Remigiusz Mróz – Wotum nieufności

  Remigiusz Mróz – Wotum nieufności

  Zdjęcie autora materiału
  Jerzy Doroszkiewicz

  Kurier Poranny

  Remigiusz Mróz tomem „Wotum nieufności” rozpoczął kolejny cykl książek w swoim portfolio, tym razem z gatunku political fiction o nazwie „W kręgach władzy” i z logiem… kojarzącym się z budynkiem Sejmu.
  Remigiusz Mróz (ur. 15 stycznia 1987 w Opolu) - polski pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego "Kurs pisania". Ukończył

  Remigiusz Mróz (ur. 15 stycznia 1987 w Opolu) - polski pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego "Kurs pisania". Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. ©Wydawnictwo Filia

  Bo i sejmowych ław pierwsza część dotyczy. Remigiusz Mróz, nadzwyczaj płodny twórca książek sensacyjnych, zaczyna od trzęsienia ziemi. W przydrożnym motelu niedaleko Warszawy budzi się pani marszałek Sejmu. Nie pamięta jak tam trafiła. Znając politykę choćby z internetu, średnio rozgarnięty czytelnik domyśli się, że to będzie doskonały hak na ważną personę, która jeszcze tego samego dnia usłyszy, że prezydent ogłosi abdykację z powodu zdiagnozowanego stwardnienia rozsianego, co zmusi ją do objęcia do czasu wyborów funkcji prezydenta Polski. A że takie stanowisko kusi, raczej pewne jest że wystartuje w wyścigu do fotela, który wieńczy karierę każdego polityka.
  Jej przeciwnikiem będzie młody wilk zasiadający w Sejmie po prawej stronie. Wraz z żoną świetnie opanowali marketing polityczny. Spektakularne konferencje prasowe, konfrontacje na żywo przed kamerami TV z dziennikarskimi pitbulami, wreszcie debaty prezydenckie, obecność nie tylko na facebooku, ale przede wszystkim na twitterze i niedocenianym przez polityków snapchacie ukazują kulisy nowoczesnego marketingu. Remigiusz Mróz cierpliwie wyjaśnia o co chodzi ze snapem, wielbicielom telewizji daje porady z mowy ciała, politykom i dziennikarzom przypomina proste sztuczki, jakie mogą skonfudować przeciwników, czy pomóc ich zapędzić w kozi róg. Jest też tchnienie „warszafki” z knajpami ulokowanymi wokół Placu Trzech Krzyży, będzie dziennikarz hipster, zamach na kandydata na prezydenta i polityczne targi o powołanie komisji śledczej, której śledztwo może zachwiać podwalinami politycznymi Rzeczypospolitej. Ale od czego są haki… Wartka akcja „Wotum nieufności” wraz z obiecująco otwartym zakończeniem, już każą czekać na drugi tom „W kręgach władzy”.

  Tym razem Remigiusz Mróz mniej skupił się na problemach osobistych i sylwetkach psychologicznych bohaterów, bardziej stawiając na wartkie i niepozbawione politycznej zajadłości dialogi. Jednocześnie zdobywa dwie nowe grupy czytelników. Zdaje się, że młode wilki i członkowie młodzieżówek partyjnych od lewa do prawa, jeśli tylko się o tym świetnym czytadle dowiedzą, mogą znaleźć w nim sporo inspiracji i dzielić się nimi właśnie na snapchacie czy twitterze. Drugą grupą mogą być starsi mężczyźni, zwykle silnie interesujący się polityką i śledzący kanały informacyjne. Panowie – ta fikcja jest tak bliska prawdy, a zagrożenie z Rosji na tyle realne, że nic nie stracicie wyłączając na kilkanaście godzin TV. Z waszym doświadczeniem odnajdziecie w tej książce wiele wątków, o których młodzi politykierzy mogą nawet nie mieć pojęcia.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka