MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na studia w Białymstoku. Uczelnie zapraszają przyszłych studentów. Zobaczcie jak złożyć papiery na UwB czy PB

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Na PB można studiować m.in. na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku
Na PB można studiować m.in. na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Maciej Giedrojć Juraha
Uniwersytet w Białymstoku i Politechnika Białostocka, czyli dwie największe uczelnie w regionie rozpoczęły 1 czerwca rekrutację na studia. Na kandydatów czeka kilka tysięcy miejsc na wielu różnych kierunkach - na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku

Aż 4600 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych UwB. Kandydaci mogą wybierać spośród 39 kierunków I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Zapisy w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów właśnie ruszyły.

Uniwersytet w Białymstoku ma swojej ofercie kierunki humanistyczne, społeczne oraz matematyczno-przyrodnicze. Podczas tegorocznej rekrutacji pojawiły się też nowości. Wydział Filologiczny na studiach stacjonarnych I stopnia proponuje lingwistykę stosowaną.

To kierunek, na którym studenci będą intensywnie kształcić się w zakresie dwóch języków naszych bezpośrednich sąsiadów, czyli niemieckiego i rosyjskiego. Trzecim, dodatkowym językiem, będzie angielski. Są też zmiany w ofercie modułów specjalizacyjnych na kierunku filologia (również na studiach I stopnia). Pojawiły się 2 nowe moduły specjalizacyjne: filologia rosyjska - komunikacja językowa w administracji oraz filologia rosyjska - komunikacja językowa w mediach.

Z kolei w Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie od nowego roku akademickiego realizowany będzie nowy, pięcioletni kierunek (jednolite studia magisterskie): pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Na studiach stacjonarnych UwB planuje przyjąć w tym roku 3430 nowych studentów (2425 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, 1005 na studiach II stopnia).

Na nowych studentów niestacjonarnych czeka 1170 miejsc (660 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, natomiast na studiach II stopnia – 510).

Na rejestrację w systemie IRK kandydaci na stacjonarne studia I stopnia i jednolite magisterskie będą mieli nieco ponad miesiąc – zakończy się ona 9 lipca. Nieco dłużej potrwają zapisy na studia II stopnia – do 27 lipca. Kandydaci na studia niestacjonarne mogą się rejestrować do 10 września.

Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Politechnika Białostocka zaprasza na studia I i II stopnia

1 czerwca rekrutację na studia I stopnia uruchomiła też Politechnika Białostocka. Na kandydatów czeka 1841 miejsc na 29 kierunkach na studiach stacjonarnych I stopnia.

Absolwenci już po 3,5 roku nauki otrzymują dyplom inżyniera i poszukiwane na rynkach pracy kwalifikacje zawodowe. Co ciekawe, już podczas praktyk w firmach wielu studentów PB znajduje stałą pracę. Są też studia dualne, czyli połączone z praktycznymi, płatnymi zajęciami w firmach.

W czasie studiów można działać w kołach naukowych i wspólnie budować bolidy, łaziki marsjańskie, programować roboty, czy projektować protezy – na przykład łapki dla psa.

W tym roku Politechnika Białostocka uruchamia dwa nowe kierunki studiów – to cyfryzacja przemysłu oraz zarządzanie finansami i rachunkowość.

Pośród 29 kierunków studiów znajdują się takie kierunki przyszłości jak ekoenergetyka, biotechnologia, czy inżynierska matematyka stosowana.

Od jesieni można też podjąć studia stacjonarne II stopnia na kierunkach: BIM modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, na architekturze wnętrz i na zarządzaniu.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny