Nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku
Aż 4600 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych UwB. Kandydaci mogą wybierać spośród 39 kierunków I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Zapisy w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów właśnie ruszyły.
Uniwersytet w Białymstoku ma swojej ofercie kierunki humanistyczne, społeczne oraz matematyczno-przyrodnicze. Podczas tegorocznej rekrutacji pojawiły się też nowości. Wydział Filologiczny na studiach stacjonarnych I stopnia proponuje lingwistykę stosowaną.
To kierunek, na którym studenci będą intensywnie kształcić się w zakresie dwóch języków naszych bezpośrednich sąsiadów, czyli niemieckiego i rosyjskiego. Trzecim, dodatkowym językiem, będzie angielski. Są też zmiany w ofercie modułów specjalizacyjnych na kierunku filologia (również na studiach I stopnia). Pojawiły się 2 nowe moduły specjalizacyjne: filologia rosyjska - komunikacja językowa w administracji oraz filologia rosyjska - komunikacja językowa w mediach.
Z kolei w Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie od nowego roku akademickiego realizowany będzie nowy, pięcioletni kierunek (jednolite studia magisterskie): pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Na studiach stacjonarnych UwB planuje przyjąć w tym roku 3430 nowych studentów (2425 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, 1005 na studiach II stopnia).
Na nowych studentów niestacjonarnych czeka 1170 miejsc (660 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, natomiast na studiach II stopnia – 510).
Na rejestrację w systemie IRK kandydaci na stacjonarne studia I stopnia i jednolite magisterskie będą mieli nieco ponad miesiąc – zakończy się ona 9 lipca. Nieco dłużej potrwają zapisy na studia II stopnia – do 27 lipca. Kandydaci na studia niestacjonarne mogą się rejestrować do 10 września.
Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku.
Politechnika Białostocka zaprasza na studia I i II stopnia
1 czerwca rekrutację na studia I stopnia uruchomiła też Politechnika Białostocka. Na kandydatów czeka 1841 miejsc na 29 kierunkach na studiach stacjonarnych I stopnia.
Absolwenci już po 3,5 roku nauki otrzymują dyplom inżyniera i poszukiwane na rynkach pracy kwalifikacje zawodowe. Co ciekawe, już podczas praktyk w firmach wielu studentów PB znajduje stałą pracę. Są też studia dualne, czyli połączone z praktycznymi, płatnymi zajęciami w firmach.
W czasie studiów można działać w kołach naukowych i wspólnie budować bolidy, łaziki marsjańskie, programować roboty, czy projektować protezy – na przykład łapki dla psa.
W tym roku Politechnika Białostocka uruchamia dwa nowe kierunki studiów – to cyfryzacja przemysłu oraz zarządzanie finansami i rachunkowość.
Pośród 29 kierunków studiów znajdują się takie kierunki przyszłości jak ekoenergetyka, biotechnologia, czy inżynierska matematyka stosowana.
Od jesieni można też podjąć studia stacjonarne II stopnia na kierunkach: BIM modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, na architekturze wnętrz i na zarządzaniu.
Narodowe Czytanie w Płocku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Chciała koniecznie być na koncercie 50 Centa. Podczas koncertu urodziła!
- Szansa na porozumienie ws. zboża? Ministrowie Polski i Ukrainy rozmawiali
- Szydło: Zwykli Ukraińcy rozumieją, kto udzielił ich państwu prawdziwej pomocy
- Sadyści zamordowali popularnego DJ-a. Bili go kijem, oblewali wrzątkiem i zgwałcili