski.

Z zespołu juniorów prowadzonego przez trenera Marka Hanulę doszedł uzdolniony Mateusz Bołtryk. Ponadto do zespołu wrócił Mariusz Golonko. Po stronie strat jest jeden zawodnik. Krzysztof Siemieniuk, prawdopodobnie ze względów zdrowotnych nie wznowił treningów.

Oprócz jednostek treningowych Puszcza rozegrała sześć gier kontrolnych, z czego cztery odbyły się w Białymstoku na sztucznej nawierzchni, a dwie w Kleszczelach z miejscowym Orłem.

W meczu z KS Michałowo z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł zagrać Marcin Sawczyński. Obok Mariusza Banasiuka na środku zagrał Tadeusz Stępkowski.
Nie było to porywające widowisko. Miejscowi po wysokiej porażce sprzed tygodnia z Kolejarzem (0:4) mieli nadzieję na komplet punktów przed własną publicznością. Jednak w pierwszej połowie na boisku lepiej radzili sobie hajnowscy piłkarze. Od początku przejęli inicjatywę, z której jednak nic poza wyraźną przewagą w ilości wykonanych rzutów rożnych nie wynikało. Dopiero w 41 minucie gospodarze oddali pierwszy groźny strzał. Chwilę potem kąśliwie z dużego kąta strzelał Juszczyński.

Nie taki diabeł straszny

Po zmianie stron do bardziej zdecydowanych ataków ruszyli miejscowi. W 53 minucie Różycki za krótko wybił piłkę, zmierzającą do bramki po zaskakującym strzale z boku boiska. Niestety, w tej akcji zaspali hajnowscy obrońcy i Janiak z najbliżej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Gospodarze zaczęli grać coraz odważniej, próbując długimi podaniami zaskoczyć hajnowską defensywę. Mieli dwie okazje, aby podwyższyć wynik i ostatecznie pogrążyć przyjezdnych.

W 70 minucie piłka  minimalnie minęła bramkę po strzale z lewej strony, a w 79 min. po stracie Baczyńskiego, Różycki wyszedł obronną ręką z pojedynku z napastnikiem z Michałowa. W 87 minucie najładniejsza akcja meczu uwieńczona została golem Andrzeja Kicela tuż przy słupku, po podaniu Macieja Samosiuka.
Następne spotkanie Puszcza rozegra w Hajnówce. W sobotę, 11 kwietnia o godz. 14:00 podejmie Wissę Szczuczyn.

Skład

KS Michałowo-Puszcza 1:1 (0-0).
Gole:1-0 Janiak 53', 1-1 Kicel 87'.

Skład Puszczy: Różycki - Pietroczuk (75' Kowalski), Jaruga, Baczyński, Bierżyn (89' Samosiuk Ł.) - Kicel, Stępkowski, Banasiuk (85' Bołtryk), Juszczyński-Lasota (60' Piotrowski), Samosiuk M.

Skład Michałowa: Grzybko, Janczewski, Werpachowski, Tchórznicki, Doroszko, Lange, Onacik, Borowski, Janiak (71' Szczawiński), Śliwa (46' Wroceński), Gołdowski.

Wyniki sparingów

LZS Narewka - Puszcza 1:3. Gole: Kicel, Pietroczuk, Juszczyński; Piast - Puszcza 2:0; Hetman B.- Puszcza 1:1. Gol: Banasiuk; Pogoń Łapy - Puszcza 5:2. Gole: Kicel, Samosiuk M.; Orzeł Kleszczele - Puszcza 2:3. Gole: Samosiuk M.-3; Orzeł Kleszczele - Puszcza 1:12. Gole: Kicel - 3, Piotrowski - 2, Lasota - 2, Juszczyński - 1, Langa - 1, Jaruga - 1, Samosiuk M.- 1, Banasiuk - 1.